to به نظر من شبیه بیل موری است ’: خنده های اینترنتی بیش از مجسمه جدید عجیب و غریب گورباچف

to به نظر من شبیه بیل موری است ’: خنده های اینترنتی بیش از مجسمه جدید عجیب و غریب گورباچف

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

روز شنبه سی امین سالگرد اتحاد مجدد آلمان بود ، زمانی که جمهوری دموکراتیک آلمان ، که به زبان عامیانه به عنوان آلمان شرقی شناخته می شد ، رسماً از حیات خود متوقف شد و در جمهوری فدرال قرار گرفت. مقامات آلمانی گذشته و حال رهبران اتحاد جماهیر شوروی میخائیل گورباچف ​​را بخاطر تلاشهای وی در تحقق بخشیدن به رویای وحدت آلمان اعتبار بخشیده اند.

کاربران اینترنتی در مورد مجسمه جدیدی به میخائیل گورباچف ​​که در بخشی از جشن های روز وحدت در یک شهر کوچک آلمان رونمایی شد ، حرف های ناراحت کننده ای برای گفتن داشتند.

این بنای یادبود که در مقابل تالار شهر در دساو ، شهری در حدود 125 کیلومتری جنوب غربی برلین برپا شده است ، نسخه ای به اندازه زندگی رهبر شوروی سابق را نشان می دهد که با اعتماد به نفس به جلو می رود ، یک کلید بزرگ (احتمالاً صلح) در یک دست.

این بنا با کمک های مالی خصوصی ، به سفارش شهردار سابق شهر ساخته شد و هدف آن نشان دادن سهم شخصی گورباچف ​​در حمایت از اتحاد مجدد آلمان و خاتمه جنگ سرد است.

اما انتخاب های هنری مجسمه ساز ، از جمله تصمیم به استفاده از گورباچف ​​در لباس هایی مانند ژاکت فلانل یا ژاکت ، باعث شکایت های آنلاین شده است.

یکی از کاربران YouTube که مراسم رونمایی را بصورت آنلاین تماشا می کرد ، شکایت کرد: “این مجسمه خوبی نیست”. دیگری افزود: “من هم همین فکر را می کنم.” “چه تمسخر!” سومین شخص در این باره گفت: “آیا این قرار است Gorby باشد؟ من او را خیلی متفاوت یاد می کنم. »دیگری نوشت.

©
عکس: Sputnik Deutschland

مجسمه تازه رونمایی شده از میخائیل گورباچف. Screengrab ویدئو توسط Sputnik Deutschland.

بیل موری ، این تو هستی؟

ده ها کاربر اظهار داشتند که این مجسمه بیش از رهبر مشهور سابق یک ابرقدرت هسته ای بیشتر شبیه کمدین و بازیگر بیل موری است. یکی از کاربران با تمسخر گفت: “به نظر من به نظر می رسد بیل موری است.” “فکر کردم بیل موری است! پسری بسیار عالی خواهد بود. ” “چی؟ چرا بیل موری آنقدر خاص است؟ ” یک سوم شوخی کرد

کت دعوا

دیگران با راه رفتن مجسمه و انتخاب عجیب لباس مشکلی داشتند.

“من خیلی طرفدار مجسمه نیستم اما این بهانه زننده یک فاجعه است. گورباچف ​​هر چه بود ، او مردی کاریزماتیک قائم به نظر می رسید. به نظر می رسد پیرمردی ضعیف و پوشیده از ژاکت کش باف پشمی ، دیری نپایید که در این دنیا ، که به طور تصادفی دویدن آهسته نوه خود را پوشید ، “یک نفر غر زد.

دیگری با اشاره به ژاکت پر شده از پشم پنبه روسی که به منبع الگوی رفتاری بی پایان آنلاین تبدیل شده است ، پیشنهاد کرد: “به نظر می رسد واتنیک باشد.” “چرا گورباچف ​​کت پف کرده است؟” یک کاربر گیج پرسید.

گوربافوبس متحد شوند

سرانجام ، چند نفر نیز با ایده ساختن یک بنای یادبود برای کسی که هنوز زنده است ، و مقصر شناخته شده است زیرا کشور خود را به زانو درآورد ، مقصر بودند.

“دیوانه ای؟ بنای یادبودی برای یک خائن؟ برای شرمندگی شاید فرد باید قبل از تصمیم گیری چنین تصمیماتی را به درستی مطالعه کند ، “یکی از کاربران نوشت. دیگری افزود: “برای بدبختان یک بنای بدبخت ، مانند تمسخر”

میخائیل گورباچف ​​که بین سالهای 1985 و 1991 به عنوان رهبر اتحاد جماهیر شوروی خدمت می کرد ، یک سری اصلاحات گسترده را برای بیرون راندن کمونیست های محافظه کار از مواضع قدرت ، تغییر شکل سیستم اقتصادی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی و ترویج اصلاحات سیاسی انجام داد که منجر به انتخابات مستقیم پارلمان و ، ناخواسته ، ظهور احساسات ملی گرایانه و تجزیه طلبانه در جمهوری های اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی. در دسامبر 1991 ، رهبران جمهوری های روسیه ، اوکراین و بلاروس به طور مخفیانه در یک خانه دولتی در یک منطقه طبیعی بلاروسی دیدار کردند و توافق نامه ای را امضا کردند که اعلام کرد اتحاد جماهیر شوروی (سوسیالیستی شوروی) متوقف شده است. گورباچف ​​در 25 دسامبر 1991 به طور رسمی استعفا داد.

اگرچه به طور گسترده در خارج از کشور به عنوان یک رهبر با بصیرت جهانی به خاطر تلاش هایش برای پایان دادن به جنگ سرد و افزایش همکاری های جهانی در زمینه هایی مانند بهداشت و تغییرات آب و هوایی مورد ستایش قرار گرفت ، اما گورباچف ​​در کشور خود به دلیل عدم موفقیت در اصلاحات سیاسی و اقتصادی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. ، که منجر به از بین رفتن اتحاد امنیتی پیمان ورشو ، پایان وضعیت ابرقدرت اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی و سقوط خود کشور شد. رئیس جمهور سابق آمریکا جورج اچ دبلیو. بوش بعداً استعفای گورباچف ​​در 25 دسامبر 1991 و پایان اتحاد جماهیر شوروی را “بهترین هدیه کریسمس که جهان تا به حال کرده است” توصیف کرد.