کلیپ جعلی ‘Apple Car’ رسانه های اجتماعی را در میان گزارشات انتشار خودرو در سال 2021 سرگرم می کند

کلیپ جعلی ‘Apple Car’ رسانه های اجتماعی را در میان گزارشات انتشار خودرو در سال 2021 سرگرم می کند

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

شایعات در مورد توسعه اتومبیل الکتریکی شخصی اپل ، احتمالاً با عملکرد خودران ، از سال 2014 وجود دارد. با این حال ، این شرکت هرگز گزارش ها را به طور رسمی تأیید نکرده است.

به دنبال گزارش های اخیر در مورد عرضه پیش از موعد تولید یک ماشین توسط اپل ، احتمالاً در سال 2021 ، ویدئویی در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ظاهر شده است که مفهوم خودروی برنامه ریزی شده را نشان می دهد. در این ویدئو ، یک ماشین با چرخ های “کروی” غیرمعمول در نزدیکی پارکینگ متوقف می شود ، راننده از آن خارج می شود و سپس وسیله نقلیه چرخشی 90 درجه در محل ایجاد می کند و خود را پارک می کند.

مجله The Drive با اشاره به اینکه سایه ها مطابقت ندارند و ادعا می کنند که درزهای CGI توسط کیفیت وضوح پایین کلیپ پنهان است ، مشکل این است که این فیلم در واقع جعلی است که با استفاده از فناوری CGI ساخته شده است. ژورنال آنلاین همچنین اشاره کرد که ماشین موجود در این ویدئو در واقع یک مدل سه بعدی از مرسدس بنز AMG Vision Gran Turismo است که در اصل در سال 2013 ارائه شد ، با آرم اپل که روی کوره زده شد و چرخهای آن با گوی های گوی جایگزین شد.

علی رغم جعلی بودن این ویدئو ، بیش از 55،000 پسندیدن و 21000 بازتوییت فقط در توییتر جمع آوری شده است ، در حالی که بیش از 810،000 لایک در حساب TikTok تحت عنوان Riovacci کسب کرده است ، جایی که چندین روز پیش با عنوان “مفهوم ماشین اپل” ظاهر شد “

©
عکس AP / کتی ویلنس

این عکس پرونده شنبه ، 14 مارس 2020 ، یک آرم اپل را در نمای مرکز فروشگاه اپل بروکلین در نیویورک نشان می دهد. روز سه شنبه ، 10 نوامبر سال 2020

تقریباً در همان زمان ، اخبار اقتصادی روزانه تایوان گزارش داد كه اپل با استناد به منبع ناشناس در تأمین كنندگان شركت كوپرتینو ، در حال برنامه ریزی برای تولید اتومبیل خودران در سال 2021 است. به گفته این رسانه ، این انتشار سالها زودتر از آنچه در ابتدا برنامه ریزی شده بود ، انجام می شود.

“اقتصاد دیلی نیوز” ادعا کرد: “زنجیره تأمین اصلی در تایوان تأیید كرد كه اپل انتظار دارد اپل اتومبیل را در سپتامبر سال آینده ، حداقل دو سال زودتر از برنامه اولیه ، عرضه كند. نمونه اولیه آن در جاده های كالیفرنیا ، آمریكا آزمایش شده است”.

پیش از این ، رویترز گزارش داده بود که اپل امیدوار است که خودروی شخصی خود را در سال 2024 راه اندازی کند. با این حال ، شایعاتی مبنی بر اینکه شرکت کوپرتینو در حال تولید خودروی خود است از سال 2014 منتشر شده است. برای وسایل نقلیه خودران ، به جای تولید محصول مستقل خود.