Org Greta Thunberg آگهی گردشگری مریخ را برای “1٪ فوق العاده ثروتمند” منتشر کرد زیرا ناسا Rover به سیاره می رود

Org Greta Thunberg آگهی گردشگری مریخ را برای “1٪ فوق العاده ثروتمند” منتشر کرد زیرا ناسا Rover به سیاره می رود

روز پنجشنبه انتظار می رود مریخ نورد NASA’s Perseverance پس از یک سفر هفت ماهه ، سیاره سرخ و گرد و خاک را لمس کند. در صورت موفقیت آمیز بودن فرود ، ربات به یک صنعت چینی و یک مدارگرد امارات متحده عربی می پیوندد تا رد حیات را در این سیاره جستجو کند. علاقه مندان امیدوارند روزی انسان نیز بتواند پا به مریخ بگذارد.

جمعه ها برای آینده ، کمپینی که توسط گرتا تونبرگ ، فعال سوئدی بنیان نهاده شده است ، یک کلیپ کنایه آمیز “تبلیغاتی” را منتشر کرده است که مریخ را به عنوان مکانی عالی برای شروع انسان تبلیغ می کند – البته هدف فقط 1٪ بالای “ثروتمندان” است.

این ویدئو “هجوآمیز” با عنوان “1٪” شامل برخی از مناظر آینده این سیاره سرخ است که قبلاً به پایگاه مستعمرات محرمانه مجهز شده اند ، زیرا کاوشگران فضایی به تپه های شنی نگاه می کنند که “هیچ جنگی ، هیچ جنایتی ، هیچ بیماری همه گیر ، بدون آلودگی” همانطور که راوی می گوید می توان یافت:

“مریخ ، یک سیاره آلوده ، یک دنیای جدید. ما می توانیم دوباره شروع کنیم. مریخ نهایت آزادی را ارائه می دهد. آزادی برای هموار کردن مسیر جدید برای انسانها. آزادی ایجاد یک شیوه جدید زندگی. آزادی برای تغییر مسیر بشریت برای همیشه. اراده شما بقیه سالهای خود را روی زمین می گذرانید ، یا یک پیشگام خواهید بود؟ “

با این حال ، کمپین خاطرنشان می کند که این واقعیت رویایی فقط برای کسانی که بودجه دارند قابل دستیابی است – 99٪ از مردم جهان هرگز فرصتی برای پرواز به فضا نخواهند داشت. آنها در این صورت چاره ای ندارند جز سخت کوشی برای حل مشکلات زیست محیطی زمین.

این ویدئو با یک عبارت به پایان می رسد: “و برای 99٪ که در زمین می مانند بهتر است تغییرات آب و هوایی را برطرف کنیم”.

برخی از کاربران شبکه های اجتماعی استدلال کردند که فیلم “زنگ بیداری” است که باید توسط “همه” تماشا شود – دیگران خیلی مطمئن نبودند:

“در مریخ ، هیچ گرتا وجود ندارد. و هرگز نخواهد بود ، زیرا او یک لودیت ضد فضایی ، ضد بشری است. آزادی از گرتا. امروز به مریخ بروید! ” یکی از یوتیوب شوخی کرد.

ناسا مریخ نورد به مریخ می رود

کمپین Thunberg این کلیپ را فقط یک روز قبل از فرود نمادین مریخ نورد Perseverance ناسا منتشر کرد که انتظار می رود عصر پنجشنبه در مریخ فرود آید.

اگر این مأموریت موفقیت آمیز باشد ، ربات پیچیده و بسیار گران قیمت به صنایع Tianwen-1 چین و آمال امارات (امید) امارات متحده عربی (امید) که در حال چرخش در اطراف این سیاره سرخ هستند و به دنبال نشانه هایی از زندگی باستان هستند ، می پیوندد. انتظار می رود صنایع دستی چینی که از یک مریخ نورد و مدارگرد تشکیل شده است ، در اواخر سال سطح این سیاره را لمس کند.

طبق FFP ، آنها مشتاق بودند که به کنایه این تلاشها ، میلیاردها میلیارد دلار و فراخوان علاقه مندان به مریخ مانند الون ماسک برای استعمار منظومه شمسی ، اشاره کنند.

“ما می خواستیم مزخرفات ناب را برجسته کنیم. برنامه های فضایی با بودجه دولت و 1٪ فوق العاده ثروتمند جهان با استفاده از لیزر بر روی مریخ متمرکز شده اند (هزینه perseverance Rover ناسا به تنهایی 2.7 میلیارد دلار برای توسعه ، راه اندازی ، عملیات و تجزیه و تحلیل هزینه شده است) – و با این حال ، بیشتر انسان ها هرگز فرصتی برای بازدید و زندگی در مریخ پیدا نکنید. “FFP در بیانیه ای گفت.

“این به دلیل کمبود منابع نیست ، بلکه این واقعیت است که سیستم های جهانی ما به ما اهمیت نمی دهند و از اقدام عادلانه خودداری می کنند. با باقی ماندن 99٪ جمعیت جهان بر روی زمین ، ضروری است که تغییرات آب و هوایی را که باعث نابودی سیاره خانه ما می شود ، اصلاح کنیم. “

شرکت FRED & FARID مستقر در LA ، که فیلم “ژانر آینده نگرانه و تبلیغاتی” را ایجاد کرده است ، گفت که برجسته کردن داده های تکان دهنده “هم تحریک کننده و هم تأثیرگذار خواهد بود”.

این علاقه مند 18 ساله به آب و هوا در مورد این فیلم اظهار نظری نکرد یا آن را با میلیون ها دنبال کننده خود به اشتراک گذاشت ، اما او کسی بود که دو سال پیش به کنفرانس تغییر اقلیم سازمان ملل گفت “تمدن ما فدای فرصت تعداد بسیار کمی از مردم به کسب درآمد هنگفت ادامه می دهند “.

ایلان ماسک تنها میلیاردری نیست که در مورد برنامه های بلند پروازانه خود برای آوردن یک میلیون انسان به موشک های SpaceX خود تا سال 2026 به مریخ صحبت کرده است.

Blue Origin ، شرکت هوافضا مدیر عامل آمازون ، جف بزوس ، نیز سخت تلاش می کند تا سفرهای تجاری به فضا را با کشتی New Shepard خود در اسرع وقت در دسترس قرار دهد. کارمندان این شرکت قبلاً اعتراف کرده بودند که سفری مانند آن برای هر بلیط سرسام آور 200000 یا 300،000 دلار هزینه دارد.

بیل گیتس ، که ماسک و بزوس را به عنوان سومین فرد ثروتمند جهان دنبال می کند ، با این حال این هفته اعتراف کرد که او واقعاً “یک فرد مریخی نبود” و ترجیح می دهد پول خود را برای واکسن ها خرج کند.