19 سال از 11 سپتامبر: چه درسی آموخته است ، چه عوض شده است؟

19 سال از 11 سپتامبر: چه درسی آموخته است ، چه عوض شده است؟

در این نسخه از ساعت بحرانی ، دکتر ویلمر لئون و گارلند نیکسون میزبان مشترک با کالب موپین در مورد حملات 11 سپتامبر صحبت می کنند ، هنگامی که برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی سقوط کرد ، پنتاگون مورد اصابت قرار گرفت و پرواز 93 هواپیمایی یونایتد سقوط کرد. در شانکسویل ، پنسیلوانیا.

قرار بود جو بایدن ، نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری و دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، روز جمعه به دیدار شانکسویل بروند. واشنگتن پست روز پنجشنبه گزارش داد: “ستاد انتخاباتی بایدن عصر روز پنجشنبه اعلام کرد که وی صبح جمعه برای انجام مراسمی در موزه یادبود 11 سپتامبر در نیویورک خواهد بود ، قبل از اینکه بعد از ظهر به شانکسویل برود.” آیا ایالات متحده از گذشته آموخته است؟

وال استریت ژورنال روز پنجشنبه گزارش داد: “تعداد افرادی که به دنبال و دریافت مزایای بیکاری هستند ، در هفته های گذشته در سطح تاریخی بالایی باقی مانده است ، این نشانه ای است که بهبود وضعیت بازار کار در حال از دست دادن شش ماه پس از همه گیری بیماری در ایالات متحده است.” چگونه این بازی انجام می شود؟

جمعه روز پنل است. برای اولین پنل خود ، لیث معروف و جیمز کری به ما پیوستیم. در تیتر پنجشنبه واشنگتن پست آمده است: “گفتگوها بین طالبان ، دولت افغانستان پس از آزادی 6 زندانی با ارزش از بازداشت افغانستان برای آخر هفته آغاز می شود.” این به معنای جلو رفتن چیست؟

برای پانل بعدی ما ، مارگارت کیمبرلی و آژامو باراکا به ما پیوسته اند ، که در مورد مذاکرات آینده در افغانستان نیز بحث خواهند کرد.

برای پنل نهایی ما ، دکتر کلارنس لوزان و جیم کاوانا به ما پیوستند. آنها ابتدا با صحبت در مورد رای دادگاه فدرال ایالات متحده در روز پنجشنبه که مانع از خروج مهاجران فاقد سند از سرشماری ایالات متحده توسط دولت ترامپ می شود ، شروع می کنند.

میهمانان:

کالب موپین – روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی

دکتر جک راسموس – اقتصاددان ، استاد گروه های اقتصاد و سیاست در کالج سنت مری کالیفرنیا و نویسنده “آفت نئولیبرالیسم: سیاست اقتصادی ایالات متحده از ریگان تا ترامپ”

مارگارت کیمبرلی – سردبیر و ستون نویس ارشد گزارش Black Agenda و نویسنده “پیش داوری: آمریکای سیاه و روسای جمهور”.

عجمو باراکا – نامزد سابق معاون ریاست جمهوری آمریکا برای حزب سبز

لیث معروف – صدا و سیما و روزنامه نگار مستقر در بیروت ، لبنان

جیمز کری – سردبیر و مالک مشترک هشدار Geopolitics

دکتر کلارنس لوزان – نویسنده ، استاد و فعال

جیم کاوانا – نویسنده در The Polemicist و CounterPunch که آخرین مقاله وی “مالیات بر حقوق و دستمزد پاشنه آشیل امنیت اجتماعی” است.

ما خیلی دوست داریم نظرات شما را در این مورد دریافت کنیم [email protected]