“وحشیانه و هوشیار”: ساکنان LA ، لندن ، تورنتو پس از پوشاندن شعاع انفجار بیروت در شهرهای خود شوکه شدند

“وحشیانه و هوشیار”: ساکنان LA ، لندن ، تورنتو پس از پوشاندن شعاع انفجار بیروت در شهرهای خود شوکه شدند

انفجار گسترده روز سه شنبه در پایتخت لبنان بیش از 150 نفر را کشته و 5،000 نفر دیگر را مجروح کرد و باعث تخریب 3 میلیارد دلار خسارت شد و 30000 نفر را فوراً بی خانمان کرد. تخمین زده می شود که حدود 2.4 میلیون نفر از نیمی از شهر در این انفجار به یک شکل یا دیگری آسیب دیده اند.

کاربران رسانه های اجتماعی به دنبال آموزش هموطنان و زنان خود درمورد میزان خسارات ناشی از انفجار نیترات آمونیوم روز سه‌شنبه در بیروت ، روند ویروسی جدیدی را آغاز کرده اند – کاوش چگونگی تأثیر شهرهای بزرگ در کشورهای خود در صورت برخورد با انفجار. از نظر بزرگی مشابه

به نظر می رسد این روند به طور خودجوش توسط کاربران شهرهایی در سراسر جهان ، از لس آنجلس و هنگ کنگ گرفته تا لندن ، پراگ ، شیکاگو ، کورک ، کاتماندو و بسیاری دیگر از کشورها گرفته شده است.

کاربران انگیزه های مختلفی را برای تهیه نقشه ها ابراز داشتند ، از تمایل به متناسب سازی مقیاس فاجعه گرفته تا تلاش برای جمع آوری پول برای امداد رسانی در برابر بلایای طبیعی.

به خصوص به نظر می رسید که کانادایی ها به ویژه در مقیاس فاجعه متزلزل شده اند ، به طوری که عده ای بلافاصله انفجار حلیفاکس را در 6 دسامبر سال 1917 به یاد می آورند که پس از یک جفت کشتی که یکی از آنها حامل مواد منفجره بالا بود ، در شهر بندر حلیفاکس تصادف کردند ، شهر را لرزاند. تخمین زده می شود که این فاجعه جان نزدیک به 2،000 نفر را گرفته و 9000 نفر دیگر را مجروح کرده و بخش اعظمی از شهر را به زمین زده است.

Joanna Merson ، توسعه دهنده نقشه برداری از دانشگاه اورگان ، نسخه های کمی اصلاح شده نقشه ها را پس از توجه به برخی از اشتباهات در مقایسه آماتور ارائه داد و در توئیتر توضیح داد که روش خود را توضیح می دهد.

157 نفر کشته شدند که بیش از هشتاد نفر مفقود شدند و 5000 نفر نیز در اثر انفجار شدید شدت در نتیجه انفجار روز سه شنبه نیترات آمونیوم در بیروت ، که قسمت اعظم بندر را کاملاً مساوی کرده بود ، آسیب دیدند و اطراف آن را به شدت آسیب دیدند و شیشه ای را شکستند و یا در غیر این صورت آسیب دیدند. زیرساخت های چند کیلومتری مرکز حادثه انفجار.

این انفجار به حدی قدرتمند بود که به همان اندازه شمال اسرائیل و قبرس (240 کیلومتری آن) احساس شد و به عنوان یک زمین لرزه به بزرگی 4/5 ریشتر در مقیاس ریشتر توسط رصدخانه لرزه نگاری لرزه نگاری در اردن اندازه گرفت. ناظران تخمین می زنند که این انفجار بین 200 تا 500 هزار تن TNT عملکرد انفجاری داشته است. برای مقایسه ، تخمین زده می شود که بمب هسته ای B61 هسته ای ارتش آمریكا عملکرد انفجاری در حدود 300 تن TNT داشته باشد.