نخست وزیر اتیوپی پایان عملیات نظامی در منطقه تیگری را اعلام کرد

نخست وزیر اتیوپی پایان عملیات نظامی در منطقه تیگری را اعلام کرد

ابی احمد ، نخست وزیر اتیوپی روز شنبه گفت پس از تصرف ارتش پایتخت منطقه Mekelle توسط ارتش ، عملیات نظامی در منطقه Tigray به پایان رسیده است ، اما جبهه آزادی بخش مردمی Tigray اعلام کرد که جنگ را ادامه خواهد داد.

Teodrose “تدی” Fikre، روزنامه نگار اتیوپیایی و بنیانگذار مجله Ghion Journal ، برای بحث در مورد اعلامیه احمد مبنی بر نزدیک بودن پایان عملیات نظامی در منطقه Tigray ، به ما پیوست. فیکر همچنین مقاله ای تحت عنوان “نامه سرگشاده من به نخست وزیر ابی احمد ، مردم اتیوپی و شهروندان جهانی نگران” در وب سایت خود نوشت.

دکتر ایابو اوباسانجو، استاد ، اپیدمیولوژیست ، دامپزشک و دختر رئیس جمهور سابق نیجریه Olusegun Obasanjo ، برای بحث در مورد مشکلات آفریقا با ویروس کرونا بازگشت. به ویژه ، او درمورد مسائلی که در تزریق واکسن برای مردم در مناطقی که چالش های تأمین و توزیع دارند ایجاد خواهد شد ، صحبت می کند.

اسکات ریتر، بازرس اسبق اسلحه سازمان ملل در عراق ، بازمی گردد تا ما را در مورد ترور اخیر یک دانشمند هسته ای ایرانی روشن کند. اتحادیه اروپا در محکومیت قتل ، که به عقیده بسیاری عملیات اسرائیل بوده است ، به روسیه و چین پیوسته است. ایران بیانیه ای منتشر کرده و می گوید جمهوری اسلامی “نباید در دام ارتباط ترور با مذاکرات هسته ای گذشته قرار گیرد.”

دیوید شولتز، نویسنده و استاد علوم سیاسی و حقوقی در دانشگاه هملاین ، برای بررسی و بحث در مورد برنامه دولت ترامپ برای حذف مهاجران غیر مجاز از شمارش جمعیت مورد استفاده در تعدیل مجدد مجلس نمایندگان ، به ما پیوست. دادگاه عالی با رسیدگی به پرونده موافقت کرد و نتایج می تواند تأثیرات چشمگیری در روند کنگره داشته باشد. آیا دادگاه مطابق انتظار حکم خواهد داد و آیا دولت بایدن مایل و قادر به رسیدگی به این موضوع در تپه کاپیتول است؟

الكساندر مرکوریسسردبیر مجله The Duran به ما می پیوندد و در مورد مشکلات فعلی و آینده رهبر جدید حزب کارگر کیر استارمر در انگلیس بحث می کند. استارمر نسبت به تعلیق جرمی کوربین ، رهبر سابق کارگران ، از حزب با شورش طغیان روبرو است. همچنین ، مرکوریس در مورد سانسور اخیر یک کارتون سیاسی که از کوربین در برابر اتهامات یهودی ستیزی دفاع می کرد ، در روزنامه خبر گاردین سنجیده است.

تد رال، کاریکاتوریست سیاسی و ستون نویس سندیکایی ، برای بحث درباره نامزدهای اخیر کابینه جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، به ما پیوست. وی مقاله ای از مدیا بنیامین را مرور می کند که در آن او استدلال می کند که استفاده بایدن از اعضای زن کابینه برای فشار بر جنگ بی پایان ، نظامی گری را با فمینیسم پنهان می کند. همچنین ، بسیاری از انتخاب های بایدن از اتاق فکرهای امنیت ملی شاهین استقبال می کنند. آیا دولت بایدن برای گسترش نظامی گری و جنگ سازی فشار خواهد آورد؟

رابرت فانتینا، فعال طرفدار فلسطین ، رهبر صلح و حقوق بشر ، روزنامه نگار و نویسنده “مقالاتی درباره فلسطین” ، برای بحث در مورد ویدیوی اخیر آژانس Anadolu ترکیه به ما ملحق می شود که گزارش می شود سربازان اسرائیلی هنگام خندیدن به معترضان فلسطینی غیرمسلح در حال خندیدن ، یکی از پا. علاوه بر این ، در یک بررسی مالی توسط سازمان ملل مشخص شد که اقتصاد غزه به دلیل محاصره اسرائیل حداقل 16.5 میلیارد دلار ضرر کرده است.

کتی کلی، فعال صلح آمریكایی ، یكی از اعضای بنیانگذار Voices in the Wilderness و هماهنگ كننده Voices for Non-خشونت خلاق ، برای بازبینی آخرین اطلاعات در مورد روند صلح افغانستان به The Critical Hour بازمی گردد. خشونت در این کشور همچنان ادامه دارد ، در حالی که واشنگتن پست روز جمعه گزارش داد كه ایالات متحده از زمان امضای توافق صلح در ماه فوریه با طالبان ، حداقل 10 پایگاه در افغانستان را بسته است ، به نظر می رسد این اقدام به سمت خروج از شعار طولانی و خونین است.

ما خیلی دوست داریم نظرات شما را در این مورد دریافت کنیم [email protected]