گرتا تونبرگ قول اهدا 1 میلیون دلاری را که او از سازمان نیکوکاری به امور خیریه دریافت کرده بود ، اهدا خواهد کرد

گرتا تونبرگ قول اهدا 1 میلیون دلاری را که او از سازمان نیکوکاری به امور خیریه دریافت کرده بود ، اهدا خواهد کرد

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

این نخستین باری نیست که یک فعال اقلیمی 17 ساله پول جایزه خود را به پروژه های خیرخواهانه اهدا می کند. در ماه آوریل ، او 100000 دلار دریافت شده از یک سازمان غیردولتی دانمارکی را به یونیسف اهدا کرد تا به کودکان مبتلا به بیماری عروق کرونور و همچنین کسانی که در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند کمک کند.

فعال گرما ، گرتا تونبرگ پس از آنكه اعلام كرد مبلغی بیش از یك میلیون دلار كه او به عنوان بخشی از جایزه گلبنكیان برای بشریت دریافت كرده است ، از یك سازمان نیکوکاری پرتغالی ، اهدای جوایز قلب کاربران رسانه های اجتماعی را جلب کرد. تونبرگ ویدئویی را در رسانه های اجتماعی خود منتشر کرد که می گوید تمام پول به پروژه های خیریه می رود. این فعال گفت: نخستین دسته از پول به ارزش 114000 دلار به SOS Amazonia داده خواهد شد تا در مقابله با بیماری همه گیر کروناویروس در مناطق بومی آمازون کمک کند ، در حالی که 114000 دلار دیگر به یک سازمان محیط زیست می رود که با تلاش برای ساختن اکوسیژن جرم بین المللی کار می کند.

شهروندان تونبرگ را بخاطر فعالیت خود تمجید کردند و گفتند که آرزو می کنند جوانان بیشتری به مسائل جهانی توجه کنند.

برخی دیگر گفتند که دوست دارند تونبرگ را در راس ایالات متحده و حتی تمام تمدن غربی ببینند

یکی از کاربران گفت برای اینکه بتواند دونالد ترامپ را که بارها و بارها از این فعال برای پیش بینی روز رستاخیز خود انتقاد کرده است ، پول خود را به ایالات متحده که بیشترین تعداد کروناویروس را اهدا کرده ، به ایالات متحده اهدا کند که بیشترین تعداد کروناویروس را دارد.

با این وجود دیگران ادعا می کنند که هیچ چیز خاصی در مورد ژست تونبرگ وجود ندارد ، زیرا او پولهایی را می دهد که مال او نیست.

گرتا تونبرگ در سال 2018 پس از ترک مدرسه ، به برجستگی رسید تا توجه خود را به اثرات تغییرات آب و هوا جلب کند. اعتراضات انفرادی وی در مقابل پارلمان سوئد به یک کمپین جهانی تبدیل شد که سال گذشته میلیون ها نفر در آن شرکت کردند. این فرد 17 ساله همچنین در نشست ها و کنفرانس های اصلی ، از جمله یکی در سازمان ملل ، حضور یافته و صحبت کرده است ، جایی که وی رهبران جهان را بخاطر عدم توجه به موضوع آلودگی و تغییر اوضاع ، از خود سلب کرد. مجله تایم او را به عنوان سال 2019 سال معرفی کرد ، در حالی که کمیته نوبل او را برای دریافت جایزه صلح نوبل 2020 معرفی کرد.