پشت انفجارهای بیروت – Sputnik International

پشت انفجارهای بیروت – Sputnik International

در قسمت امروز Loud & Clear ، برایان بکر و جان کیریاکو به رانیا خالک ، روزنامه نگار و فعال سیاسی پیوسته اند که کارش در فیلم های The Nation، The Intercept، Aljazeera، Salon، VICE و جاهای دیگر ظاهر شده است.

بیروت ، پایتخت لبنان ، دیروز یک انفجار گسترده را تجربه کرد که باعث کشته شدن حداقل 100 نفر و زخمی شدن بیش از 4000 نفر شد. دولت اعلام كرد كه يك انبار حاوي نيترات آمونيوم ، همان تركيبي كه در بمباران شهر اوكلاهما مورد استفاده قرار گرفت ، پس از انبار همسايه كه حاوي آتش نشان يا برخي مواد منفجره مشابه بود ، آتش گرفت. بسیاری از کشورهای جهان کمک ارائه کرده اند ، اما کمک به سیستم سیاسی شکسته و یک دولت ناکارآمد که اجازه وقوع حادثه را می دهد کمکی نخواهد کرد.

دیروز مسابقه هایی در میسوری و کانزاس برای هر دو حزب ناآرامی بود ، زیرا نماینده لسی کلی ، که پدر خود را در یک کرسی کنگره در سنت لوئیس جایگزین کرده بود ، توسط فعال پیشرو کوری بوش برکنار شد. رای دهندگان میسوری همچنین همه پرسی را تصویب کردند که سخت ترین قوانین ضد سقط جنین در این کشور را اجرا کند. در کانزاس ، کریس کوباخ ، وزیر امور خارجه پیشین در مجلس سنای آمریكا با پیروزی در انتخابات مجلس جمهوری اسلامی مغلوب شد و تقریباً اطمینان داشت كه جمهوریخواهان كرسی را به دست خواهند آورد. در همین حال ، دولت ترامپ دیروز به دلیل موضوع رای گیری از طریق نامه از ایالت نوادا شکایت کرد. تد رال، یک مقاله نویس و کاریکاتوریست برنده جایزه که کارش در www.rall.com است ، به نمایش می پیوندد.

شورای امور نیمکره ، COHA ، دیروز گزارشی را منتشر کرد مبنی بر اینکه سندی که اخیراً از USAID ، آژانس توسعه بین المللی منتشر شده است ، نگاهی اجمالی به وسعت و عمق سیاست دولت آمریکا نشان می دهد و برنامه ای برای دخالت در امور داخلی نیکاراگوئه ارائه می دهد. و بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال آینده سیاست دولت ترامپ در نیکاراگوئه ساده ای بوده است: سرنگونی دولت رئیس جمهور دانیل اورتگا. برایان و جان با هم صحبت می کنند جیل کلارک-گولوبدستیار سردبیر و مترجم شورای امور نیمکره.

هیچ برنامه آزمایشی ملی برای کورو ویروس وجود ندارد و هیچ برنامه ای برای اجرای آن وجود ندارد. در نتیجه ، اخیراً هفت ایالت برای ایجاد خلق خود به هم پیوسته اند. فرماندار جمهوری خواه مریلند ، لری هوگان ، مذاکره در مورد این توافقنامه ، که شامل دو جمهوری خواه دیگر و چهار دموکرات است ، هنگامی که کاخ سفید از توصیه استانداردهای ملی برای مقابله با این بیماری خودداری کرد. آنها قبلاً با شرکت آزمایش کننده مذاکره کرده اند که می تواند آزمایش COVID را انجام دهد و نتایج را در 30 دقیقه ارائه دهد. دکتر جیسون Kindrachuk، استادیار پاتوژنز ویروسی در دانشگاه منیتوبا و صندلی تحقیقاتی کانادا در پاتوژنز مولکولی ویروس های نوظهور و مجدد ، به نمایش می پیوندد.

سریال هفتگی چهارشنبه ، در اخبار ، جایی است که میزبان به مهمترین تحولات جاری هفته نگاه می کند و آنها را به چشم می اندازد. تحلیلگران خبری اسپوتنیک نیکول روسل و والتر اسمولارک به نمایش بپیوندید

بخش عادی چهارشنبه ، Beyond Nuclear ، مربوط به موضوعات هسته ای از جمله تسلیحات ، انرژی ، زباله و آینده فناوری هسته ای در ایالات متحده است. کوین کامپس، سازمان دیده بان زباله رادیواکتیو در سازمان Beyond Nuclear ، تحلیلگر و تهیه کننده اخبار Sputnik نیکول روسلو مهمان ویژه یان زابارته، مرد اصلی گروههای غربی هندی های Shoshone ، دبیر شورای اقدام جامعه بومی ، در NativeCommunityActionCouncil. org و یک صدای پیشرو در سطح ملی در برابر زباله کوه یوکا ، به این برنامه بپیوندید.

ما دوست داریم نظرات خود را در [email protected] دریافت کنیم