‘Clown World’: جامعه زنان دانمارکی در آب گرم به دلیل فیلم ضرب و شتم مردان علیه خشونت خانگی

‘Clown World’: جامعه زنان دانمارکی در آب گرم به دلیل فیلم ضرب و شتم مردان علیه خشونت خانگی

جامعه

URL کوتاه دریافت کنید

کمپین انجمن زنان دانمارک ، که شامل تصاویری از زنانی است که به صورت مردان خود می کوبند و از آن می خندند ، به دلیل تبعیض جنسی مورد انتقاد قرار گرفته است. این سازمان اصرار داشت كه پیام این بود كه خشونت خانگی هرگز قابل قبول نیست و كاملاً توسط مردم سوers تفاهم شده است.

یک کمپین جدید توسط انجمن زنان دانمارک با هدف جلوگیری از خشونت علیه زنان جنجال برانگیخته است و پس از 24 ساعت آنلاین متوقف شده و از اینترنت حذف شده است.

این کمپین شامل چند کلیپ کوچک و مخفیانه ضبط شده است که زنان به صورت آنها (در یک مورد حتی کودک) ضربه می زنند و از این بابت می خندند. کلیپ ها کنار هم قرار گرفتند و با سکانسی محدود شدند که در آن دو بازیگر زن در حال ضربه زدن به یک مرد نشان داده می شوند. در پایان ، متن ظاهر می شود: “این هرگز تقصیر شما نیست”.

این روند ویروسی ، معروف به “چالش کیف پول” و “سیلی زدن مبارک” و در حال حاضر در TikTok در حال رونق است. در این چالش ، زنان در روابط به روشی بی دلیل ، شریک ، همسر و دوست پسر خود را با چیزی (اغلب کیف دستی) مورد ضرب و شتم قرار می دهند.

“اگر به TikTok یا YouTube بروید ، تعداد زیادی از این شوخی های بیش از حد آنلاین وجود دارد. ما می خواهیم نشان دهیم چه اتفاقی می افتد اگر زنی که در یک رابطه خشونت آمیز بود چنین شوخی کند ، “لیزا هولمفورد ، مدیر پناهگاه های انجمن زنان دانمارک ، به اکسترا بلادت توضیح داد.

با این حال ، این کمپین اعتراض خشمگینانه ای را برانگیخت.

مرکز مردان ، که به مردان در بحران مشاوره می دهد ، فیلم را سانسور کرد. به گفته کارگردان آن ، یعقوب آستروپ ، موضوع “یک مسئله اجتماعی بسیار بزرگ و بسیار مهم است” که نمی تواند با هجو برخورد کند.

وی افزود: “این چنین است كه یك سازمان عظیم فمینیستی دانماركی سعی در جلب توجه به خشونت علیه زنان دارد: آنها از خشونت بی دلیل علیه مردان به عنوان عنصر كمیك برای ایجاد آگاهی از خشونت علیه زنان استفاده می كنند. ناز ، درست است؟ “، شورای مردان عصبانی شد.

“جامعه زنان دانمارک خواهان برابری نیست ، اما زنان را کودکان بی گناه و نابرابر و بنابراین قربانیان بالقوه – برای مردان می داند. جامعه زنان دانمارک باید از کلیه حمایت های مالی محروم شود. من آنها را تحقیر می کنم ، “کارن وست ، مامای سابق و بحث کننده در مورد مسائل جنسیتی ، نوشت.

“پس تو هستی! زنان در دنیایی زندگی می کنند که اگر یک سیلی زن خوشحال باشید می توانید یک جعبه در گوش آن قرار دهید – اسکریپت خودشان این را می گوید – و اشکالی ندارد ، زیرا خشونت هرگز مقصر شما نیست ، هر چقدر هم که خشن باشید. این یک دنیای دلقک است ، “کمدین ، ​​فردریک سیلیوس در فیس بوک نوشت.

برخی دیگر استدلال می کردند که این ویدیو “کاملاً خاموش” و “فاقد ظرافت” است.

جامعه زنان دانمارک با فشار روبرو شد و اعتراف کرد که “بحث اشتباه ایجاد کرده است”. این ویدئو حذف شد ، اما با توضیحی ارائه شد که “واقعیت بسیاری از زنان را در آن منعکس می کند”. این سازمان همچنین گفت این پیام این بود كه خشونت هرگز قابل قبول نیست و از سوی مردم كاملاً سو تفاهم شده است.

انجمن زنان دانمارک قدیمی ترین سازمان زنان دانمارک است. این انجمن که در سال 1871 تاسیس شد ، برای ارتقا em رهایی و حقوق زنان در تحصیل ، اشتغال و استقلال اقتصادی تلاش کرد و بعداً سایر عقاید معاصر مانند حق سقط را پذیرفت. در چند وقت اخیر بیشتر روی موضوعاتی مانند سرزنش قربانیان ، آزار و اذیت و رضایت متمرکز شده است. قبلاً به دلیل ساخت ویدیویی با سبک پورنو در مورد پورنو انتقام جنجالی پیش آمده است.