موزه آشویتس روند هولوکاست TikTok را به عنوان “دردناک” ، “توهین آمیز” اعلام کرد

موزه آشویتس روند هولوکاست TikTok را به عنوان “دردناک” ، “توهین آمیز” اعلام کرد

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

https://cdn1.img.sputniknews.com/img/107924/11/1079241193_0:345:2888:1969_1200x675_80_0_0_b8a1bd6e78947f431ce771241db2ba1d.jpg

Sputnik بین المللی

https://cdn2.img.sputniknews.com/i/logo.png

https://sputniknews.com/viral/202008261080287563-auschwitz-museum-denounces-tiktok-holocaust-trend-as-hurtful-offensive/

روند TikTok با سازندگان که قربانیان هولوکاست را خنثی می کنند ، برای کسانی که اعضای خانواده آنها در طول قرن بیستم هولوکاست در اروپا درگذشتند ، نگران کننده و بالقوه توهین آمیز است. در فیلم های TikTok ، کاربران آرایش و لباس هایی شبیه به قربانیان هولوکاست را می پوشند و توضیح می دهند که چگونه در اردوگاه های مرگ توسط نازی ها جان خود را از دست دادند.

موزه آشویتس بیانیه ای منتشر کرد و ابراز نگرانی از روند اخیر TikTok که در آن کاربران نقش قربانیان هولوکاست را نشان می دهند که کبودی ها و سوختگی های زیبایی را نشان می دهند و توضیح می دهند که چگونه آنها در اردوگاه های مرگ نازی ها جان خود را از دست داده اند یا چه احساسی دارند.

موزه آشویتس تأکید کرد که ، هرچند به اشتراک گذاشتن داستانهای شخصی از زندانیان و قاتلان در دوران هولوکاست بسیار مهم است ، “ما مجاز نیستیم که مردم را در موقعیت قربانی قرار دهیم”.

وی ادامه داد: “روندی که در TikTok قابل مشاهده است می تواند واقعاً صدمه آور باشد و حتی توهین آمیز باشد. برخی از نمونه های آنلاین بصورت خطرناکی نزدیک یا در حال حاضر فراتر از مرزهای پیش پا افتاده تاریخ و بی احترامی به قربانیان هستند. بعضی ها برای بزرگداشت کسی ایجاد نشده اند بلکه برای تبدیل شدن به بخشی از یک روند آنلاین “، موزه گفت.

در این بیانیه تأکید شده است که به دنبال شرم آور کردن شرکت کنندگان در این روند نیست ، بلکه خواستار بحث و افزایش آگاهی است.

در این بیانیه آمده است: “اما ما باید در مورد این مسئله شرم آوریم و به جوانان حمله نکنیم که انگیزه آنها بسیار متنوع است. این یک چالش آموزشی است”.

برخی از سازندگان ، با استناد به Wired UK ، ادعا می کنند که این فیلم ها برای آگاهی از فاجعه هولوکاست ساخته شده اند.

مک کیلا ، یک کاربر 15 ساله TikTok ، به Wired UK گفت: “من از هولوکاست و تاریخ جنگ جهانی دوم بسیار انگیزه و اسیر هستم.” وی گفت: “من نیاکان دارم که در اردوگاه های کار اجباری بودند و در واقع با چند بازمانده از اردوگاه آشویتس ملاقات کردم. من می خواستم با به اشتراک گذاشتن داستان مادربزرگ یهودی من ، آگاهی را گسترش داده و واقعیت های موجود در اردوگاه ها را به اشتراک بگذارم. “

با این حال ، برخی دیگر نگرانی های مطرح شده درباره روند بحث برانگیز را ابراز کردند و گفتند که بسیاری از افراد از متن هولوکاست “برای شهرت” استفاده می کنند.

وی گفت: “بسیاری از خالقین جوان وجود دارند که حدود 12 تا 16 هستند که از شهرت هولوکاست برای شهرت استفاده می کنند. آنها می دانند که این نمایش ها باعث محبوبیت بیشتر آنها خواهد شد ، اما بیشتر اوقات یهودی نیستند و احساس می کنند قربانیان واقعی هولوکاست را به سخره می گیرند “، کاربر به نام تایلر ، که ادعا می کند یهودی است ، گفت. پریز.

آشویتس در سال 1940 تأسیس یکی از بزرگترین سایت های شبکه زندان نازی ها بود ، با اردوگاه مرگ بیش از 1.1 میلیون مرد ، زن و کودک در بین سال های 1940 تا 1945 به عمد کشته شدند.