چاک شومر از درخواست برنی سندرز برای طرح تغییر رژیم برای اجبار ترامپ از دفتر حمایت می کند

چاک شومر از درخواست برنی سندرز برای طرح تغییر رژیم برای اجبار ترامپ از دفتر حمایت می کند

URL کوتاه دریافت کنید

سناتور ورمونت ، برنی سندرز و دیگر رهبران حزب دموکرات ادعا می کنند که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده به نظر می رسد در شب انتخابات پس از شمارش میلیون ها رای از طریق پست ، پیروز خواهد شد. آنها می گویند که او در حال حاضر زمین را برای ادعای تقلب در آراot و امتناع از قبول شکست آماده می کند.

چاک شومر ، رهبر حزب دموکرات آمریكا ، از درخواست برنی سندرز برای طرح “سناریوی كابوس” دونالد ترامپ ، رئیس جمهور امتناع كرد كه از انتخابات در ماه نوامبر امتناع ورزد ، حمایت كرد.

سناتور ورمونت ، سندرز آخرین دموکراتی است که ادعا می کند ترامپ در صورت شکست در انتخابات برنامه ریزی شده برای 3 نوامبر ، از پذیرش شکست امتناع خواهد کرد ، در مصاحبه با وب سایت Politico.

سندرز با استناد به اظهارات روسای جمهور در کنوانسیون ملی جمهوری خواهان در ماه اوت ، اصرار کرد: “این فقط حدس و گمان بیکار نیست.” “ترامپ می گفت …” تنها راهی که می توانند این انتخابات را از ما بگیرند این است که این یک انتخابات تقلبی باشد “.

سندرز هشدار داد: “کاری که ما باید در طی دو ماه آینده انجام دهیم این است که به مردم آمریکا هشدار دهیم که ممکن است این سناریوی کابوس مانند چگونه باشد تا آنها را برای این امکان آماده کرده و در مورد آنچه که ما در صورت وقوع انجام می دهیم صحبت کنیم.” “این فقط یک” بحران قانون اساسی “نیست. این تهدیدی است برای هر چیزی که این کشور به آن دامن می زند.”

رهبر اقلیت دموکرات سنا ، شومر روز شنبه در توئیتی نوشت که “خواهان طرح تغییر رژیم” با سندرز “کنار هم ایستاده است”.

در هفته اخیر ، دموکراتها از جمله رئیس جمهور سابق بیل کلینتون و نامزدهای ناموفق ال گور و هیلاری کلینتون ادعا کردند که ترامپ ممکن است بر اساس آرا cast داده شده در مراکز رای دهی پیروز شود ، اما با محاسبه میلیون ها آراal پستی در هفته های بعد ، آنها از دست می روند.

ترامپ و دیگر جمهوری خواهان بارها ادعا کرده اند که اجازه دادن به همه رأی دهندگان برای دادن رای خود توسط پست ، دستورالعمل تقلب در انتخابات است. چندین ایالت پیشنهادی را برای کاهش خطر انتقال ویروس Covid-19 در مراکز رای دهی ارائه داده اند.

دموکراتها به نوبه خود ترامپ را متهم کرده اند که مانع کمک مالی به خدمات پستی ایالات متحده برای متوقف کردن به موقع آرا-نامه های پستی می شود.

“سناریوی کابوس وجود دارد که در زمانی که برخی از ایالت ها مانند پنسیلوانیا در می یابند که در حال حاضر منابع لازم برای شمارش آرا ، برگه های رای گیری خود را به سرعت ندارند ، این امکان وجود دارد که در برخی اظهار داشت: ترامپ در شب انتخابات پیروز خواهد شد و با این حال وقتی همه آرا شمارش شود ، او عقب خواهد ماند. او شکست خواهد خورد ، “

“اما در این بازه زمانی ، وی با ادعای تقلب گسترده در روند رای گیری از طریق پست ، هرج و مرج و سردرگمی ایجاد خواهد کرد.”

در اواخر مصاحبه تلویزیونی اوت ، هیلاری کلینتون اصرار داشت: “جو بایدن تحت هیچ شرایطی نباید تسلیم شود.”

وی افزود: “من فکر می کنم این روند طولانی خواهد شد و در نهایت من معتقدم اگر ما یک اینچ هم ندهیم و اگر به اندازه طرف مقابل متمرکز و بی امان باشیم پیروز خواهد شد.”

روزها بعد ، گور به رویترز گفت که اگر بایدن به عنوان برنده شناخته شود ، ارتش ، پلیس و سرویس های اطلاعاتی باید از او اطاعت کنند و ترامپ را برکنار کنند.

وی گفت: “اگر رئیس جمهور جدیدی انتخاب شود … نیروی پلیس ، سرویس مخفی ، ارتش ، همه افسران قوه مجریه ، به فرماندهی و هدایت رئیس جمهور جدید پاسخ خواهند داد.”

ژنرال مارک مایلی ، رئیس ستاد مشترک ارتش ، این ایده را رد کرد و گفت: “پیش بینی نمی کنم هیچ نقشی برای نیروهای مسلح ایالات متحده در این روند داشته باشم.”

این هفته بیل کلینتون به شوخی گفت که ترامپ “احتمالاً حتی به مراسم تحلیف بایدن نخواهد آمد. او کیسه های شن را در مقابل کاخ سفید روی هم قرار خواهد داد.”