واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 در ایالات متحده آغاز می شود

واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 در ایالات متحده آغاز می شود

ساندرا لیندزی ، پرستار مراقبت های ویژه در مرکز پزشکی یهودی لانگ آیلند نیویورک ، در میان اولین آمریکایی هایی بود که دوشنبه صبح دوز اولیه واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 را دریافت کرد.

دکتر جهان “GiGi” البیومی، استاد پزشکی و مدیر بنیانگذار موسسه رودهام در دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی دانشگاه جورج واشنگتن ؛ و دکتر یولاندرا هنکوک، یک متخصص اطفال و داروی چاقی دارای مجوز هیئت مدیره ، دور هم جمع می شوند تا در مورد کارمندان مراقبت های بهداشتی در سراسر ایالات متحده درباره گرفتن اولین دوزهای واکسن COVID-19 در خارج از آزمایشات بالینی روز دوشنبه در مورد پزشکان بحث کنند. این واکسن ، که توسط Pfizer و BioNTech تولید و اولین مورد استفاده در ایالات متحده تأیید شده است ، روز یکشنبه در ویال ها ارسال شد و ساکنان خانه سالمندان قرار است در میان اولین کسانی باشند که دوزها را دریافت می کنند. گزارش شده است که کمپین واکسیناسیون از زمان توزیع عکسهای فلج اطفال در دهه 1950 بزرگترین کمپین واکسیناسیون است.

ری مک گاورن، تحلیلگر سابق CIA و بنیانگذار Veteran Intelligence Professionals for Sanity ، برای بحث در مورد آخرین نسخه Russiagate به ما پیوست. واشنگتن پست هکرهای روسی را مقصر “یک کارزار جاسوسی گسترده” می داند که گفته می شود آژانس های آمریکایی از جمله وزارت خزانه داری و بازرگانی “به خطر انداخته است”. روز یکشنبه ، سفارت روسیه در واشنگتن دی سی ، به این ادعاها پاسخ داد و آنها را “بی اساس” خواند. بار دیگر ، هیچ مدرکی برای اثبات اتهامات ارائه نشده است.

جیمز کریسردبیر و مالک مشترک Geopolitics Alert به ما می پیوندد تا مقاله هفته گذشته Grayzone را تشریح کنیم که در آن نشت های سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW) در مورد سوریه آورده شده است. بر اساس این گزارش ، مدیران OPCW “به طور خصوصی از دستکاری در یک کاوشگر سلاح شیمیایی در سوریه انتقاد کردند ، و از یک بازرس باسابقه مخالف حمایت کردند ،” افشای “سفیدپوستی عمومی از پوشش دوما ، و [undermining] حملات مداوم به افشاگرانی که آن را به چالش کشیدند. “

چارلز سیمونز، همکار بین المللی در دانشگاه کلمبیا ، استاد برجسته روزنامه نگاری در دانشگاه شرقی میشیگان و مدیر مشترک موزه و مرکز فرهنگی Hush House در دیترویت ، میشیگان ، برای بحث در مورد فعالیت های کالج انتخاباتی به ما پیوست. اعضای کالج انتخاباتی روز دوشنبه در سراسر کشور دیدار می کنند تا رسماً به جو بایدن به عنوان رئیس جمهور بعدی کشور رأی دهند. چارلز همچنین در مورد تعطیلی دفاتر قانونگذاری میشیگان در روز دوشنبه به دلیل تهدیدهای قابل اعتماد خشونت صحبت می کند. به گفته آمبر مک کان ، سخنگوی مایک شیرکی ، رهبر اکثریت سنای ایالت جمهوری خواه ، مجلس سنا “براساس توصیه های نیروی انتظامی” امکانات خود را بست.

الیزابت مایرز، وکیل ، سردبیر سابق نشریه داخلی عربستان و دموکراسی برای دموکرات های خارج از کشور ، برای بحث در مورد مقاله روز یکشنبه در هاآرتص با عنوان “مراکش توافق می کند روابط خود را با اسرائیل عادی کند در ازای شناخت حاکمیت صحرای غربی توسط ایالات متحده” به ما پیوست. براساس این گزارش ، این معامله “شامل پروازهای مستقیم بین دو کشور خواهد بود.” همچنین اشاره شد که بنی گانتز وزیر دفاع اسرائیل و گابی اشکنازی وزیر خارجه اسرائیل در مورد این توافق نامه را از آمریکایی ها و نه نخست وزیر بنیامین نتانیاهو اطلاع دادند.

مارک اسلبودا، تحلیلگر امنیت روابط بین الملل مستقر در مسکو ، برای بحث درباره گزارش ها مبنی بر از سرگیری احداث خط لوله گاز طبیعی Nord Stream 2 روسیه ، که به مدت یک سال متوقف شده بود ، بازگشت. به گزارش خبرگزاری فرانسه ، روز جمعه ، “اداره آبراهه ها و مدیریت حمل و نقل آلمان” اطلاعیه ای را به دریانوردان درباره از سرگیری کار ساخت در چند کیلومتر پایانی خط لوله منتشر کرد. از سرگیری ساخت و ساز برای تکمیل بخش نهایی این پروژه علیرغم اعتراضات ایالات متحده انجام می شود و پس از اعمال تحریم های واشنگتن علیه شرکت های درگیر با خط لوله بیش از یک سال متوقف شد.

نویسنده و فعال میکو پیلد با ما همراه می شود تا در مورد گزارشی که چند گروه حقوق بشری در تشکیلات خودگردان ملی فلسطین منتشر کرده و 413 مورد آدم ربایی فلسطینیان توسط سربازان اسرائیلی در ماه نوامبر را شرح می دهد صحبت کنیم. به گفته مرکز بین المللی ای خاورمیانه ، “شامل تعداد بازداشت شدگان فلسطینی توسط اسرائیل حدود 4400 نفر ، از جمله 41 زن ، 170 کودک و 380 نفر که تحت حکم بازداشت اداری خودسرانه و بدون اتهام و محاکمه نگهداری می شوند”

جورج کو، روزنامه نگار ، فعال اجتماعی ، مشاور بازرگانی بین المللی و مهندس شیمی؛ می پیوندد تری ماتسون، فعال و نویسنده کد پینک ، برای بحث در مورد تحقیقات رویترز که اوایل روز دوشنبه منتشر شد ، و حاکی از افزایش کنترل چین بر مناطقی است که “زمانی حیاط خلوت سیاسی ایالات متحده بود”. این تحقیق ، “شامل مصاحبه با مقامات و مشاوران فعلی و پیشین و تجزیه و تحلیل داده های تجارت ، نشان داد که تحت [US President Donald] ترامپ ، چین ایالات متحده را از نظر قدرت و نفوذ در بیشتر آمریکای لاتین عقب نگه داشته است. “

ما دوست داریم نظرات شما را در [email protected] دریافت کنیم