FDA پس از مرگ نوجوان آمریکایی ، به والدین TikTok “Benadryl Challenge” هشدار داد ، چندین نفر در بیمارستان بستری شدند

FDA پس از مرگ نوجوان آمریکایی ، به والدین TikTok “Benadryl Challenge” هشدار داد ، چندین نفر در بیمارستان بستری شدند

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

سازمان غذا و داروی آمریكا (FDA) هشدار خدمات عمومی درباره “چالش بنادریل” را صادر كرده است ، یك روند كشنده TikTok كه باعث می شود افراد مبتلا به تأثیرپذیری از مصرف قرص های آلرژی به بالا و توهم برسند.

آژانس فدرال در روز پنجشنبه هشدار داد که بیش از دوز توصیه شده بنادریل ، یک نام تجاری بدون نسخه (OTC) برای دیفن هیدرامین ، می تواند باعث عوارض قلبی ، تشنج و / یا کما شود.

سوusing استفاده از بنادریل همچنین می تواند منجر به مرگ شود ، همانطور که توسط یک دختر 15 ساله از اوکلاهما که بیش از حد داروی OTC مصرف کرده و در 21 آگوست درگذشت ، نشان داد. چالش

اسکات شفر ، مدیر عامل در مرکز سموم و مواد مخدر در اوکلاهما ، ماه گذشته به KFOR گفت: “دوزی که می تواند توهم ایجاد کند بسیار نزدیک به دوز است که می تواند باعث ایجاد تهدیدی برای زندگی شود.”

FDA اظهار داشت: “ما در حال بررسی این گزارش ها هستیم و در حال بررسی هستیم تا تشخیص دهیم آیا موارد دیگری گزارش شده است.” “ما پس از پایان بررسی خود ، اطلاعات عمومی را به روز خواهیم کرد یا اطلاعات بیشتری برای اشتراک گذاری داریم.”

صدور آژانس فدرال تقریباً یک ماه پس از آن صورت گرفت که جانسون و جانسون ، تولید کننده بنادریل ، به TooFab گفت که چالش رسانه های اجتماعی “بسیار نگران کننده” و “خطرناک” است. این شرکت دارویی خاطرنشان کرد که “در حال کار با TikTok” و شرکای خود برای پایان دادن به روند مرگبار و حذف محتوای مرتبط از سیستم عامل است.

این شرکت درباره داروی بدون نسخه خود ، همانطور که گزارش شده است ، گفت: “مانند هر دارو ، سو abuse استفاده یا سو can استفاده می تواند منجر به عوارض جانبی جدی با عواقب بالقوه طولانی مدت شود و محصولات BENADRYL فقط باید طبق دستورالعمل استفاده شود.” توسط TooFab.

بر اساس اعلامیه 3 سپتامبر که توسط مرکز پزشکی کودکان کوک در این شهر منتشر شده ، حداقل سه نوجوان در فورت ورث ، تگزاس در ماه مه پس از بلعیدن دوزهای بیش از حد داروی OTC در بیمارستان بستری شده اند.

امبر جودیسون ، پزشک پرستار ، گفت: “آنچه مرا تحت تأثیر قرار داد این بود که ما سه نوجوان را در یک هفته برای یک کار یکسان وارد کردیم.” “هیچ یک از این بیماران در تلاش نبودند که به خود آسیب برسانند. همه آنها گفتند که فیلم هایی را در TikTok دیده اند و کنجکاو هستند که آن را امتحان کنند. “

گفته می شود که یک نوجوان 14 ساله در بیمارستان 14 قرص بنادریل را بلعیده است.

به نقل از نوجوانان بستری در بیمارستان ، “هر یک از این بیماران گفتند که این ایده را از ویدئوهایی در TikTok گرفته اند که ادعا می کند در صورت مصرف دوازده یا بیشتر از قرص های آلرژی ، کاربران می توانند دچار بالا رفتن و توهم شوند.”

Jewison نشان داد که علاوه بر خطرات ذکر شده در مورد سو of مصرف داروی OTC ، مصرف بیش از حد دیفن هیدرامین همچنین می تواند فرد را به “کاتتر تخلیه ادرار از مثانه به دلیل عدم توانایی در ادرار کردن” احتیاج دهد.

مقادیر زیاد بنادریل همچنین می تواند منجر به “تحریک و گیجی شدید ، تب ، برافروختگی پوست ، مشکلات بینایی ، خشکی دهان ، خشکی چشم و عدم توانایی در عرق کردن” شود ، طبق کالج سم شناسی پزشکی آمریکا.