هرگز تسلیم نشوید؟ توئیتاتی با مقایسه کاخ سفید دیدار کلیسای ترامپ از چرچیل ، بوش خشمگین شد

هرگز تسلیم نشوید؟ توئیتاتی با مقایسه کاخ سفید دیدار کلیسای ترامپ از چرچیل ، بوش خشمگین شد

https://cdn1.img.sputniknews.com/img/107951/17/1079511765_0:0:3470:1953_1200x675_80_0_0_236d6911f124d232f828ef594231702f.jpg

Sputnik بین المللی

https://cdn2.img.sputniknews.com/i/logo.png

https://sputniknews.com/viral/202006031079511745-never-surrender-twitterati-outraged-as-white-house-compares-trump-church-visit-to-churchill-bush/

روز سه‌شنبه ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا در پی خشونت توسط معترضین ضد پلیس – وحشیگری بر سر مرگ جورج فلوید ، از كاخ سفید به سمت كلیسای آسیب دیده سنت جان رفت. این دیدار پس از ادعای ترامپ مبنی بر دستور دادن معترضین به پراکندگی در نزدیکی میدان لافایت با گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی ، مورد انتقاد گسترده قرار گرفت.

دبیر مطبوعاتی فعلی کاخ سفید ، کیلی مک مک آنی ، پیاده روی دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده از کاخ سفید به کلیسای سنت جان را در اوایل هفته با سفر نمادین نخست وزیر پیشین انگلیس وینستون چرچیل ، از اماکن نظامی و سیاسی آلمان آسیب دیده در جنگ جهانی مقایسه کرد. بمباران دوم مک کنی عکس ترامپ را به شدت مورد انتقاد ترامپ با “اولین قدم تشریفاتی بعد از 11 سپتامبر” ساخته جورج دبلیو بوش رئیس جمهور وقت آمریكا تشبیه كرد ، و سه حرکت را به عنوان “لحظات رهبری و نمادهای بسیار قدرتمند” ترسیم كرد.

مک اینانی گفت: “برای این رئیس جمهور ارسال و ارسال پیام به اینکه آشوبگران ، غارتگران آنارشیست ها قدرتمند و مهم هستند ، پیروز نمی شوند ، که کلیساها در حال سوختن چیزی نیستند که آمریکا در مورد آن است.”

شهروندان این مقایسه را مورد توجه قرار دادند ، و خاطرنشان كردند كه ترامپ دستور داده بود از گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی علیه جمعی از معترضین مسالمت آمیز در نزدیکی میدان لافایت استفاده کند تا بتواند راهی برای عکسبرداری صحنه دار خود کند. ترامپ این اتهامات را رد کرد ، اما با این وجود به طور گسترده متهم شده است که این دیدار را فقط برای عکسبرداری انجام داده است.

کاربران توییتر صحت تاریخی مقایسه را رد کردند و خاطرنشان کردند که بین این حرکات “اختلاف بزرگ” وجود دارد.

با این حال ، برخی ، شباهت بین ترامپ و چرچیل را مشاهده کرده اند.

کاربران همچنین ترامپ را به دلیل “بدلکاری کتاب مقدس” خود مورد انتقاد قرار دادند ، و خاطرنشان کردند که وی کتاب مقدس را هم به صورت وارونه و هم در طول عکس برداری نگه داشته است. “شیرین کاری” مرحله ای که بسیار مورد انتقاد قرار گرفت نیز توسط ماریانن بوده ، اسقف اسقف اعظم واشنگتن ، که به واشنگتن پست گفته بود که وی توسط قمار رئیس جمهور “عصبانی شده است” نیست و نمی خواست “رئیس جمهور ترامپ برای سخنان خود صحبت کند. “جان”.