پنتاگون نیروهای مکانیزه و ماشین های جنگی زرهی ایالات متحده را به سوریه بازمی گرداند

پنتاگون نیروهای مکانیزه و ماشین های جنگی زرهی ایالات متحده را به سوریه بازمی گرداند

در این نسخه از ساعت بحرانی ، دکتر ویلمر لئون و گارلند نیکسون میزبان مشترک با لیث معروف در مورد اعلامیه پنتاگون در هفته گذشته مبنی بر ارسال پیاده نظام مکانیزه و چندین ماشین جنگی زرهی به شمال شرق سوریه صحبت می کنند.

“آخرین باردیلی از تیم رزمی تیپ 30 زرهی آخرین بار در اواخر اکتبر 2019 برای محافظت از زیرساخت های نفتی به سوریه اعزام شد [Daesh] شبه نظامیان ، مقامات در آن زمان گفتند ، “ارتش تایمز روز جمعه گزارش داد.” یک مقام نظامی در منطقه قبلاً گفت: “آنها پس از تقریباً یک ماه که گشت های ترکیبی با نیروهای ترک” هرگز عملی نشدند “و” شرایط مأموریت تغییر نکرد “، آنها بی سر و صدا بیرون کشیده شدند. ارتش تایمز. “یک سال بعد ، ارتش ایالات متحده چنین نیروهایی را به سوریه بازمی گرداند. در اینجا چه مشکلی وجود دارد ، غیر از این است که ایالات متحده هرگز نباید در وهله اول تغییر رژیم در سوریه داشته باشد؟

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در حال آماده سازی برای معرفی جانشین دادگاه عالی روت بدر گینسبورگ در دادگاه عالی این هفته است. میچ مک کانل رهبر اکثریت مجلس سنا (R-KY) در سال 2016 ، پس از مرگ عدالت آنتونین اسکالیا ، گفت که مردم آمریکا باید اجازه دهند در انتخابات ریاست جمهوری رای دهند و از طریق آن روند ورودی خود را به روند نامزدی دیوان عالی ارائه دهند. سناتور لیندزی گراهام (R-SC) اعتقاد خود را مبنی بر اینکه نباید در یک سال انتخابات انتصابات دادگاه عالی تحت فشار قرار داد ، صریح گفت ، تا آنجا پیش رفت که اگر در آینده وضعیت مشابهی بوجود آید ، “من می خواهم شما از کلمات من علیه من استفاده کن چگونه خود را از غبار ایجاد شده توسط این چرخش سیاسی می بینیم؟

نیویورک تایمز روز دوشنبه در مورد بیماری همه گیر COVID-19 گزارش داد: “نزدیک به 1 میلیون نفر در سراسر جهان به دلیل ویروس جان خود را از دست داده اند ، که این رقم خیره کننده ای است.” “در سراسر جهان ، حداقل 73 کشور در موارد تازه کشف شده شاهد افزایش موج هستند.” چه چیزی باید از این کار درست کنیم؟

ادعای ایالات متحده تحریم های سازمان ملل متحد علیه ایران دوباره اعلام شد: جهان مخالف است – “روز یکشنبه ، ایالات متحده تکرار کرد که” تحریم های ضربه محکم و ناگهانی “علیه ایران در سازمان ملل دوباره برقرار شده است و همه ملت ها مجبور به اطاعت از آنها هستند ،” Antiwar.com یکشنبه گزارش داد. وی گفت: “آنها می گویند به توافق هسته ای 1 + 5 به ایالات متحده اجازه داده شد كه به طور یك جانبه این كار را انجام دهد.” Antiwar.com خاطرنشان كرد: در اینجا یك مشكل كوچك وجود دارد: این چگونه پایان خواهد یافت؟

در تیتر شنبه رویترز آمده است: “پمپئو با استقبال از موضع کلمبیا در مورد مادورو ، وعده کمک بیشتر در مبارزه با مواد مخدر را می دهد.” در این مقاله آمده است: “” حمایت شما از موقت [Venezuelan] رئیس جمهور خوان گوئیدو و انتقال دموکراتیک برای ونزوئلا مستقل و عاری از نفوذ بدخیم … بسیار باورنکردنی ارزیابی می شود ، [Colombian President Ivan] Duque در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک در بوگوتا. “ما چه چیزی برای این کار تهیه می کنیم؟

یک مقاله روز جمعه در CounterPunch گفت: “با دهها میلیون بیکار ، اخراج اجتناب ناپذیر فقط برای چند ماه به تعویق افتاد و مشاغل کم مزد و مشاغل کوچک مانند ریو گراند در جنوب آلبوکرکو خشک می شوند ، شما فکر می کنید که دولت فدرال می تواند درباره کمک به آمریکایی های گرفتار. ” آیا این ممکنه؟

سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه ای با کانال بین المللی RTVI روسی زبان نیویورک گفت: “ایده هایی که روسیه و چین تحت مجموعه قوانین غربی تحت هر شرایطی بازی می کنند ، کاملاً ناقص است.” چه سیگنالهایی به اینجا ارسال می شود؟

عنوان قطعه جمعه ماکس بلومانتال در The Grayzone چنین بود: “خبرنگاران اصلی ایالات متحده درمورد جاسوسی توسط پیمانکار آشکار سیا که آسانژ را هدف قرار داده بود ساکت بودند.” چه چیزی باید از این کار درست کنیم؟

میهمانان:

لیث معروف – صدا و سیما و روزنامه نگار مستقر در بیروت ، لبنان

جان بوریس – وکیل مدنی

دکتر ایابو اوباسانجو – استاد ، اپیدمیولوژیست ، دامپزشک و دختر اولوسون اوباسانجو رئیس جمهور سابق نیجریه

رابرت فانتینا – روزنامه نگار و فعال فلسطینی

لئو فلورس – هماهنگ كننده آمریكای لاتین برای Code Pink

لینوود توحید – دانشیار اقتصاد در دانشگاه میسوری – کانزاس سیتی

دانیل لازار – روزنامه نگار تحقیقی و نویسنده “کودتای مخملی”

جیم کاوانا – نویسنده در The Polemicist و CounterPunch و نویسنده مقاله “Over the Rainbow: Paths of Resistance After George Floyd”

ما خیلی دوست داریم نظرات شما را در این مورد دریافت کنیم [email protected]