SpaceX درگیر جنگ قانونی با شرکت نفت برای زمین برای حفاری گاز شد

SpaceX درگیر جنگ قانونی با شرکت نفت برای زمین برای حفاری گاز شد

آمریکا

URL کوتاه دریافت کنید

زمین مورد نظر در نزدیکی سایت پرتاب SpaceX’s Boca Chica واقع شده است ، که طبق گفته مدیر عامل شرکت منحصراً برای طراحی وسایل نقلیه پرتاب فوق العاده سنگین Starship برای مأموریت های فضایی طولانی مدت استفاده می شود.

SpaceX در یک نبرد حقوقی با Dallas Petroleum Group ، که ادعا می کند مالکیت برخی از چاههای غیرفعال نشسته در همان قطعه 806 هکتاری (326 هکتاری) اجاره شده توسط شرکت تابعه SpaceX ، Lone Star Mineral Development ، قفل شده است.

تیم جورج ، وكیل نمایندگی شركت فرعی ، گفت كه اسپیس ایك قصد دارد از متان استخراج شده از زمین “در ارتباط با عملیات تاسیسات موشك خود” استفاده كند.

این امر پس از آن صورت می گیرد که الون ماسک در ماه دسامبر گفت که او به تگزاس نقل مکان کرد تا در زمینه ساخت وسایل نقلیه SpaceX’s Starship و کارخانه جدید تولید باتری تسلا شرکت که اکنون در آستین در دست ساخت است ، تمرکز کند.

در ماه آگوست ، شرکت دالاس پترولیوم اختلافات را به کمیسیون راه آهن تگزاس ، آژانس نظارتی ایالتی برد.

در پاسخ ، شرکت جبران مالکیت زمین SpaceX ، Dogleg Park LLC ، در دادخواست تشکیل دادگاه گفت که Dallas Petroleum شرکت SpaceX را از قفل قفل کرده و ادعای مالکیت خود را با “تنها هدف اخاذی از SpaceX” اعلام کرده است.

دادخواست باید در تاریخ 9 فوریه توسط دادگاه براونزویل رسیدگی شود ، در حالی که کمیسیون هنگامی که قاضی “پیشنهاد تصمیم” را صادر می کند ، در مورد نتیجه رأی خواهد داد ، روندی که ممکن است ماه ها به طول انجامد.

سایت راه اندازی SpaceX’s South Texas یک سایت اصلی تولید و آزمایش سیستم Starship این شرکت است. اسپیس ایکس اخیراً تعداد کارمندان در محل ساخت ، آزمایش و عملیات Starship را دو برابر کرده است.

این شرکت پرواز آزمایشی Starship SN8 خود را در تاریخ 9 دسامبر انجام داده و در حال آماده سازی برای انجام یک مأموریت آزمایشی در ارتفاع زیاد در روزهای آینده با هدف نهایی پرواز وسیله نقلیه به ماه ، مریخ و سایر مقاصد اخروی است.