گفتگوهای طالبان و دولت افغانستان آغاز می شود: آیا آنها واقعاً برای صلح در حال مذاکره هستند؟

گفتگوهای طالبان و دولت افغانستان آغاز می شود: آیا آنها واقعاً برای صلح در حال مذاکره هستند؟

در این نسخه از ساعت بحرانی ، دکتر ویلمر لئون و گارلند نیکسون میزبان مشترک با دکتر ماروین وین باوم ، مدیر مرکز مطالعات پاکستان و افغانستان در انستیتوی خاورمیانه ، در مورد مذاکرات صلح در افغانستان گفتگو می کنند.

گفتگوهای صلح در آخر هفته در افغانستان آغاز شد. نمایندگان دولت افغانستان و طالبان در پایتخت قطر دوحه دیدار می کنند. آیا ما به پایان جنگ در کشور نزدیکتر هستیم؟

واشنگتن پست روز دوشنبه گزارش داد: “سازمان بهداشت جهانی روز یکشنبه بالاترین افزایش یک روزه در ابتلا به ویروس کرونا را اعلام کرد: بیش از 308،000 مورد جدید.” “هند ، ایالات متحده و برزیل بیشترین تعداد عفونت های جدید را در روز یکشنبه ثبت کردند.” چقدر این یک سیگنال قابل توجه است؟

“اتحادیه اروپا فشارها را افزایش داده است [UK] نخست وزیر بوریس جانسون برای عقب نشینی از پیمان طلاق Brexit ، به تأخیر انداختن تصمیم کلیدی در مورد پاکسازی یورو در لندن درست زمانی که با شورش در پارلمان انگلیس روبرو است ، “رویترز روز دوشنبه گزارش داد. آیا این یک سیاست سیاسی سخت است یا فقط یک بازی مرغ است؟

ساحل غربی آمریکا دوباره در آتش است. معاون خبری در 10 سپتامبر گزارش داد: “گرمای یک آتش سوزی در کالیفرنیا به قدری شدید بوده که ابر رعد و برق خود را ایجاد کرده است.” حداقل 24 آتش سوزی بزرگ در کالیفرنیا ، 14 مورد در اورگان و 12 مورد دیگر در واشنگتن رخ داده است چهار شنبه [September 9]، طبق مرکز ملی آتش سوزی بین الملل. “اما خدا نکند ما بحث در مورد تغییر اقلیم را شروع کنیم. در غرب چه خبر است و تأثیرات طولانی مدت تر چه خواهد بود؟

در تیتر روز دوشنبه رویترز آمده بود: “رهبر بلاروس هنگام آغاز اعتراض ها از پوتین حامی خود درخواست حمایت می کند.” این گزارش داد: “یک روز پس از تظاهرات بیش از 100000 معترض در مینسک برای پنجمین آخر هفته متوالی و خواستار استعفای وی پس از انتخاباتی که به گفته آنها تقلب شده بود ، [Belarusian President Alexander] لوکاشنکو ، که 26 سال نزدیکترین متحد روسیه را رهبری کرده است ، دیدار کرد [Russian President Vladimir] پوتین در تفرجگاه دریای سیاه سوچی. “ما از این کار چه می کنیم؟

رویترز روز دوشنبه گزارش داد: “وکلای ایالات متحده روز دوشنبه از قضات عالی ترین دادگاه سازمان ملل خواستند پرونده ای را که ایران به دنبال لغو تحریم ها مطرح کرده است ، رد کند.” “وکیل ماریک استرینگ گفت که ایران به اشتباه موضوعی را که با پیمان دو جانبه 1955 کشف نشده بود ، معاهده دوستانه ، که تهران آن را به عنوان پایه مراجعه به دیوان بین المللی دادگستری (ICJ) ، همچنین به عنوان دادگاه جهانی معرفی می کند ، معرفی کرد. وی افزود: “واقعیتی گریزناپذیر ،” هدف اصلی دادخواست حقوقی ایران بازگرداندن پیمان هسته ای سال 2015 است که با مخالفت دولت رئیس جمهور دونالد ترامپ روبرو شده است. ” چگونه این بازی انجام می شود؟

رویترز گزارش داد: “پکن” در پاسخ به محدود کردن پرسنل سفارت خود در ایالات متحده ، “محدودیت های متقابل” را برای همه دیپلمات های آمریکایی در چین اعمال خواهد کرد. “

رویترز روز دوشنبه گزارش داد: “در ابتدای شیوع ویروس کرونا در توگو ، کشور کوچک آفریقای غربی از تیمی متشکل از 12 کارمند مراقبت های بهداشتی کوبا استقبال کرد تا به مبتلایان به ویروس تمایل داشته باشند ، آزمایشات آزمایشگاهی خود را تقویت کرده و به بهبود پروتکل های بیمارستانی خود کمک کنند.” نتایج این کمک ها چه بوده است؟

میهمانان:

ماروین وینباوم – مدیر مرکز مطالعات پاکستان و افغانستان در انستیتوی خاورمیانه

رنجیت برار – پزشک انگلیسی و کارگر سرویس بهداشت ملی

دانیل لازار – روزنامه نگار تحقیقی و نویسنده “جمهوری منجمد” ، “کودتای مخملی” و “جنگ اعلام نشده آمریکا”

تد رال – کاریکاتوریست سیاسی و ستون نویس سندیکا

مارک اسلبودا – تحلیلگر روابط بین الملل و امنیت مستقر در مسکو

الیزابت مایرز – وکیل ، سردبیر سابق کتاب در داخل عربستان و دموکراسی برای دموکرات های خارج از کشور رهبری می کند

کی جی نو – فعال صلح ، نویسنده و معلم

اوبی اگبونا – فعال و نماینده ایالات متحده در روزنامه زیمبابوه هرالد

ما خیلی دوست داریم نظرات شما را در این مورد دریافت کنیم [email protected]