Netizens پس از کشف ویدیوی قدیمی ترودو وارد تئوری های توطئه “The Great Reset” می شوند

Netizens پس از کشف ویدیوی قدیمی ترودو وارد تئوری های توطئه “The Great Reset” می شوند

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

در حالی که برنامه بلند پروازانه مجمع جهانی اقتصاد ، با عنوان “بازنشستگی بزرگ” ، برای اصلاح عملکردهای تجاری برای پایدارتر بودن ، پنهانی نیست ، نظریه پردازان توطئه هنوز آن را نشانه ای از “دولت جهانی سایه” یا “کابال” می دانند که گویا تلاش می کند بقیه جمعیت این سیاره را دستکاری کنید ، وجود دارد.

سخنرانی نخست وزیر کانادا جاستین ترودو در یک کنفرانس ویدیویی ماه سپتامبر سازمان ملل متحد پس از کشف آنها توسط تئوریسین های توطئه آنلاین ، که نشانه هایی از توطئه جهانی را می بینند که درست در زیر بینی افراد عادی سرنخ درست می شود ، چرخش جدیدی پیدا کرد. ترودو در بیانیه خود استدلال کرد که بیماری همه گیر COVID-19 “فرصتی برای تنظیم مجدد” ، یا به طور خاص ، برای تلاش مضاعف جهانی برای مبارزه با فقر شدید ، نابرابری و تغییرات آب و هوایی به بشریت می دهد.

به جای یک سخنرانی الهام بخش که ظاهراً با هدف امید دادن و معنی دادن در زمان های همه گیر آشفته بود ، برخی از شهروندان در سخنرانی او پیوندی را به یک تئوری توطئه به نام برخی از “تنظیم مجدد بزرگ” دیدند ، که نشان می دهد “نخبگان جهانی” سعی در توزیع مجدد دارند منابع جهانی و به طور یکجانبه شیوه زندگی مردم را تغییر می دهند ، و همه گیری را بهانه می کنند.

به اندازه کافی عجیب ، “تنظیم مجدد بزرگ” ، در واقع وجود دارد ، که برای اولین بار توسط شرکت کنندگان در مجمع جهانی اقتصاد (WEF) پیشنهاد شده است ، و ارتباط چندانی با نظریه توطئه به جز یک چیز ندارد – دیدن همه گیری به عنوان نشانه ای برای مدت طولانی مورد نیاز تغییر دادن. اما به جای تغییر در زندگی همه مردم ، هدف “تغییر بزرگ” WEF تغییر روش اداره تجارت ، ایجاد عادلانه ، پایدار و آسیب رسان به اکوسیستم کره زمین است.

ظاهراً ، بسیاری از افراد اینترنتی یا از وجود چنین طرحی غافل بودند ، یا به سادگی به صحت آن اعتماد نداشتند ، و در عوض می گفتند که آنها از دیدن واقعی ترین ترس از توطئه خود می ترسند.

برخی از توئیترها خاطرنشان کردند که نخبگان به اصطلاح جهانی ، گویا در پشت برنامه های تحول جهانی (و ، ظاهراً تسلط بر جهان) هستند ، چنان جسورانه شده اند که دیگر برنامه های “شرور” خود را پنهان نمی کنند.

چندین شهروند اینترنتی نشانه های “نظم جدید جهانی” در آینده را در سخنرانی ها و عبارات رهبران دیگر جهان مانند “بهتر ساختن دوباره” مشاهده کردند.

همه کاربران شبکه های اجتماعی فریب تئوری پردازان توطئه را نمی خورند ، گرچه “The Great Reset” در توییتر رواج دارد. بسیاری از شهروندان اینترنتی در تلاش برای دادن معنای جدید به سخنان ترودو برای سازمان ملل متحد انگشت خود را به راحتی چرخاندند.