واکنش های متفاوت در حالی که ترامپ سران پنتاگون را به دلیل عدم تمایل به بیرون کشیدن از “جنگ های بی پایان” انتقاد می کند

واکنش های متفاوت در حالی که ترامپ سران پنتاگون را به دلیل عدم تمایل به بیرون کشیدن از “جنگ های بی پایان” انتقاد می کند

آمریکا

URL کوتاه دریافت کنید

بسیاری از سخنان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، “حمله بی سابقه ای” به رهبری ارتش آمریكا قلمداد می شدند ، در حالی كه وی با ادعاهایی مبنی بر تمسخر كهنه سربازانی كه در جنگ كشته شده اند روبرو بود – چیزی كه وی به شدت آن را انكار كرد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا روز دوشنبه در كنفرانس مطبوعاتی خود در كاخ سفید ادعا كرد كه سران پنتاگون احتمالاً “عاشق من نیستند” ، و ارتش نظامی را متهم كرد كه نمی خواهد “جز جنگ” كاری انجام دهد تا سازندگان اسلحه “خوشحال بمانند” “

“من نمی گویم که ارتش عاشق من است. سربازان هستند. افراد برتر پنتاگون احتمالاً به این دلیل نیستند که آنها نمی خواهند کاری انجام دهند جز جنگ ، بنابراین همه آن شرکتهای خارق العاده که بمب می سازند و هواپیماها را می سازند و همه چیزهای دیگر را خوشحال کنیم “، وی در جریان جلسات مطبوعاتی گفت.

وی در ادامه گفت “خیانت جهانی خونگرم جهانی پس از دیگری” اتفاق افتاد ، که به حمایت از عقب نشینی نیروهای آمریکایی از “جنگهای بی پایان” پرداخت و متحدان ناتو را به خاطر “پاره پاره کردن ما” محکوم کرد.

این بیانیه واکنش های متفاوتی را به همراه داشت ، برخی رئیس جمهور را به دلیل حمله به دولت خود مورد سرزنش قرار دادند و برخی با استناد به هشدار دویت آیزنهاور در سال 1961 در مورد تهدید ناشی از تلاش های مشترک ارتش آمریکا و صنعت اسلحه خصوصی ، اصرار داشتند که این اظهارات منطقی است.

با این حال ، دیگران با انتقاد از اظهارات ترامپ ، اظهار داشتند که پیام وی با پیام آیزنهاور متفاوت است.

برخی از کاربران اینترنتی اظهار داشتند که به نظر می رسد ترامپ به آنچه خودش در بودجه های خود تأمین کرده اعتراض می کند.

شهروندان نت رسوایی اخیر ترامپ را نیز فراموش نکردند ، زیرا ادعاهایی برپا شد که گزارش آتلانتیک برانگیخت ، وی مبنی بر تمسخر جانبازان مرده آمریکایی ، آنها را به عنوان “بازنده” و “مکنده” برای کشته شدن محکوم کرد.

ترامپ این ادعاها را شدیداً انکار کرد و کارمندان کاخ سفید آنها را بی اساس رد کردند. در جریان کنفرانس ، او دوباره این ادعا را رد کرد و خاطرنشان کرد که “فقط یک حیوان چنین حرفی می زند”.