Double D’oh !: تبلیغ کمپین ترامپ نامزد دریافت جایزه “نجیب صلح” 45 را به اشتباه انتخاب می کند

Double D’oh !: تبلیغ کمپین ترامپ نامزد دریافت جایزه “نجیب صلح” 45 را به اشتباه انتخاب می کند

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

خبر نامزدی دو برابری دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا برای دریافت جایزه صلح نوبل ، در روز جمعه تحت الشعاع تبلیغات تبلیغاتی مستقر در فیس بوک توسط تیم مبارز انتخاباتی خود قرار گرفت که اعلام کرد: “رئیس جمهور ترامپ نامزد جایزه صلح نجیب شد.”

در حالی که بسیاری از شهروندان مستقر در ایالات متحده پست هایی را برای بزرگداشت 2،997 جان باخته در 11 سپتامبر 2001 صادر می کردند ، تیم انتخاب مجدد ترامپ و پنس اخبار آنچنان فوری ارائه شد که متن آگهی ، که ظاهرا “نجیب” و نه “نوبل” جایزه صلح را نشان می دهد ، مجبور به دور زدن یک ویرایشگر – یا حتی یک بار نوشتن شد.

اگرچه تبلیغات از آن زمان تاکنون از فیس بوک و اینستاگرام گرفته شده است ، اما تصاویر مربوط به این رجز خوانی هنوز در سیستم عامل های مختلف در حال گردش است. Daily Beast نیز وجود تبلیغات حذف شده را تأیید کرد.

در همان زمان ، تیم مبارزات انتخاباتی ترامپ می تواند استدلال کند که آنها از رئیس خود نشانه هایی می گرفتند ، که در یک توییت آوریل همان غلط املایی را مرتکب شد. وی بعدا ادعا کرد اشتباه آشکار او در واقع نمونه ای از کنایه های او بود.

کریستین تایبرینگ-جیدد ، قانونگذار حزب پیشرفت نروژ روز چهارشنبه به آسوشیتدپرس فاش کرد که یکی از دو نامزدی دریافت شده توسط ترامپ را ثبت کرده است. وی ادعا کرد که بر اساس کار رئیس جمهور در مورد “توافق صلح بین امارات متحده عربی و اسرائیل که برای صلح احتمالی در خاورمیانه گشوده است” به تصمیم خود رسیده است.

وی در نامه نامزدی خود برای نوبل 2021 نوشت: “همانطور که انتظار می رود سایر کشورهای خاورمیانه نیز از امارات متحده عربی پیروی کنند ، این توافق نامه می تواند یک بازی را تغییر دهد که خاورمیانه را به منطقه همکاری و رفاه تبدیل خواهد کرد.” فاکس نیوز گزارش داد جایزه صلح. وی در ادامه با تمجید از شکست ترامپ از “طیف 39 ساله رئیس جمهور آمریکا یا شروع جنگ یا وارد کردن ایالات متحده به درگیری مسلحانه بین المللی” گفت.

مگنوس ژاکوبسون ، قانونگذار سوئدی روز جمعه اعلام کرد که وی همچنین “دولت ایالات متحده” را برای این جایزه معرفی کرده است ، و احتمالاً ترجمه وی به پیشنهاد دیگری برای دریافت جایزه توسط ترامپ انجام شده است.

در همان زمان ، با توجه به داده های داشبورد COVID-19 دانشگاه جان هاپکینز ، نامزدهای رئیس جمهور ایالات متحده همراه با بیش از 192،448 مرگ مرتبط با ویروس کرونا در ایالات متحده است. کارشناسان اظهار داشتند که اگر رد عمومی اثر پیش بینی شده بیماری واگیر توسط ترامپ نبود ، می توان از شیوع همه گیر همه گیر کاسته شد.

شایان ذکر است که نامزدی برای جایزه صلح نوبل “ممکن است توسط هر شخصی که از معیارهای نامزدی برخوردار باشد ارسال شود” که در وب سایت جایزه ذکر شده است. علاوه بر این ، دریافت کننده نهایی توسط کمیته نوبل نروژ تعیین می شود. این گروه 6 نفره متشکل از پنج نفر است که توسط استورتینگ – پارلمان نروژ – به مدت شش سال منصوب شده و ریاست آنها را دبیرخانه انستیتوی نوبل نوبل بر عهده دارد. اولاو Njølstad این نقش را از سال 2015 انجام داده است.

تیبرینگ-جیدد که از سال 2005 عضو پارلمان بوده و در حال حاضر به عنوان رئیس هیئت نمایندگی نروژ در مجمع پارلمانی ناتو فعالیت می کند ، همچنان در مصاحبه اختصاصی جمعه با فاکس نیوز حمایت خود را از ترامپ ابراز کرد.

©
REUTERS / NTB Scanpix / Torstein Boe

نماینده پارلمان نروژ Christian Tybring-Gjedde در 17 نوامبر 2014 در اسلو ، نروژ عکس می گیرد. عکس گرفته شده در 17 نوامبر 2014

وی اظهار داشت: “به خاطر لیاقت خود ، من فکر می کنم که او بیشتر از سایر نامزدهای جایزه صلح تلاش بیشتری برای ایجاد صلح بین ملت انجام داده است.”

فعالیت سیاسی این قانونگذار با رد مکرر اجماع علمی جهانی در مورد تغییر اقلیم و همچنین مخالفت وی با مهاجرت در نروژ فراهم شده است.

Tybring-Gjedde پیش از این یک کتاب ضد مهاجرتی منتشر کرده بود که استدلال می کرد گسترش پناهندگی به تعداد زیادی از مهاجران باعث ویرانی فرهنگی و فاجعه اقتصادی می شود.

لیست نهایی دریافت کنندگان جایزه صلح نوبل 2021 در اکتبر 2021 اعلام خواهد شد.