گوگل می گوید این “اشکال در سیستم” بود که مانع از نمایش عکس در چرچیل شد

گوگل می گوید این “اشکال در سیستم” بود که مانع از نمایش عکس در چرچیل شد

جهان

URL کوتاه دریافت کنید

میراث نخست وزیر زمان جنگ بریتانیا ، وینستون چرچیل ، در هفته گذشته در جریان اعتراضات مداوم Black Lives Matter ، مورد بررسی دقیق قرار گرفته است. پس از آنکه مجسمه چرچیل در لندن با نامه “نژادپرستانه” روبرو شد ، مقامات تصمیم گرفتند از ترس اقدامات جدید خرابکاری ، آن را با موانع محافظت کنند.

گوگل گفت ناپدید شدن تصویر سر وینستون چرچیل از نتایج جستجو برای نخست وزیر انگلیس ، که توسط ناظران در طی آخر هفته مشاهده شد ، “هدفمند” نبود بلکه نتیجه “اشکال در سیستم ما” بود.

رابط عمومی گوگل برای جستجوی دنی سلیوان در توییتر اظهار داشت كه تصویری از نخست وزیر افسانه‌ای انگلیس در واقع از اوایل ماه آوریل از نتایج جستجو ناپدید شده است ، زیرا بسیاری از آنها شکایت كردند كه به دلیل سن ظاهری “جوان” او “نماینده” نیست. عکس

سالیان توضیح داد که از آن زمان سیستم به طور خودکار یک تصویر جدید را انتخاب می کند – اتفاقی که به دلیل خطا در سیستم رخ نداد. با این حال ، این مشکل تا این آخر هفته مورد توجه قرار نگرفت ، هنگامی که در میان بحث و گفتگوهای مداوم پیرامون چهره چرچیل که توسط کمپین Black Lives Matterinis مورد بررسی قرار گرفته بود ، مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفت. به گفته گوگل ، این مسئله اکنون برطرف شده است. این شرکت بار دیگر در بیانیه اولیه خود در وب سایت پشتیبانی Google تأکید کرد که این اقدام “هدفمند” نبوده است.

ما دوباره بخاطر نگرانی های ناشی از این مسئله با تصویر نمودار دانش سر وینستون چرچیل عذرخواهی می کنیم. ما تلاش خواهیم کرد تا علت اصلی را برای جلوگیری از بروز این نوع مسئله در آینده برطرف کنیم. »، سالیوان در توییتر خود نوشت.

بسیاری از کاربران رسانه های اجتماعی در طول آخر هفته متوجه شدند که عکس چرچیل در نتایج جستجوی نخست وزیران انگلیس و رهبران WW2 ظاهر نمی شود ، و گمان می کردند که این ممکن است نتیجه شکایات جنبش Black Lives Matter باشد. پیش از این ، مجسمه چرچیل در لندن با حروف “یک نژادپرستانه” به رنگ اسپری کشیده شده بود ، و مقامات را وادار می کرد برای جلوگیری از خرابکاری های بعدی تابلوهای محافظ را بر روی این اثر تاریخی نصب کنند.

این اقدام و همچنین چهره چرچیل که از جستجوی گوگل ناپدید می شود ، بسیاری از شهروندان و سیاستمداران انگلیس را عصبانی کرد. نخست وزیر بوریس جانسون حتی استدلال کرد که این وضعیت “پوچ و شرم آور” است که به موجب آن بنای رهبر زمان جنگ در معرض خطر ویرانی قرار گیرد. وی همچنین متعهد شد که در برابر هرگونه تلاش برای حذف دولت چرچیل از میدان پارلمان مقاومت کند ، چیزی که بسیاری از معترضین BLM خواستار آن بودند.