نیویورک تایمز افراد سفیدپوست را به عنوان نمونه هایی از تنوع در نخبگان ایالات متحده فهرست می کند

نیویورک تایمز افراد سفیدپوست را به عنوان نمونه هایی از تنوع در نخبگان ایالات متحده فهرست می کند

آمریکا

URL کوتاه دریافت کنید

در مقاله “چهره های قدرت” همچنین مارک لاسری مهاجر یهودی مراکشی ، مالک مشترک تیم بسکتبال میلواکی باکس و فرنام جهانیان ، رئیس دانشگاه کارنگی ملون ، متولد ایران ، “سفید” ذکر شده است.

آ نیویورک تایمز لیست ثروتمندان و قدرتمندان ده ها چهره سفید را در میان نمونه های مختلف تنوع نژادی خود گنجانده است.

مقاله “چهره های قدرت” که در روز پنجشنبه منتشر شد ، به تأکید بر عدم تنوع در نخبگان قدرت ایالات متحده می پردازد ، اما نسبت اندکی از رهبران سیاسی ، نظامی و تجاری غیر سفید پوست را با ده ها نفر از نژاد اروپایی متورم می کند.

رنه D. فلورس ، استاد جامعه شناسی دانشگاه شیکاگو در توئیتر خود نوشت: “طبق NYT ، برخی از آمریکایی های اروپایی تبار غیر سفیدپوست هستند.” “این مقاله در تحلیل خود از قدرتمندترین افراد امروز ایالات متحده ، اروپاییان از شبه جزیره ایبری مانند اسپانیایی ها و پرتغالی ها را غیر سفید پوست طبقه بندی می کند.”

وی جان گارامندی ، نمایندگان کنگره را که اصالتاً اسپانیایی باسک است ، و دوین نونس ،نسل 3 آمریکایی پرتغالی “به عنوان نمونه.

تد سن کروز و مارکو روبیو ، سناتورهای جمهوری خواه ، که نام خانوادگی آنها اسپانیایی به معنای “بلوند” است ، نیز به عنوان “اسپانیایی زبان” ذکر شده است.

این جامعه شناس همچنین ورود پابلو ایسلا ، مدیرعامل اسپانیایی و رئیس گروه Inditex را که شامل بزرگترین خرده فروش لباس دنیا زارا است ، به عنوان یک آمریکایی اسپانیایی تبار مشخص کرد. ایسلا یک شهروند اسپانیایی است که در مادرید متولد شده و تحصیل کرده است و Inditex یک شرکت اسپانیایی است.

از قضا مهاجر یهودی مراکشی ، مارک لاسری ، مالک مشترک تیم بسکتبال میلواکی باکس ، و فرنام جهانیان ، رئیس دانشگاه کارنگی ملون ، یک ایرانی طبقه بندی می شوند.

فلورس می نویسد: “خواندن نشانه های فرهنگی ایبریا به عنوان غیر سفید و طبقه بندی مردم خاورمیانه به عنوان” سفید “یک پدیده منحصر به فرد ایالات متحده است” ، “در حالی که در کانادا” کانادایی های خاورمیانه به طور رسمی غیر سفید یا ” اقلیت های قابل مشاهده “.

این استاد دانشگاه ادامه می دهد: “مارک لازری یک فرد یهودی از مراکش است. از این رو ، وی به احتمال زیاد از نوادگان یهودیان سفاردی است که در سال 1400 از اسپانیا اخراج شدند.” “با این حال ، از آنجا که او در مراکش و نه اسپانیا متولد شد (و نام او ایبریایی نیست) ، وی توسط NYT وایت قلمداد می شود.”

سناتور ماساچوست الیزابت وارن ، که ادعای نژاد چروکی وی از آزمایش DNA را چاک هوسکین جونیور وزیر امور خارجه کشور چروکی در سال 2018 به صراحت رد کرد ، هنوز در این مقاله سفید طبقه بندی شده است.