Trump’s Getting COVID-19 ماه قبل از انتخابات در مورد گمانه زنی های ‘اکتبر سورپرایز’ 2020

Trump’s Getting COVID-19 ماه قبل از انتخابات در مورد گمانه زنی های ‘اکتبر سورپرایز’ 2020

انتخابات ایالات متحده 2020

URL کوتاه دریافت کنید

در سیاست آمریکا عبارت اکتبر سورپرایز یک رویداد خبری است ، یا تنظیم شده یا خودجوش که روند انتخابات ریاست جمهوری را که در ماه نوامبر برگزار می شود ، تغییر می دهد.

کاربران شبکه های اجتماعی این س questionال را مطرح کردند که آیا خبر دونالد و ملانیا ترامپ که به ویروس کرونا مبتلا شده اند ، می تواند به عنوان سورپرایز اکتبر شناخته شود و این امر بر نتیجه انتخابات آینده ریاست جمهوری در ایالات متحده تأثیر می گذارد.

اوایل امروز ترامپ در توییت خود نوشت که آزمایش همسر و همسرش برای COVID-19 مثبت است و آنها در قرنطینه قرار می گیرند.

این خبر باعث جنجال نظرات در شبکه های اجتماعی شد.

بسیاری از کاربران ادعا کردند که ترامپ تشخیص خود را جعل کرده است زیرا او می خواست از بحث با جو بایدن رقیب خود بگذرد یا از رای دهندگان حمایت کند.

سایر کاربران شک داشتند که آیا این خبر را می توان اکتبر سورپرایز نامید و تعجب کردند که آیا بحث های ریاست جمهوری لغو می شود؟

بسیاری از کاربران با توجه به تحقیر تاول زده ای که وی نسبت به خطر بیماری و اقدامات ایمنی برای کنترل آن از خود نشان داد ، ابتلا به ویروس در کمترین تعجب خبری در کل حماسه است.

برخی دیگر تأکید کردند که پیش از این 2020 به اندازه کافی شگفتی آور شده بود.

عده ای دیگر آرزوی بهبود سریع رئیس جمهور و بانوی اول را داشتند

موارد معروف اکتبر سورپرایز

نیکسون در مقابل مک گاورن

در سال 1972 ، ریچارد نیکسون ، جمهوری خواه ، در زمانی که ایالات متحده در جنگ ویتنام می جنگید ، برای انتخابات مجدد کاندید شد. چند روز قبل از رای گیری ، هنری كیسینجر ، مشاور امنیتی وی می گوید كه “صلح در راه است”. این اعلامیه منجر به طغیان طرفداران نیکسون در تجمعات با پلاکاردهایی شد که پایان جنگ را تبریک می گفتند.

مک گاورن گفته های کیسینجر را “یک فریب بی رحمانه سیاسی” خواند. نیکسون در انتخابات پیروز شد. جنگ ویتنام در سال 1975 پایان یافت.

کارتر در مقابل ریگان

در سال 1979 ، رادیکالها به سفارت آمریکا در ایران حمله کردند و 52 دیپلمات به گروگان گرفته شدند. دولت جیمی کارتر دموکرات با تهران در مورد آزادی شهروندان آمریکایی مذاکره کرد و همه چیز به یک قطعنامه سریع اشاره داشت. با این حال ، محمدعلی رجایی ، نخست وزیر ایران در 21 اکتبر به طور غیر منتظره ای گفت که گروگان ها آزاد نخواهند شد. این شانس کارتر را برای پیروزی در انتخابات از بین برد ، زیرا جمهوریخواهان قبلاً به این واقعیت توجه داشتند که اسارت طولانی مدت دیپلمات های آمریکایی اثبات ضعف دولت وی بود.

ریگان با شکست چشمگیر پیروز شد ، اگرچه تئوریسین های توطئه متقاعد شده بودند که ریگان با تاخیر در آزادسازی گروگان ها با دولت ایران توافق پنهانی کرده است.

بوش در مقابل گور

در سال 2000 ، جورج دبلیو بوش ، فرماندار تگزاس ، در یک رقابت سخت با ال گور ، معاون رئیس جمهور دموکرات حبس شده است. پنج روز قبل از رای گیری رسانه های آمریكایی گزارش دادند كه بوش در سال 1976 به دلیل رانندگی در مشروبات الكلی دستگیر شد. هواداران بوش ادعا می کنند که کمپین گور این قسمت را فاش کرد و بوش خود دموکرات ها را به “سیاست کثیف” متهم می کند.

گور با رای مردم پیروز شد ، اما دادگاه عالی ایالات متحده شمارش مجدد آرا disp مورد اختلاف را که توسط دادگاه عالی فلوریدا آغاز شد ، متوقف کرد. این به بوش اکثریت آرا in در کالج انتخاباتی و پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری را داد.

بوش در مقابل کری

چهار سال بعد و ایالات متحده با جنگ در افغانستان و عراق تا گردن خود فاصله دارد. کمتر از یک هفته مانده به انتخابات ، الجزیره ویدئویی را با اسامه بن لادن ، یکی از طراحان حملات 11 سپتامبر به آمریکا پخش می کند ، جایی که تروریست شماره یک سابق بوش را طعنه می زند و ایالات متحده را تهدید می کند.

بوش از این فیلم در کارزار انتخاباتی خود استفاده می کند و می گوید فقط او می تواند از آمریکا در برابر تهدیدات تروریستی دفاع کند. بوش در آن انتخابات به راحتی پیروز می شود.

ترامپ در مقابل کلینتون

در 7 اکتبر 2016 ، واشنگتن پست ویدئویی را منتشر کرد که نشان می دهد ترامپ در مورد بوسیدن و لگد زدن به زنان اظهار نظرهای ناهنجار می کند. ترامپ در این ویدئو گفت: “وقتی ستاره ای ، آنها به تو اجازه می دهند این كار را انجام دهی. شما می توانید هر كاری انجام دهید. آنها را با p *** ی خود بگیرید” ، باعث می شود كه چند نفر در حزب خود تایید خود را در مورد او پس بگیرند. در 28 اکتبر ، جیمز کومی ، رئیس وقت FBI ، به کنگره اطلاع داد که دفتر در حال تحقیق در مورد ادعاهایی است که هیلاری کلینتون ، رقیب ترامپ در انتخابات 2016 ، از یک سرور ایمیل خصوصی در زمان تصدی خود به عنوان وزیر خارجه باراک اوباما استفاده کرده است.