ووهان چین از جمعیت مملو از جمعیت استقبال می کند که سال جدید را تحت فشارهای COVID-19 تحت فشار قرار می دهند

ووهان چین از جمعیت مملو از جمعیت استقبال می کند که سال جدید را تحت فشارهای COVID-19 تحت فشار قرار می دهند

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، شیوع ویروس کرونا ویروس ویروس کرونا برای اولین بار در 31 دسامبر 2019 در شهر ووهان ، مرکز استان هوبئی ، چین گزارش شد ، در سراسر جهان به بیش از 200 کشور گسترش یافت و بیش از 200 کشور آلوده شد. 81 میلیون نفر.

شهر ووهان چین ، که فقط یک سال پیش مرکز بیماری همه گیر COVID-19 بود ، روز پنجشنبه صحنه جشن های سال نو مبارک بود زیرا جمعیت مملو از جمعیت سال 2020 را آغاز کرد.

تصاویر منتشر شده در اینترنت نشان می دهد مردم محلی در مرکز استان هوبئی جمع می شوند ، لباسهای جشن را پوشیده و بالن در دست دارند که بعداً با اصابت ساعت به نیمه شب آنها را به هوا رها کردند.

نقاط ابتدایی شب از اوایل دسامبر در ووهان باز است و بسیاری از افراد جوان در حال رفتن به باشگاه ها دیده می شوند.

مردم در خیابان ها شلوغ می شدند و منطقه مقابل ساختمان شهرداری ووهان نقطه مرکزی برای جشن ها بود.

با توجه به عکسهایی که به طور گسترده در اینترنت به اشتراک گذاشته شده است ، بسیاری از جمعیت هنوز ماسکهایی را پوشانده اند که به بخشی غیرقابل انکار تلاش جهانی برای مهار شیوع بیماری جدید تنفسی تبدیل شده است.

مهمانی وحشیانه از آغاز سال 2020 بسیار دور از ذهن بود ، زمانی که ووهان در تلاش بی سابقه ای برای جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر یکی از سختگیرترین قفل های جهان را اعمال کرد. برای بیش از دو ماه ، این شهر از جهان خارج بسته شد ، پروازهای داخل و خارج لغو شد ، مسیرهای قطار و اتوبوس به حالت تعلیق درآمد.

تصاویر مربوط به آن دوره خیابان های خالی را نشان می داد و به مردم دستور داده شد که در خانه های خود بمانند.

صحنه های جشن از ووهان در 31 دسامبر تضاد کامل با جشن های غالبا خاموش برگزار شده برای استقبال در سال جدید در بسیاری از کشورها در سراسر جهان به دلیل گسترش همه گیری ویرانگر ، با در دست داشتن پروتکل های قفل شده و مردم خواستار جلوگیری از اختلاط شدند .

در جای دیگر دنیا آتش بازی را می توان در آسمان های شب بالای خیابان های خلوت و بی مهاب سوزاند.

پاندمی جهانی

مجموعه ای از موارد ذات الریه در ووهان ، استان هوبئی در ابتدا توسط کمیسیون بهداشت شهرداری ووهان در تاریخ 31 دسامبر 2019 گزارش شد. ویروس کرونا ویروس ، که اکنون با نام SARS-Cov-2 شناخته می شود ، به تدریج در سایر مناطق کشور گسترش یافت ، و بعداً ، در سطح جهانی.

©
عکس AP / چنگ حداقل

این شنبه ، 22 فوریه 2020 ، عکسی که توسط خبرگزاری شینهوا منتشر شده است ، کارکنان پزشکی را با لباس محافظ در یک آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در ووهان در استان هوبئی در مرکز چین نشان می دهد. ارقام تازه ملی این بیماری در ماه دسامبر در چین ظاهر شد ، در حالی که تعداد عفونت های ویروسی بیشتر در جنوب و جنوب شهر داگو افزایش یافت ، جایی که آنها به یک کلیسای محلی و یک بیمارستان مرتبط بودند.

این وضعیت در 11 مارس توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) به عنوان یک بیماری همه گیر جهانی تعیین شد.

سازمان بهداشت جهانی از آن زمان اظهار داشت که “تمام شواهد موجود” حاکی از آن است که COVID-19 دارای منشا حیوانی است و از خفاش به انسان در ووهان ، احتمالاً در یکی از بازارهای به اصطلاح مرطوب شهر چین گسترش می یابد.

با شدت گرفتن همه گیر ، جهان شاهد یک بازی سرزنش بین واشنگتن و پکن بود ، زیرا آنها یکدیگر را به مهندسی ویروس در آزمایشگاه و به طور تصادفی یا عمدی نشت آن متهم کردند.

©
عکس AP / رکتام هکتور

(پرونده ها) این عکس از پرونده گرفته شده در 17 آوریل 2020 ، نمای هوایی آزمایشگاه P4 در انستیتوی ویروس شناسی ووهان در ووهان در استان هوبئی مرکزی چین را نشان می دهد

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، همچنان كه SARS-Cov-2 را به عنوان “ویروس چین” در توییتر یاد می كند ، ادامه داد و چین همه ادعاها را به شدت رد كرد.

پکن همچنین بارها و بارها از پاسخ COVID-19 خود دفاع کرده است ، به گفته دولت چین همیشه اطلاعات مربوط به COVID-19 را به موقع و به صورت شفاف منتشر کرده است.

رسانه های دولتی چین همچنین ادعا کرده اند که این ویروس قبل از کشف در ووهان در خارج از کشور وجود داشته و ادعا می کند که وجود آن بر روی بسته بندی مواد غذایی منجمد وارداتی کشف شده است و به استناد مقالات علمی ادعا می شود که یک سال قبل در اروپا منتشر شده است.

انتظار می رود یک مأموریت بین المللی به رهبری سازمان بهداشت جهانی (WHO) در هفته اول ژانویه برای تحقیق در مورد ریشه ویروس به چین برود.