FAA آمریکا بوئینگ 737 MAX را پس از قرار گرفتن جت در بیدار شدن از دو سانحه مرگبار ، دوباره پرواز می کند

FAA آمریکا بوئینگ 737 MAX را پس از قرار گرفتن جت در بیدار شدن از دو سانحه مرگبار ، دوباره پرواز می کند

اداره هواپیمایی فدرال ایالات متحده روز چهارشنبه به جت 737 MAX بوئینگ اجازه بازگشت به سرویس داد. از ماه مارس 2019 ، دو سانحه مرگبار هواپیما را زمین گیر کرده بود و بوئینگ در حالی که با نظارت دقیق از سوی نهادهای نظارتی روبرو بود ، شاهد کاهش سود بود.

کالین کمپبلواشنگتن دی سی ، خبرنگار ارشد خبری ، برای بحث در مورد بازگشت بوئینگ 737 MAX به ما پیوست پس از دو تصادف ، یکی در اندونزی در اکتبر 2018 و دیگری در اتیوپی در مارس 2019 ، که منجر به کشته شدن 346 نفر شد. رویترز روز چهارشنبه گزارش داد: “جت های یک راهرو مانند MAX و رقیب ایرباس A320neo اسب های کاری هستند که بر ناوگان جهانی تسلط دارند و منبع عمده سود صنعت را فراهم می کنند.”

جک راسموس، استاد گروه های اقتصاد و سیاست در کالج سنت ماری کالیفرنیا ، در مورد آخرین مقاله خود صحبت می کند. وی جزئیات نحوه تزریق 7 تریلیون دلار توسط فدرال رزرو به بازار را که شرکت های بین المللی برای خرید سهام خود استفاده کرده و ارزش سهام را به طور مصنوعی باد می کنند ، وارد بازار کرد. علاوه بر این ، وی در مورد فاجعه اقتصادی آینده پس از کریسمس هشدار می دهد زیرا میلیون ها آمریکایی قرار است مزایای بیکاری خود را از دست بدهند.

لیث معروف، صدا و سیما و روزنامه نگار مستقر در بیروت ، لبنان ، از بیروت با ما همراه می شود تا درباره گزارش های اخیر که نشان می دهد ایالات متحده آمریکا را برای حمله نظامی به ایران آماده می کند ، بحث کنیم. علاوه بر این ، او دیدگاه خود در مورد حملات اسرائیل به سوریه را بر اساس ادعاهایی كه آنها تلافی می كنند برای بمبهای مستقر در مرز آنها ، به ما می گوید.

جیمز کریسردبیر و مالک مشترک هشدار Geopolitics ، به میزبانان ما می پیوندد تا شاخه زیتون بالقوه ایران را نسبت به دولت بایدن توضیح دهد زیرا تیم انتقال یک برنامه ساده و موثر برای بازگشت به توافق هسته ای برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) را تنظیم می کند. ایرانیان استدلال می کنند که دولت بایدن می تواند با استفاده از یک سری دستورات اجرایی فوراً به تحریم ها پایان دهد و راهی برای حل مسالمت آمیز اختلافات بین دو کشور ایجاد کند.

ری مک گاورن، تحلیلگر سابق CIA و بنیانگذار متخصصان اطلاعاتی کهنه سرباز برای سلامت عقل ، به ما پیوست تا مقاله سه شنبه در رویاهای مشترک را بررسی کنیم که در مورد پیگرد قانونی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از خروج از دفتر بحث می کند ، با استفاده از رئیس CIA جینا هاسپل به عنوان مثال عواقب ناشی از پیگرد قانونی گزارش شده است كه جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب آمریكا به دستیاران خود علامت داده است كه آرزو دارد پیش برود و هرگونه تلاش برای رفتن به دنبال ترامپ را به عنوان اقدامی تفرقه انگیز برای جلوگیری از آن می داند.

مارک اسلبودا، تحلیلگر امنیت روابط بین الملل مستقر در مسکو ، برای به روزرسانی در مورد آتش بس و پایان احتمالی خصومت در قره باغ کوهستانی به ما می پیوندد. دیپلمات های فرانسوی و آمریکایی برای بحث در مورد جزئیات نهایی این طرح به روسیه سفر می کنند و دولت روسیه نیروهای خود را به یک مأموریت صلح آمیز به منطقه جنگ زده اعزام کرده است.

عجمو باراکا، نامزد سابق معاون ریاست جمهوری آمریکا برای حزب سبز ، به ساعت بحرانی بازمی گردد تا درباره انتخابات بولیوی و استقبال پهلوانی که رئیس جمهور سابق اوو مورالس هنگام بازگشت اخیر به سرزمین مادری خود دریافت کرد ، صحبت کند. اکثریت شهروندان بومی کشور به سرعت از کودتای مورد حمایت ایالات متحده خارج شده و تأثیرات این جنبش مردمی قدرتمند در سراسر آمریکای مرکزی و جنوبی طنین انداز است.

کتی کلی، فعال صلح آمریكایی ، یكی از اعضای بنیانگذار Voices in the Wilderness و هماهنگ كننده Voices for Non-خشونت خلاق ، به ما پیوست تا در مورد اقدام اخیر ترامپ برای كاهش چشمگیر حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان و عراق به ما بپیوندد. این اقدام در میان شهروندان آمریکایی محبوب است اما توسط اندیشکده های طرفدار جنگ و سازمان های چند دولتی مانند ناتو مورد انتقاد قرار می گیرد. پس از نزدیک به 20 سال جنگ آمریکا در افغانستان ، دبیرکل ناتو ، جنس استولتنبرگ هنوز هم استدلال می کند که عقب نشینی ترامپ “خیلی زود است”.

ما خیلی دوست داریم نظرات شما را در این مورد دریافت کنیم [email protected]