پلیس دبی پس از توئیت با عنوان “نه میلیون یهودی از 400 میلیون عرب بهترند” مصلوب شد

پلیس دبی پس از توئیت با عنوان “نه میلیون یهودی از 400 میلیون عرب بهترند” مصلوب شد

ماه گذشته امارات متحده عربی با عادی سازی روابط با اسرائیل موافقت کرد ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات متحده عربی به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و عبدالله لطف الزیانی وزیر خارجه بحرین برای مراسم رسمی امضای معاهده در واشنگتن در روز سه شنبه ملحق شدند.

ضحی خلفان ، معاون صریح رئیس پلیس دبی ، پس از دفاع پرشور از توافق صلح امارات متحده عربی و اسرائیل که شامل این پیشنهاد بود که یهودیان از “عموزاده های عرب” خود در زمینه های علمی ، مالی و سیاسی بهتر هستند ، یک رسوایی آنلاین بزرگ را برانگیخته است.

“صلح ستون توسعه است. برخی می گویند صلح با اسرائیل به کشورهایی که خدمت کرده اند نرسیده است [signed agreements with it] قبلاً و به پیشرفت آنها کمک نکرده است. ما قبلاً قبل از صلح توسعه یافته بودیم. صلح با یک کشور محترم مانند اسرائیل به منطقه خدمت می کند. ” نخ.

این مقام که عادت دارد اظهارات بحث برانگیز و خارج از کافه را انجام دهد ، ادامه داد: “یهودی هیچ مشکلی ندارد جز اینکه بخیل است و خیلی پول دوست دارد.” “من در مورد یهودیان بسیار خوانده ام. آنچه من دریافتم این است که از نظر تاریخی ، آنچه باعث خشم علیه آنها در کشورهایی که در آنها بوده است ، این است که آنها پول را کنترل می کنند. خوب ، این یک توهین است. “

“اما انتقاد ما از یهودیان بی معنی است و ترس ما از گسترش اسرائیل غیر قابل توجیه است. اگر نه میلیون یهودی از نظر توانایی های علمی ، مالی و سیاسی از 400 میلیون عرب بهتر باشند ، مشکل در ماست و در یهودیان نیست. چرا ما همیشه دیگری را مقصر می دانیم؟ ” خلفان پرسید.

معاون رئیس پلیس افزود که عرب ها باید “از پسر عموی خود یاد بگیرند” در هنر “ظرافت و حیله گری”.

پاسخ متفاوت

توییت های خلفان بحث گسترده ای را در پی داشت که شامل صدها پاسخ بود. برخی از پیروان او با ابراز احساسات وی موافقت کردند و به تاریخ جنگ بین اعراب اشاره کردند و یا اظهار داشتند که مسئله اسرائیل و فلسطین مسئله امارات نبوده است.

یکی از کاربران نوشت: “تشخیص دقیق”. “البته ترس ما از گسترش اسرائیل غیر قابل توجیه است. ما فلسطین نیستیم. فلسطین اساساً یک کشور مستقل نیست. این کشور ارز ، ارتش ، پلیس ، رئیس جمهور یا وزرا ندارد … مشخص شده است که امکان دستیابی به تفاهم با اسرائیلی ها از طریق کانال های دیپلماتیک و انعقاد معاهدات صلح وجود دارد. “

©
عکس AP / الکس براندون

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به همراه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل ، خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین و عبدالله بن زاید ال وزیر خارجه امارات متحده عربی به مراسم امضای توافق نامه آبراهام در کاخ سفید در کاخ سفید می رود -نهیان

دیگران این مقام را مورد انتقاد قرار دادند و از او خواستند که نظرات خود را حفظ کند و به جای کل جهان عرب صحبت نکند. برخی تاریخ ادعای تل آویو را در مورد امتناع از صلح با فلسطینی ها و جنگ های متعدد با همسایگان خود به خاطر آوردند. “آنها مهاجمان سرزمین ما هستند و شما می خواهید ما آنها را سرزنش نکنیم!” یکی از کاربران با عصبانیت نوشت.

برخی نیز با ادعای خلفان در مورد “توانایی های علمی” اسرائیلی ها ، با یادآوری دانشمندان بزرگ عرب در جهان باستان و مدرن و مشارکت آنها در دانش علمی بشریت ، اظهار داشتند که “هیچ کشور پیشرفته ای وجود ندارد که دانشمندان منشأ عرب در هر زمینه. ” برخی دیگر آژانس های اطلاعاتی غربی و موساد را به ترور دانشمندان عرب و مسلمان یا کشتن آنها در جنگ ها ، مانند حمله آمریکا به عراق در سال 2003 متهم کردند.

چند کاربر همچنین اظهار داشتند که این مسئله مربوط به اسرائیلی ها در مقابل اعراب نیست ، بلکه مربوط به سیستم های سیاسی است. “خوب ، چرا اسرائیلی ها از عرب بهتر هستند؟ یکی از مفسران با تأمل درباره این که آنها حاکمانی دارند که از مردم خود قدردانی می کنند ، و می دانند که آنها کارمند هستند ، نه صاحبان یک کشور … و می دانند که اگر کار اشتباهی انجام دهند ، پاسخگو خواهند بود. “

©
عکس AP / کامران جبرائیلی

خورشید با برج خلیفه ، بلندترین ساختمان جهان در پس زمینه ، از آسمان شهر طلوع می کند ، شنبه ، 31 دسامبر 2016 از یک بالکن در طبقه 42 هتل در یک روز مه آلود در دبی ، امارات متحده عربی دیده می شود

رئیس پلیس جنجالی

خلفان ، رئیس پلیس سابق مسئول تحقیقات در مورد ترور محمود مبهوه رهبر ارشد حماس در سال 2010 در هتلی در دبی ، بارها از توافق عادی سازی بین تل آویو و ابوظبی در هفته های اخیر تمجید کرده و بارها خواستار توافق صلح بین دو کشور حتی قبل از توافق توافق

افسر پلیس بارها به دلیل صحبت کردن در آب داغ به سرانجام رسیده است. در اوایل سال 2017 ، او از رئیس جمهور ایالات متحده دونالد ترامپ به دلیل دستورات اجرایی مانع سفر به کشورهای اکثریت مسلمان ، ستایش کرد. بعداً در همان سال ، وی حمله داعش (داعش) به مسجدی در سینا ، مصر را از شبکه تلویزیونی الجزیره قطر مقصر دانست و مصر را به بمب گذاری در مقر تلویزیونی تشویق کرد. اوایل سال جاری ، او پس از ستایش از استعمار انگلیس ، دوباره دچار مشکل شد. در تابستان امسال ، وی به دلیل دعوت از کشورهای حاشیه خلیج فارس برای حمله به قطر مورد حمله قرار گرفت.

اسرائیل روز سه شنبه با توافق نامه های تنظیم شده توسط واشنگتن به طور رسمی با امارات و بحرین روابط دیپلماتیک برقرار کرد. مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین و حماس این توافق نامه ها را “خیانت” به آرمان فلسطین و “چاقوی خیانت آمیز” در پشت فلسطینیان خواندند. با این حال ، بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل این انتقاد را رد کرد و گفت که تصمیم کشورهای خلیج فارس نشان می دهد که جهان عرب “توسط فلسطینی ها به گروگان گرفته نخواهد شد”.

اکنون چهار کشور عربی از جمله مصر ، اردن ، امارات و بحرین روابط رسمی با تل آویو دارند. 18 عضو باقیمانده اتحادیه عرب همچنان هیچ ارتباط رسمی با این کشور ندارند.


* یک گروه تروریستی غیرقانونی در روسیه و بسیاری از کشورها.