درگیری ارمنستان و آذربایجان ؛ جنگ بر سر حقوق ماهیگیری مردم بومی ؛ درام روسیگیت

درگیری ارمنستان و آذربایجان ؛ جنگ بر سر حقوق ماهیگیری مردم بومی ؛ درام روسیگیت

با افزایش تلفات روزانه ، درگیری های شدیدی بر سر منطقه قره باغ کوهستانی ادامه دارد.

دانیل لازار، روزنامه نگار تحقیقی و نویسنده “جنگ اعلام نشده آمریکا” ، برای بحث در مورد طولانی ترین درگیری زمینی در اتحاد جماهیر شوروی سابق ، که در منطقه قره باغ کوهستانی رخ داده است ، به ما پیوست. از روز یکشنبه ، نیروهای آذربایجانی در حال نبرد با نیروهای قره باغ و ارتش ارمنستان هستند و تاکنون نزدیک به 100 نفر کشته و شاید صدها نفر دیگر زخمی شده اند. چه چیزی در پس جنون است؟

شلی مارتین، که سال گذشته به عنوان اولین زن میكماك كه به عنوان قاضی دادگاه دادخواستهای كوچك نوا اسكوشیا منصوب شد ، تاریخ سازی كرد ، به ما پیوست تا در مورد جنگ بر سر حقوق ماهیگیری كه در نوا اسكوشیا ، كانادا اتفاق می افتد ، بحث كند. اولین ملت Sipekne’katik آنچه را که ملت می گوید حق شفاف خود در مورد ماهیگیری خرچنگ دریایی در خلیج سنت ماری است ، اعمال می کند. این باعث ایجاد مشاجره با ماهیگیران تجاری غیر بومی در منطقه شده است ، که به منظور آزار و اذیت ماهیگیران میکماق جمع شده اند ، به نظر می رسد پشت قطع خطوط دام میقماق بوده اند و در غیر این صورت دام های آنها را برهم زده و حداقل یک بار در خانه یکی از آنها جمع شده اند. از مشتریان میکماق برای ترساندن آنها. به نظر می رسید که هفته گذشته واقعاً پتانسیل خشونت در آنجا وجود داشته است ، اما صیادان میمقاق اولین برداشت خرچنگ دریایی خود را که به عنوان یک پیروزی در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد ، تحمل کردند.

جیم کاوانا، سردبیر The Polemicist ، برای بحث در مورد چندین خبر به ما می پیوندد ، با این شروع که: سرانجام Russiagate انجام شد؟ واشنگتن پست در 25 سپتامبر گزارش داد: “وزارت دادگستری یک جفت اسناد را منتشر کرده است که باعث ایجاد تردید در مورد قضاوت مقامات ارشد اجرای قانون می شود که روابط احتمالی روسیه و مبارزات انتخاباتی ترامپ را در سال 2016 بررسی کردند.” گزارش روز دوشنبه کانال 4 نیوز انگلیس که می گوید “3.5 میلیون سیاهپوست آمریکایی توسط مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ به عنوان” بازدارندگی “طبقه بندی شدند – رای دهندگانی که می خواستند در روز انتخابات در خانه بمانند … [C]فعالان حقوق بشر گفتند که این شواهد به نوعی “سرکوب” رأی دهندگان است و از فیس بوک خواستند تا تبلیغات و اطلاعاتی را که هرگز به صورت عمومی اعلام نشده است فاش کند. “همچنین یک عضو هیئت منصفه اعظم کنتاکی در حال اقدام به فاش کردن حقیقت در پرونده برونا تیلور. دادخواست ارائه شده در دادگاه خواستار رونوشت هیئت منصفه عالی است.

سیما سوکو، معاون مدیر هنری Arena Stage در واشنگتن دی سی ، برای بحث درباره مستند درام جدید “ایالت 51” به ما پیوست. به گفته آرنا استیج ، این فیلم “در 16 سپتامبر به نمایش درآمد و الهام گرفته از اعتراضات و انگیزه ایجاد جنبشی پس از قتل جورج فلوید و تلاش برای ایجاد پنجاه و یکمین ایالت و حاکمیت در واشنگتن دی سی بود. “

ما خیلی دوست داریم نظرات شما را در این مورد دریافت کنیم [email protected]