Trump Ignites Stimulus Check Battle on Capitol Hill

Trump Ignites Stimulus Check Battle on Capitol Hill

مجلس طرحی را تصویب کرد که به درخواست بررسی محرک 2000 دلاری دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا اجازه داده شد و سناتور برنی سندرز (I-VT) در برابر شاهین های بودجه GOP در مجلس سنا به میدان رفت و نبرد درون حزبی بی نظیری را ترتیب داد.

دکتر لینوود توحید، دانشیار اقتصاد در دانشگاه میسوری-کانزاس سیتی ، به ما می پیوندد تا در مورد یک نبرد عجیب سیاسی شکل گرفته در کپیتول هیل بحث کنیم. فشار ترامپ برای افزایش چشمگیر پول محرک برای شهروندان از مجلس نمایندگان عبور کرده و برای دیدارهای شب سال نو به سنا می رود. به نظر می رسد میچ مک کانل ، رهبر اکثریت سنا (R-KY) تمایل دارد که این پیشنهاد را بمیرد ، اما سندرز برای جلوگیری از لایحه مجوز دفاع در تعطیلات وارد عمل شده است. به نظر می رسد حرکت سیاسی زیرکانه سندرز برای تحت فشار قرار دادن مک کانل برای رأی دادن و هم کاهش شانس GOP برای کسب دو کرسی آزاد سنا جورجیا در انتخابات دور دوم پیش رو است.

تد رال، کاریکاتوریست سیاسی و ستون نویس سندیکایی ؛ و گرگ پالاست، خبرنگار تحقیقی ، برای بحث در مورد رقابت های بسیار رقابت برانگیز برای دو کرسی آزاد سنا در جورجیا ، با ما همراه باشید. به نقل از رویترز ، به نظر می رسد که اختلافات قانونی به نفع دموکرات ها تغییر کرده است ، زیرا “قاضی فدرال روز دوشنبه به دو شهرستان جورجیا دستور داد تا از تصمیم خارج شدن هزاران رأی دهنده از لیست قبل از انتخابات دور دوم 5 ژانویه عقب نشینی کنند”.

کالب موپین، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی ، به ما می پیوندد تا در مورد بیانیه اخیر شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین مبنی بر اینکه “روابط چین و روسیه تحت تأثیر تغییر در وضعیت بین المللی یا دخالت عوامل دیگر نیست.” در برابر هرگونه تلاش برای سرکوب و تقسیم دو کشور مقاومت کنید. ” همچنین ، جفری ساکس ، کارشناس اقتصاد بین الملل اخیراً اظهار داشت که برنامه های کاهش فقر در چین باید برای بسیاری از کشورها عبرت باشد.

ری مک گاورن، تحلیلگر سابق CIA و بنیانگذار Veteran Intelligence Professionals for Sanity ، به ما پیوست تا در مورد اظهارات اخیر رئیس جمهور منتخب ایالات متحده جو بایدن در مورد هک “مشکوک” روسیه و هزینه های دفاعی آینده صحبت کنیم. مدیر عامل شرکت بوئینگ ، دیو کالون اخیراً اظهار داشت که صرف نظر از اینکه کدام حزب پیروز کاخ سفید باشد ، هزینه های دفاع از کاهش هزینه ها در امان خواهد بود. به نظر می رسد پیش بینی های او در حال تحقق است ، زیرا گفته های بایدن روشن می کند که او از ادعاهای هک اثبات نشده به عنوان یک پیش فرض برای افزایش بودجه امنیت سایبری استفاده می کند.

میشل مونجاناتو، انترناسیونالیست و فعال اتحادیه ، از تورنتو به ما می پیوندد تا درباره ونزوئلا صحبت کنیم. نیکلاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا اکنون ادعا می کند که ایوان دوکه ، رئیس جمهور کلمبیا در حال برنامه ریزی برای حملات جدید به ملت خود است. مادورو در یک سخنرانی اخیر اظهار داشت: “کلمبیا با تأمین اعتبار از ایوان دوکو ، با آماده سازی حملات در پایان سال جاری ، با مزدوران آموزش دیده حملات جدیدی را علیه ارتش این کشور آماده می کند.” علاوه بر این ، شخصیت مخالف آموزش دیده و تحت حمایت مالی ایالات متحده ، خوان گوئیدو ، علی رغم از دست دادن این موقعیت در انتخابات اخیر ، ادعای خود را به عنوان رهبر مخالف تمدید کرد.

Teodrose “تدی” Fikre، روزنامه نگار اتیوپیایی و بنیانگذار مجله Ghion Journal ، برای بحث در مورد مقاله اخیر خود درباره اسرائیل و سرزمین های فلسطین به ما پیوست. فیکره استدلال می کند که صهیونیسم یک ایدئولوژی حزب گرایانه از نظر سیاسی است و ارتباط کمی با یهودیت دارد. او همچنین استدلال می کند که یک انگیزه اقتصادی واضح در زیر سطح سیاست های اشغالگرانه ایالات متحده و اسرائیل در خاورمیانه وجود دارد.

کاپیتان ری ایوانزمربی بوئینگ 737 مکس ، به ما پیوست تا در مورد بازگشت جت مسافربری صحبت کنیم. هواپیمای 737 Max از سه شنبه ، تقریباً 20 ماه پس از آنکه اداره هواپیمایی فدرال (FAA) هواپیما را در پی دو سانحه مرگبار زمین گیر کرد ، عملیات تجاری خود را در آسمان آمریکا از سر گرفت. 737 مکس هم در پروازهای آزمایشی هم قبل و هم بعد از تأیید مجدد ماه نوامبر خود توسط FAA شرکت کرده است ، اما این هفته اولین پروازهای تجاری خود را از مارس 2019 در ایالات متحده انجام می دهد.

جیم کاوانا، نویسنده The Polemicist و CounterPunch ، برای بحث در مورد آخرین جولیان آسانژ ، بنیانگذار ویکی لیکس ، به ما پیوست. نیلز ملزر ، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور شکنجه ، در مصاحبه اخیر خود با دویچه وله اظهار داشت که پیگرد قانونی Assange در آمریکا تلاشی برای “جرم انگاری روزنامه نگاری تحقیقی” است. ملزنر همچنین اظهار داشت ، “روند قانونی به خودی خود رعایت نکردن معیارهای اساسی حقوق بشر ، تشریفات قانونی و حاکمیت قانون است.”

ما خیلی دوست داریم نظرات شما را در این مورد دریافت کنیم [email protected]