پنج میلیون تگزاسی با دمای انجماد و بدون گرما روبرو می شوند

پنج میلیون تگزاسی با دمای انجماد و بدون گرما روبرو می شوند

قطع برق تگزاس در حالی اخبار بین المللی را به خود جلب می کند که فرماندار شبکه برق فرسوده را نادیده می گیرد و به طرز عجیبی اشکال مختلف انرژی تجدیدپذیر را مقصر می داند.

نیک دیویس، فعال صلح و نویسنده کتاب “خون بر دستان ما: حمله آمریکا به عراق” برای بحث در مورد قطع برق تگزاس به ما پیوست. طوفان ویرانگر زمستان نشان داد که شبکه برق تگزاس قادر به مقاومت در برابر تقاضاهای سنگین نیست. پنج میلیون نفر به دلیل سرماخوردگی تهدید کننده زندگی امشب در معرض خطر هستند و هیچ قدرتی ندارند. فرماندار تگزاس دلیل اصلی قطع برق را گرین نیو دیل و سایر پروژه های مرتبط با انرژی های تجدیدپذیر دانست.

دکتر لینوود توحید، دانشیار اقتصاد در دانشگاه میسوری – کانزاس سیتی ، برای بحث درمورد اقتصاد به ما می پیوندد. دکتر توحید درباره آینده اقتصاد آمریکا صحبت می کند که در آن میلیون ها شغل از بین رفته و دیگر برنخواهند گشت. ایالات متحده باید با میلیون ها نفر که نیاز به آموزش مجدد دارند برخورد کند ، زیرا ممکن است صنایعی مانند مسافرت و اوقات فراغت برای همیشه سقوط کرده باشد.

کریس سورنسننویسنده کتاب “درک صنعت جنگ” برای بحث در مورد سودجویی در جنگ به ما پیوست. وی در آخرین مقاله خود استدلال می کند که وال استریت نهایت بهره را از خفقان مجتمع نظامی-صنعتی در کنگره می برد و باید دستکاری درونی آنها غیرقانونی باشد. سورنسون جزئیات ارتباط بین بانکداری و جنگ را توضیح می دهد ، و توضیح می دهد که چگونه این رابطه خطرناک مرگ را به سود تبدیل می کند.

اسکات ریتر، بازرس سابق اسلحه سازمان ملل در عراق ، برای بحث در مورد ناتو به ما می پیوندد. رئیس ناتو می بیند که رابطه جدیدی بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده با جو بایدن در صندلی راننده سیاست نومحافظه کاری غربی وجود دارد. این را می توان در اقدامات اخیر آنها برای افزایش حضور نظامی در نزدیکی روسیه ، ماندن در افغانستان و اقدام برای گسترش امور مالی ناتو مشاهده کرد. لوید آستین ، وزیر دفاع آمریکا نیز گفت كه ایالات متحده نمی تواند به تنهایی مسئولیت های خود را انجام دهد ، این نشان می دهد كه او ناتو را به عنوان یك شریک خردسال در یك مبارزه جهانی بین خوب و بد می داند.

لیث معروف، یک صدا و سیما و روزنامه نگار مستقر در بیروت ، لبنان ، به ما پیوست تا درباره عراق صحبت کنیم. حمله موشکی اخیر در عراق باعث کشته شدن یک پیمانکار و زخمی شدن یک سرباز آمریکایی شد. مظنونان نومحافظه کار معمول ایران را مقصر می دانند و رئیس جمهور بایدن نیز در حال پاسخ دادن به این مسئله است. گروه کمی شناخته شده به نام اولیا الدم مسئولیت این حمله را به عهده گرفتند ، اما هنوز مشخص نیست که آنها مسئول این حمله هستند.

کوکو لامومبا، هماهنگ کننده روابط خارجی KOSSSA ، برای بحث در مورد هائیتی به ما می پیوندد. با شورش مردم علیه دیکتاتور مورد حمایت آمریکا ، هائیتی اعتراضات بزرگی را تجربه می کند. مطبوعات غربی اعتراضات در هاییتی را تا حد زیادی نادیده گرفتند زیرا رهبر قدرتمند جوین موز تحت کنترل قدرتهای امپراتوری غربی است. آقای لامومبا در مورد وضعیت فعلی و اینکه چرا این چند ماه آینده در تعیین آینده ملت فقیر کارائیب حیاتی است توضیح می دهد.

الكساندر مرکوریسمدیر مسئول TheDuran.com و مجری “The Duran” در YouTube ، برای بحث در مورد تغییر روابط ژئواستراتژیک در اروپا و آسیا به ما پیوست. اظهارات اخیر سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه ، روشن ساخت که روسیه به اندازه کافی از انتقادات و اتهامات مداوم از سوی اتحادیه اروپا برخوردار بوده است. این نشان می دهد که روسیه روابط خود را با اتحادیه اروپا یکجانبه قطع نخواهد کرد ، اما اگر لاوروف تحریم های بعدی را اعمال کند ، یک طلاق استراتژیک در نظر خواهد گرفت.

کی جی نو، فعال صلح ، نویسنده و معلم ، برای بحث در مورد چین به ما می پیوندد. ما درباره یک مقاله جالب در مورد تحول الگوی سیاسی چین بحث می کنیم. در سال 2008 ، چینی ها فاجعه مالی غرب را مورد توجه قرار دادند و تشخیص دادند که نمی خواهند از امپریالیسم پوشیده از روکش دموکراتیک پیروی کنند. چینی ها نتیجه گرفتند که سیستم ایالات متحده غیرقابل اجرا است و به سمت یک قدرت متمرکزتر با اقتصادی که به طور آشکار تحت کنترل دولت است حرکت کردند.

ما خیلی دوست داریم نظرات شما را در این مورد دریافت کنیم [email protected]