WaPo در مقایسه با تبلیغات نازی ها درباره کاریکاتوری که جمهوری خواهان را موش صحرایی نشان می دهد

WaPo در مقایسه با تبلیغات نازی ها درباره کاریکاتوری که جمهوری خواهان را موش صحرایی نشان می دهد

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

اگرچه برخی از رهبران جمهوری خواه در پذیرفتن شکست دونالد ترامپ از رقیب جو بایدن در انتخابات 3 نوامبر به همکاران دموکرات خود پیوسته اند ، برخی دیگر توسط رئیس جمهور گیر کرده اند و او را متهم می کنند و مخالفان را به تلاش برای “سرقت” رای از طریق یک کارزار سیستماتیک تقلب متهم می کند در حالت های کلیدی چرخش

واشنگتن پست پس از انتشار کاریکاتوری توسط کاریکاتوریست تحریریه Ann Telnaes که 100 دادستان کل ایالتی و اعضای کنگره را به تصویر می کشد مورد انتقاد محافل محافظه کار قرار گرفته است که وی می گوید “در تلاش برای براندازی قانون اساسی و ماندن در دفتر کار با رئیس جمهور ترامپ همکاری کرد “

این کارتون که بصورت آنلاین و به صورت سیاه و سفید در نسخه چاپی یکشنبه Post منتشر شده است ، شامل طیف وسیعی از افراد برجسته است ، از دادستان کل تگزاس کن پاکستون گرفته تا نماینده جمهوری اوهایو جیم جوردن ، با 18 دادستان کل جمهوری خواه به تصویر کشیده شده است. موشهای بزرگ و سیاه در همین حال ، نمایندگان مجلس به عنوان موشهای خاکستری کوچکتر به تصویر کشیده شده اند.

شیپور موش دارای سابقه طولانی استفاده برای به تصویر کشیدن یک دشمن فتنه انگیز ، غیربهداشتی و غیرانسانی است که معمولاً جامعه ای را از درون تهدید می کند ، یا به شکل مهاجران از خارج.

استیو میلوی ، همكار فاكس نیوز ، در توییتر خود مقایسه كارتون WaPo را با یك کارتون از آلمان نازی مقایسه كرد ، و این توییت هزاران بازتوییت و پسندیدن دریافت كرد.

دیگران نیز این عقاید را تکرار کردند و یکی از کاربران اظهار داشت که وزیر تبلیغات نازی جوزف گوبلز “به نفرت احشایی شما افتخار می کرد”.

یک کاربر نگران نوشت: “این قله شیب لغزنده برای تحریم خشونت علیه گروهی است که اهریمن شده اند.”

نماینده اندی بیگز از آریزونا فریاد زد این کارتون ، دموکراتها و متحدان رسانه ای آنها را به از دست دادن “جنگ ایده ها” و “توسل” متهم کرد[ing] به حملات شخصی خطرناک و تحقیرآمیزی که به طور هدفمند آزادی مخالفان سیاسی آنها را به خطر می اندازد. “

پیروان Telnaes کار او را تحسین کردند ، محافظه کاران را متهم کردند گرفتن در نی و تعدادی نشان می دهد که کاریکاتوریست مستحق جایزه پولیتزر دیگر است.

به رغم رای گیری رسمی هفته گذشته کالج انتخاباتی که پیروزی جو بایدن در انتخابات 3 نوامبر را تأیید می کند ، رئیس جمهور ترامپ و متحدانش تلاش خود را برای به چالش کشیدن نتایج ، طرح پرونده های قضایی در دادگاه های ایالتی و دادگاه عالی بر اساس ادعای نامه الکترونیکی تخلیه آرا ، نتایج نادرست دستگاه رأی گیری و سایر بی نظمی ها.

دموکرات ها همچنین ترامپ را متهم کرده اند که از طریق وضع حکومت نظامی با زور نتیجه انتخابات را لغو می کند. رئیس جمهور روز یکشنبه در توییتی این پیشنهاد را رد کرد و این ادعاها را “اخبار جعلی” خواند.