AOC ادعا می کند دهها هزار نفر از دنبال کنندگان توییتر گمشده جمهوری خواهان “نئو نازی ها” پاکسازی شده اند

AOC ادعا می کند دهها هزار نفر از دنبال کنندگان توییتر گمشده جمهوری خواهان “نئو نازی ها” پاکسازی شده اند

آمریکا

URL کوتاه دریافت کنید

سیاستمداران و مفسران محافظه کار ایالات متحده تنها کسانی نیستند که در این هفته پیرویهای توییتر خود را به طرز مرموزی ناپدید شده اند. جورج گالووی ، مجری برنامه تلویزیونی چپ اسکاتلندی و نماینده سابق اسکاتلند ، 600 پیرو ناپدید شد که یکی از آنها گفت که متوجه نیست که وی برکنار شده است.

الكساندرا اوكاسیو كورتز ، نماینده كنگره آمریكا ادعا كرد كه دهها هزار پیرو ناپدید شده از حساب های محافظه كاران در توئیتر “نئو نازی ها” هستند كه توسط سایت رسانه های اجتماعی پاك شده اند.

نماینده حزب کنگره حزب دموکرات AOC روز یکشنبه به توئیت سارا هاکبی-سندرز ، دبیر مطبوعاتی سابق کاخ سفید ، که از ناپدید شدن بیش از 50،000 نفر از دنبال کنندگان توییتر خود در این هفته شکایت داشت ، پاسخ داد.

نماینده کاخ نیویورک پیشنهاد کرد پیروان گمشده هستند پوتچیست های راست افراطی که پس از اعتراض روز چهارشنبه در واشنگتن دی سی علیه تأیید جو بایدن ، نامزد حزب دموکرات ، توسط توییتر حساب های آنها “ساقط شد” رئیس جمهور منتخب کنگره.

جورج پاپادوپولوس ، مشاور مبارزات انتخاباتی و نویسنده دونالد ترامپ در سال 2016 گفت که وی 70،000 نفر از پیروان خود را در “پاکسازی” از دست داده است.

همکار کنگره دموکرات دان بییر از ویرجینیای غربی ادعا کرد معترضان “تروریستی” هستند که قصد کشتن مایک پنس معاون رئیس جمهور و نانسی پلوسی رهبر مجلس دموکرات را دارند ، و پیشنهاد می کند که هرگونه پاک کردن حساب های محافظه کارانه در توییتر غیرقابل مقایسه است.

خود بایدن روز جمعه معترضان را “اراذل و اوباش ، شورشیان ، برتری طلبان سفید ، ضد یهودیان” و “تروریست های داخلی” خواند و خواستار پیگرد قانونی آنها شد.

وجود دهها هزار نئونازی در ایالات متحده سوال برانگیز است. گزارشی در سال 2016 برای لیگ ضد افترا ، که با یهودستیزی مبارزه می کند ، تخمین می زند که Ku Klux Klan که قبلاً نیرومند بوده است ، در میان جمعیت 300 میلیون نفری – به طور متوسط ​​60 نفر در هر ایالت فقط به 3000 عضو کاهش یافته است. راهپیمایی آگوست 2017 با هم متحد راست در شارلوتسویل ، ویرجینیا – که بزرگترین رویداد راست افراطی در ایالات متحده در چند وقت اخیر محسوب می شود – فقط 500 شرکت کننده را به خود جلب کرد.

بعد از ظهر روز چهارشنبه که پلیس آشکارا به معترضین از طریق طناب امنیتی خود اجازه ورود به ساختمان کاپیتول را داد ، همه اعضای سنا و مجلس ، به همراه پنس ، برای تأمین مکانها تخلیه شدند.

یک معترض ، اشلی بابیت ، جانباز 35 ساله نیروی هوایی آمریکا ، هنگام تلاش برای ورود به اتاق کنگره ، توسط پلیس کاپیتول مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در بیمارستان درگذشت. افسر پلیس برایان سیکنیک ، که بخشی از طوفان آشوب اطراف ساختمان و یکی از کهنه سربازان گارد ملی بود ، بعداً درگذشت. خانواده وی گفتند که علت مرگ وی هنوز نامشخص است. اما گزارش شده است که مقامات در حال برخورد با آن به عنوان قتل بودند.

تاکنون سه مرد به علت این حادثه متهم شده اند که همه آنها به جرم سرقت جزئی و جرایم نظم عمومی بوده اند.

توییتر به دنبال حادثه کاپیتول ، حساب ترامپ را به حالت تعلیق درآورد و ادعا کرد که علی رغم توییت های مکرر روز چهارشنبه خود به معترضین برای همکاری با پلیس و رفتن به خانه ، از “پلت فرم” برای ایجاد خشونت استفاده می کند.

اما سیاستمداران محافظه کار ایالات متحده تنها کاربران توییتر نبودند که شاهد ناپدید شدن پیروان بودند. جورج گالووی ، نماینده صداوسیمای انگلیس و نماینده سابق حزب کارگر و احترام روز یکشنبه در توئیتی نوشت که 600 دنبال کننده خود را در یک روز از دست داده است و از او خواسته است: “چیز اشتباهی گفتم؟”

یکی از کاربران پاسخ داد که وی بدون رضایت و اطلاع وی از لیست پیروان گالووی حذف شده است.

مایک سرنوویچ ، نویسنده و فیلمساز ، دیدگاه بدبینانه تری نسبت به اقدامات آشکار توییتر برای محدود کردن دسترسی برخی از پست های کاربران داشت.