ویدئو: مردانی که به خاطر از بین بردن مجسمه بودا در قرن سوم با اندازه زندگی در پاکستان دستگیر شدند

ویدئو: مردانی که به خاطر از بین بردن مجسمه بودا در قرن سوم با اندازه زندگی در پاکستان دستگیر شدند

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

پلیس پاکستان روز شنبه چهار نفر را دستگیر کرد که گفته می شود در تخریب مجسمه بودا با اندازه زندگی سده سوم نقش داشتند.

پلیس در خیبر پختونخوا ، استان شمال غربی پاکستان ، به تازگی به The Independent گفته است: چهار نفر طبق قانون باستانی این کشور برای تخریب مجسمه بازداشت شدند.

این مجسمه در نزدیکی تخت بیایی ، یک مکان باستان شناسی یک صومعه بودایی باستانی در ماردان واقع شده است. این سایت یک مقصد گردشگری محبوب است.

ویدئویی از این حادثه مردان ، که همگی کارگر هستند ، را نشان می دهد و مجسمه را در تکه هایی چکش زده است. آنها را می توان در حال گفتگو در مورد مجسمه هنگام شکستن آن شنید.

“نگاه کن این یک عروسک ایستاده است … به نظر می رسد یک زن است و ما فقط ران ها را شکستیم. نگاه کنید این دکمه شکم او است … تمیز نیست. این پیراهن است … شما پیراهن های بلندی و آویز را می شناسید ، “یکی از این مردها می گوید.

مرد دیگری سؤال می کند: “آیا این یک هندو است یا غربی؟”

مردی که در کنار او ایستاده است پاسخ می دهد: “هندو … این گوتام بودا است.”

آقایان همچنین در این ویدئو به خاطر تخریب مجسمه به یکدیگر تبریک می گویند.

براساس گزارشات اولیه ، این مجسمه به دنبال مطالبات یک رهبر مذهبی محلی تخریب شد. با این حال ، یک مقام پلیس محلی به ایندیپندنت گفت که “در حال حاضر مشخص نیست که چرا و چه دستورالعمل این چهار متهم مجسمه را خراب کرده است.”

عبدالصمد ، مدیر استانی باستان شناسی استان ، همچنین به The Independent تأیید كرد كه كارگران وقتی در مجسمه ایستاده بودند ، کارهای ساختمانی انجام می دادند.

وی گفت: “به جای اینکه به اداره باستان شناسی اطلاع دهند که آنها یک مجسمه بزرگ بودا پیدا کرده اند ، آن را ویران کرده و ساختند [a] صمد به The Independent گفت ، همچنین خاطرنشان كرد كه پلیس تندیس ها را جمع كرده است.

این مجسمه 1،700 ساله بودا بود. پلیس منطقه را محاصره کرده است و ما به زودی بررسی خواهیم کرد که آیا آثار باستانی بیشتر در روستا وجود دارد یا خیر. »