موج محکومیت ترامپ در حالی که توئیت تسلیت درگذشت دم را نشان می دهد ، برخورد کرد. جان لوئیس

موج محکومیت ترامپ در حالی که توئیت تسلیت درگذشت دم را نشان می دهد ، برخورد کرد. جان لوئیس

ایالات متحده

URL کوتاه دریافت کنید

نماینده مجلس دموکرات ، جان لوئیس رهبر حقوق مدنی بود که به مدال آزادی ریاست جمهوری و مشهور به دلیل ایفای نقش اساسی در پایان دادن به تفکیک قانونی نژادی در ایالات متحده ، اعطا شد. او بخشی از “بزرگ شش” بود – گروهی از رهبران برجسته حقوق مدنی در پشت مارس 1963 در واشنگتن برای شغل و آزادی.

شهروندان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا را به دلیل اظهار نظر در مورد مرگ نماینده جان لوئیس ، رهبر برجسته حقوق مدنی كه در 17 ژوئیه در سن 80 سالگی درگذشت ، مورد انتقاد قرار دادند.

در طول روز ، هیچ اظهاراتی از رئیس جمهور نشده بود ، و رئیس کارگروه سیاه کنگره ، کارن باس ، از او خواست که اجازه دهد اینگونه بماند ، و از ترامپ خواست که “چیزی نگوید” و “بگذارید ما در صلح سوگواری کنیم”.

با این حال ترامپ در توییتی لاکونی که فوراً واکنش عجیبی به دست آورد – هم به خاطر انتشار و هم برای غلط بودن “او و خانواده” ، تسلیت و درگذشت خود و خانم اول را نسبت به خانواده لوئیس ابراز کرد.

در صدای جیر جیر آمده است: “از شنیدن خبر قهرمان حقوق مدنی جان لوییس که ناراحت بود ، ناراحت شدم. من و ملانیا دعای خود را برای او و خانواده اش می گوییم”.

کاربران به ویژه از ترامپ “امروز به جای گفتن هر چیزی گلف بازی می کردند” عصبانی شدند ، در حالی که برخی گزارش ها گفته اند که او از اتومبیل خود توییت کرده بود در حالی که از باشگاه گلف خود به کاخ سفید می رود.

توئیتاتی با انتقاد از ترامپ به عنوان “نژادپرست” و “ننگ آمریکایی” عمل کرد.

برخی کارن باس را تکرار کردند و اظهار داشتند که ترامپ اصلاً نباید چیزی بگوید.

با این حال برخی از کاربران وجود داشتند که خاطرنشان کردند که هیچ راهی برای ترامپ از محکومیت فرار نمی کند ، زیرا او در هر دو گزینه مورد انتقاد قرار می گیرد.

نماینده جان لوئیس چهره برجسته ای در جنبش حقوق مدنی ایالات متحده و جنبش پایان دادن به تفکیک قانونی نژادی در ایالات متحده بود. رئیس کمیته هماهنگی خشونت آمیز دانشجویی (SNCC) ، وی یکی از اعضای گروه بیگ شش بود که مارس 1963 واشنگتن را برای مشاغل و آزادی ترتیب داد و از حقوق مدنی و اقتصادی آمریکایی های آفریقایی تبعیت کرد.