هشدارهای بیرکس هشدار همه گیر COVID-19 ایالات متحده در “فاز جدید” است. ترامپ اظهار نظر خود را مورد انتقاد قرار می دهد

هشدارهای بیرکس هشدار همه گیر COVID-19 ایالات متحده در “فاز جدید” است. ترامپ اظهار نظر خود را مورد انتقاد قرار می دهد

در این نسخه از ساعت بحرانی ، هم میزبانان دکتر ویلمر لئون و گارلند نیکسون با دکتر یولاندرا هنکوک در مورد دکتر دبورا بیرکس ، عضو کارگروه کاخ سفید ، صحبت می کنند و گرم می کنند که نبرد ایالات متحده علیه COVID- 19 همه گیری وارد “مرحله جدید” شده است.

سی ان ان گزارش داد كه بیركس روز یكشنبه گفت كه “آمریكا در مرحله جدیدی در مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کروناویروس است و گفت که ویروس کشنده بسیار گسترده تر از زمانی است که برای اولین بار در اوایل سال جاری در ایالات متحده برگزار شد.” چقدر باید نگران آنچه بیرکس می گوید نگران باشیم و رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ با گفتن این مسئله مشكل خود را بپذیرد؟

هیل روز دوشنبه گزارش داد: “مذاکرات بین دموکرات های کنگره و دولت درمورد یک بسته پنجم تاج گذاری وارد هفته دوم خود می شوند و هیچ نشانه ای از توافق سریع ندارند.” ان بی سی نیوز در تاریخ 4 ژوئیه گزارش داد ، “اثرات اقتصادی فلج كننده همه گیر كروناویروس می تواند موجی از اخراج در سراسر آمریكا را به دلیل ممنوعیت فدرال و به سرعت انقضاء مهلت قانونی دولت به سرعت خاتمه دهد. این مسئله چقدر جدی است؟

رئیس جمهور دونالد ترامپ بار دیگر با صراحت اعتراف كرد كه افزایش دسترسی به آراء در میان همه گیری های COVID-19 تهدیدی جدی برای تهدیدات نامه از طریق پست به نوادا به عنوان “كودتای غیرقانونی غیرقانونی در اواخر شب” است. توانایی حزب جمهوری خواه برای پیروزی در انتخابات ، “مشترک رویاها روز دوشنبه گزارش داد. ما از این چه کاری می کنیم؟

وال استریت ژورنال گزارش داد: “مایکروسافت پارلمان گفت که با برنامه هایی برای خرید عملیات ایالات متحده از برنامه به اشتراک گذاری ویدئوی ضربه خورده TikTok ، پیش خواهد رفت و هفته های معامله پنهانی را که با مداخله 11 ساعته رئیس جمهور ترامپ تقریباً افزایش یافته است ، پیش می برد.” دوشنبه آیا این بیش از این است که چشم را ببیند؟

یک دیپلمات ارشد آمریکایی روز جمعه گفت: “ایالات متحده و لهستان با توافق نامه دفاعی توافق کردند كه منجر به سربازان بیشتر آمریكایی مستقر در كشور اروپای مركزی شود.” جورجته مصباخر ، سفیر واشنگتن در لهستان ، در یك پست در توئیتر نوشت: “دو كشور مذاكرات مربوط به توافق نامه همکاری پیشرفته پیشرفته دفاع را انجام داده اند ، كه” چشم انداز مشترك دو رئیس جمهور ما را برای ارتقاء حضور نظامی آمریكا در لهستان به اجرا خواهد گذاشت. ” این دیدگاه مشترک که در بیانیه ذکر شد چیست ، و چگونه آن بینش در سایر نقاط جهان درک می شود؟

“هنگامی که دادستان دادگاه بین المللی دادگستری (ICC) ، فاتو بنزودا ، دسامبر گذشته تأیید کرد که این دادگاه شواهد فراوانی برای پیگیری تحقیقات جنایات جنگی در فلسطین اشغالی دارد ، دولت اسرائیل با لفاظی معمول پاسخ داد و جامعه جهانی را متهم به تعصب و اصرار کرد. رمزی بارود ، سردبیر فلسطین ، درمورد حق دفاع از خود اسرائیل ، در بیانیه ای در تاریخ 29 ژوئیه نوشت. وی اظهار داشت كه در زیر وضعیت نه چندان محروم آنهایی كه در دولت اسرائیل و پشتیبانان آنها از آمریكا قرار دارند می تواند نگرانی جدی باشد. چه اتفاقی می افتد؟

“با توجه به آنچه اتفاق می افتد ، استراتژی انتخاب مجدد ترامپ در زمانی تغییر یافته است که شرایط اقتصادی بد پیش فرض داده شده است [Democratic] نامزد [Joe] بایدن رهبر فرمانده در نظرسنجی های ملی است و برخی به او مزیت دو رقمی می دهند. “استفان لندمن در پست خود در روز دوشنبه در وب سایت خود نوشت:” در تلاش برای تجدید حیات در کارزار پرچم گذاری خود ، ترامپ و دیگران پیرامون او موضوع را تغییر دادند. ” بنابراین؟

“COVID-19 در ICE در حال افزایش است [US Immigration and Customs Enforcement] بازداشتگاه ها به عنوان ایالت ها به بالاترین رکورد روزانه رسیده اند – و پروازهای تبعید ICE به مثلث شمالی ادامه دارد ، “در تیتر یک خبرنامه دوشنبه از کمیته بین المللی نجات گفت: آیا ایالات متحده آمریکا COVID-19 را به مکزیک و مرکزی و آمریکای جنوبی اعزام کرده است؟” در این راستا ، ما به مارو مورا ویلپاندوو ، یک فعال ملی در زمینه حقوق مهاجرین ، بنیان گذار سازمان لاتینکس Mijente و مجری جامعه با مقاومت مرکز بازداشت Northwest می پردازیم.

میهمانان:

دکتر یولاندرا هنکوک – متخصص اطفال و متخصص طب چاقی دارای مجوز از هیئت مدیره

دکتر لینوود توحید – استادیار اقتصاد در دانشگاه میسوری-کانزاس سیتی

گرگ پالاست – خبرنگار تحقیق

Caleb Maupin – روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی

الكساندر مرکوریس – سردبیر The Duran

دن کوهن – فیلمساز و نویسنده فیلم The Grayzone

استفان لندمن – نویسنده و تحلیلگر ژئوپلیتیک

مارو مورا-ویلپاندو – فعال حقوق بشر و سازمان دهنده مهاجرت

ما دوست داریم نظرات شما را بدست آوریم [email protected]