میخ آن! “گای علوم” بیل نای “نژاد پرستی پایان یافت” در فیلم ویروسی

میخ آن! “گای علوم” بیل نای “نژاد پرستی پایان یافت” در فیلم ویروسی

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

نژاد پرستی منجر به درگیری های بیشماری در سراسر جهان می شود. به تازگی ، موضوع نژادپرستی در پی قتل یک مرد غیر مسلح آفریقایی-آمریکایی ، جورج فلوید ، توسط افسران پلیس سفید در ایالات متحده در ماه مه ، تجدید حیات تند دید و موجبات ضد نژادپرستی و ضد پلیس- اعتراضات وحشیگری در سراسر جهان.

ویلیام سانفورد نای ، ارتباط دهنده و مجری تلویزیون آمریکایی ، معروف به “بیل نای دانش پسر” ، خواستار پایان دادن به شیوه های نژادپرستانه است و به بی معنی بودن آنها با توجه به منشاء چندین رنگ پوست بشریت اشاره می کند.

در یک ویدیوی ویروسی که امروز شنبه در پلت فرم اجتماعی چینی TikTok با عنوان “علم رنگ پوست” منتشر شده است ، Nye ، در اصل مهندس مکانیک است ، توضیح می دهد که چگونه نور ماوراء بنفش به تغییرات رنگ در پوست انسان کمک می کند.

در آغاز ، او نقشه ای از جهان را نشان می دهد که با سایه های مختلف قرمز ، بنفش ، نارنجی ، زرد ، سبز و خاکستری شبیه به شدت نور ماوراء بنفش دریافت شده از خورشید است. وی اظهار داشت: “هرچه به استوا نزدیکتر باشید ، اشعه ماوراء بنفش شدت بیشتری می یابد”.

اکنون این نقشه همان قاره ها با فقط یک رنگ است. به نظر می رسد که همه روی زمین از افرادی که در اینجا زندگی می کنند ، در آفریقا است. “نای گفت ، نقشه دوم را با رنگ قهوه ای تیره به نمایش می گذارد که از فاصله استوا فاصله دارد. “و پس از آن که گروههای ما به سراسر جهان حرکت می کنند ، رنگ پوست ما باید تغییر کند”.

مجری آموزشی سپس توضیح می دهد ، “پوست ما همان جایی است که ویتامین D را تهیه می کنیم. اگر شما ماوراء بنفش کافی دریافت نکردید ، به اندازه کافی ویتامین D. دریافت نمی کنید. شما باید آن را در تعادل کامل داشته باشید. “

وی تصریح کرد: به دلیل میزان دریافت ماوراء بنفش دریافتی ، رنگ پوست متفاوت است.

“و این همه است. به همین دلیل ما رنگ های مختلفی از پوست داریم. ” “همه ما یک گونه هستیم ، اما با یکدیگر منصفانه رفتار نمی کنیم … بنابراین زمان آن رسیده که چیزها را تغییر دهیم.”

این ویدئو یک دقیقه ای ، بیش از 6.5 میلیون بار در صفحه TikTok دیده می شود ، به طور گسترده در سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است ، با گفتن برخی از شهروندان گفت: “بیل در واقع به نژادپرستی پایان داد”.

“نژادپرستی فراتر از رنگ پوست کسی است. کاملاً سیستمی است و بله ، توضیحی که توسط بیل نای ارائه می شود ، به وضوح پایان نمی یابد. گفته شده است که به ویدئویی که همه گیر است توجه می کند [sic]، کسی در توییتر خود نوشت.

“بیل نی تغذیه می شود. و من با او هستم اعتماد به علم. “ما همه یک گونه هستیم”. من برای همه اینها اینجا هستم. “