“کاملاً قابل اجتناب”: بخش حمل و نقل. استعفا الین چائو از کابینه ترامپ به دلیل شورش های کاپیتول

“کاملاً قابل اجتناب”: بخش حمل و نقل. استعفا الین چائو از کابینه ترامپ به دلیل شورش های کاپیتول

آمریکا

URL کوتاه دریافت کنید

جان دستیار وزیر تجارت در امور اطلاعات و امنیت ، جان كاستلو معاون معاون مطبوعاتی كاخ سفید ، سارا ماتیوس ، نماینده ویژه آمریكا در ایرلند شمالی ، میك مولوانی و سایر مقامات دولت استعفای خود را به دلیل شورش های مربوط به انتخابات اعلام كردند ، یا پیش بینی می شود كه آنها را فاش كنند. چهارشنبه برگزار شد.

وزیر حمل و نقل ایالات متحده ، الین چائو روز پنجشنبه به عنوان اولین عضو کابینه رئیس جمهور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا استعفا داد که در پی اعتراضات به انتخابات ریاست جمهوری باعث قفل کنگره و منع رفت و آمد در خیابان ها در واشنگتن دی سی و حوزه های قضایی اطراف آن شد.

چائو در اعلامیه بعد از ظهر روز پنجشنبه تأکید کرد: “دیروز ، کشور ما یک رویداد آسیب زا و کاملاً قابل اجتناب را تجربه کرد ، زیرا هواداران رئیس جمهور به دنبال تجمعی که وی سخنرانی کرد ، به ساختمان کاپیتول حمله کردند.”

در بیانیه آمده است: “امروز ، من استعفای خود را به عنوان وزیر حمل و نقل ایالات متحده اعلام می کنم که از روز دوشنبه 11 ژانویه 2020 اعمال می شود.” “ما به شهردار پیت بوتیگیگ ، جانشین اعلام شده خود ، در مسئولیت اداره این بخش فوق العاده کمک خواهیم کرد.”

چائو ، متاهل با رهبر اکثریت مجلس سنا ، میچ مک کانل (R-KY) ، در تاریخ 30 ژانویه 2017 به عنوان سرپرست وزارت حمل و نقل ایالات متحده منصوب شد. ازدواج چند دهه ای او با مک کانل همچنان یک موضوع داغ در طول دوران مسئولیت وی و همچنین وی است. زمانی که او از سال 2001 تا 2009 به عنوان وزیر کار در زمان رئیس جمهور جورج دبلیو بوش خدمت کرد.

در اواخر ماه مه ، پس از اخراج ترامپ از میتپ بهم ، یک جانباز 17 ساله با دفتر بازرس اداره حمل و نقل که نظارت بر تحقیق در مورد ادعاهای نقض اخلاق را بر عهده داشت ، نمایندگان کنگره دموکرات چائو و مک کانل را به سر کار بردند.

کارولین مالونی ، رئیس نظارت بر مجلس نمایندگان ، رئیس حمل و نقل ، پیتر دفازیو (D-OR) و نماینده ، به چائو گفت: “برکناری آقای بهم آخرین اخراج از مجموعه سیاسی با انگیزه های سیاسی بازرسان عمومی توسط رئیس جمهور ترامپ است.” جرالد کانولی (D-VA). “این حمله به صداقت و استقلال بازرسان عمومی به نظر می رسد یک کارزار عمدی برای تضعیف توانایی آنها در افشای فساد و محافظت از دلار مالیات دهندگان از ضایعات ، کلاهبرداری و سو abuse استفاده است.”

©
رویترز / ساموئل کوروم

سوگند برای اعضای 117 کنگره در ساختمان کاپیتول ایالات متحده در واشنگتن

قانونگذاران دموکرات هشدار دادند: “هرگونه تلاش شما یا دفتر شما برای دخالت در تحقیقات دفتر بازرس کل از خود غیرقانونی است و توسط کمیته های ما به طور کامل بررسی خواهد شد.”

پس از اعتراضات 6 ژانویه ، استعفای دولت ترامپ اعلام شده و گزارش شده است. این واکنش در پاسخ به جلسه مشترک کنگره برای صدور گواهینامه آرا College کالج انتخاباتی به نفع جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده صورت گرفت.

چائو اولین عضو کابینه است که استعفای خود را پس از شورش اعلام کرد ، با این حال ، سایر مقامات دولت ، از جمله مولوانی و کاستلو ، با صدور بیانیه هایی اعلام کردند که آنها فقط چند روز مانده به ریاست جمهوری ترامپ استعفا خواهند داد.

کاستلو در بیانیه خود در 7 ژانویه نوشت: “رئیس جمهور مدتهاست که قانون و قانون اساسی را نادیده گرفته و کاهش داده است. دیروز این اوج به فتنه ای خشن علیه کنگره آمریکا با هدف لغو انتخابات معتبر و قانونی رسید.”

بلافاصله پس از آغاز مباحثه پیرامون پیروزی بایدن در انتخابات 4545 رأی بایدن بر ترامپ در آریزونا ، ایالتی که از نظر تاریخی بیشتر به جمهوری خواهان گرایش داشت ، به هر دو مجلس قانونگذاری دستور قفل داده شد.

رئیس جمهور مستعفی ایالات متحده روز چهارشنبه در مورد حامیان خود صحبت کرد که معترضان به رای دانشکده انتخاباتی “میهن پرستان بزرگی بودند که برای مدت طولانی با آنها بد و ناعادلانه رفتار شده است.”

در همان زمان ، حساب خصوصی ترامپ در توئیتر از تظاهرکنندگان خواست “صلح حفظ کنند” ، از خشونت خودداری کنند و به یاد داشته باشند که حزب جمهوری اسلامی “خود را” حزب قانون و نظم “اعلام می کند.

تا صبح پنجشنبه بود که کنگره گواهی نهایی پیروزی بایدن در انتخابات سال 2020 را اعلام کرد.