کت و شلوار SC پلوتونیوم حل و فصل ؛ پیروزی های حاکمیت بومی ؛ ترامپ در کنوشا تحت تعقیب نیست میراث Boseman

کت و شلوار SC پلوتونیوم حل و فصل ؛ پیروزی های حاکمیت بومی ؛ ترامپ در کنوشا تحت تعقیب نیست میراث Boseman

چرا برای پذیرفتن مسئولیت پسماندهای پلوتونیوم در نزدیکی رودخانه ساوانا در کارولینای جنوبی یک نبرد حقوقی 17 ساله طول کشیده است؟

کوین کامپس، ناظر زباله های رادیواکتیو با فراتر از هسته ای ، در مورد توافق کارولینای جنوبی با دولت فدرال برای خاتمه دادخواهی در مورد پلوتونیوم درجه سلاح بحث می کند. آلن ویلسون ، دادستان کل کارولینای جنوبی ، روز دوشنبه اعلام کرد که 600 میلیون دلار تسویه حساب مربوط به پلوتونیوم باقیمانده که در اوایل دهه 2000 به سایت رودخانه ساوانا منتقل شده بود ، پرداخت. دولت فدرال بلافاصله مبلغ را پرداخت خواهد کرد و وزارت انرژی باید 9.5 تن پلوتونیوم را تا سال 2037 حذف کند. ویلسون می گوید که متعهد است مانع تبدیل شدن کارولینای جنوبی به “محل تخلیه زباله های هسته ای” شود.

لوی ریکرتسردبیر نشریه Native News Online ، نگاهی به سوابق جالب دولت ترامپ در مورد مسائل مربوط به حاکمیت قبایل در ایالات متحده می اندازد. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، مصمم بود كه خط لوله داكوتا را تحت فشار قرار دهد. او مفهوم سرنوشت آشکار را ستود و همچنان بینایی از آمریکای سفید را که در قاره ای خالی به وجود آمده و اکنون با خارج از کشور می جنگد ، برانگیخت.

مارگارت کیمبرلی، سردبیر و ستون نویس ارشد گزارش Black Agenda Report و نویسنده کتاب “Prejudential: Black America and the Presidents” ، درباره سفر ترامپ به کنوشا ، ویسکانسین بحث می کند. او می گوید این به بهبود جامعه کمک خواهد کرد زیرا او در مورد قانون و نظم است و جامعه سیاهان می خواهد پلیس به آنها کمک کند تا جلوی جرم را بگیرند. فرماندار ویسکانسین و شهردار کنوشا ، هر دو دموکرات ، از رئیس جمهور خواسته اند که دور بماند. آنها می ترسند دیدار وی درست زمانی که به نظر می رسد اوضاع در حال آرام شدن است به اعتراضات بیشتری منجر شود.

Ra Shad Frazier-Gaines، بنیانگذار و رئیس اتحادیه انجمن های سیاه حزب دموکراتهای جوان آمریکا و بنیانگذار و رئیس Black Progressives ، در مورد میراث به جا مانده از بازیگر چادویک بوزمن صحبت می کند. بوسمان جمعه پس از چهار سال مبارزه با سرطان روده بزرگ درگذشت ، اما نقش او به عنوان پلنگ سیاه به شکل گیری فرهنگ سیاه ، رسیدگی به استعمار و ایجاد مسائل بین آفریقایی-آمریکایی ها و قاره آفریقا کمک کرد.

ما دوست داریم نظرات شما را در [email protected] دریافت کنیم