“منافقین سال”: وزیر سوئد برای بازدید از بازار با وجود تماس شخصی Govt مورد انتقاد قرار گرفت

“منافقین سال”: وزیر سوئد برای بازدید از بازار با وجود تماس شخصی Govt مورد انتقاد قرار گرفت

اروپا

URL کوتاه دریافت کنید

از قضا ، در اوایل سال جاری ، همان مورگان یوهانسون ارسال کرد که “اگر شما یک چیز به رای دهندگان بگویید اما کاری کاملاً متفاوت انجام دهید ، ریا نامیده می شود”. در شبکه های اجتماعی ، این کنایه از بین نرفت.

وزیر دادگستری و مهاجرت سوئد ، مورگان یوهانسون با بازدید از فروش پس از کریسمس در شهر لوند علیرغم درخواست دولت توسط دولت مبنی بر پرهیز از مراجعه به مراکز خرید به منظور به حداقل رساندن شیوع آلودگی ، موجی ایجاد کرده است.

پخش کننده ملی SVT گزارش داد که یوهانسون در هنگام بازدید از مرکز خرید نوا ، چندین محافظ شخصی نیز با خود داشته است.

خود وزیر توضیح داد که برای پدر و مادرش هدیه کریسمس با تأخیر خریداری می کند. وی همچنین ادعا کرد که در مرکز خرید ازدحام وجود ندارد ، علی رغم اینکه قبل از اجازه ورود به بازار ، مجبور شده بود در خارج از کشور صف بکشد زیرا به حداکثر تعداد بازدید کنندگان رسیده بود. هنوز هم ، یوهانسون به SVT اعتراف كرد كه اقدامات وی “بی احتیاط” بوده است.

نخست وزیر استفان لوفون ، که قبلاً از هموطنان سوئدی خواسته بود “با درک و مسئولیت نشان دهند” موافقت کرد ، اقدامات جاناسون را “بی احتیاط” نیز خواند.

محقق Joakim Esbjörnsson-Klemendz ، دانشیار ویروس شناسی در دانشگاه لوند ، با دلخوری واکنش نشان داد.

وی گفت: “تا آنجا که من می دانم ، وزیران و نخست وزیر تحت پوشش توصیه های آژانس بهداشت عمومی قرار دارند. خود به خودی ، احساس فوق العاده نامناسبی می کند ، مگر اینکه امری باشد که نمی توان از آن جلوگیری کرد ، مانند مراجعه به داروخانه یا موارد مشابه”. SVT “وزیری که با محدودیت ها و توصیه های موجود ارتباط برقرار نمی کند ، احساس صلاح نمی کند”.

“این در مورد اخلاق است. وقتی سیاستمداران محدودیت ها را نقض می کنند ، بدتر است ، آنها باید الگویی باشند” ، مارجا لمن ، مدرس ارشد علوم سیاسی در دانشگاه سودرورن اظهار داشت: “اگر ما از انسان عادی مطالبه می کنیم ، باید معقولانه همان خواسته ها را از سیاستمداران نیز داشته باشیم. در واقع هیچ تفاوتی برای اعضای دولت و سیاستمداران برجسته مخالف وجود ندارد ، خواسته ها یکسان هستند ، به ویژه اگر تهدید به ایجاد بی اعتمادی به دلیل استراتژی تاج دولت “، وی افزود.

توبیاس بیلستروم ، رهبر گروه حزب اعتدال در پارلمان ، نیز واکنش نشان داده است. در توییتر وی نوشت: “خیلی لعنت به همه خیانتهایی که رفتار درست دارند”.

دیک اریکسون ، سردبیر سامتیدن در توئیتی نوشت: “یک رهبر برخلاف آنچه دیگران را به انجام آن عمل می کند انجام نمی دهد. رفتار مورگان جوهانسون یک نقص مهم اخلاقی در وی به عنوان یک رهبر را نشان می دهد – برای رای دهندگان مهم است.”

ایوار آرپی ، روزنامه نگار ، با تمسخر نوشت: “مورگان جوهانسون ، این غول بزرگ در میان غول ها” ، و یادآوری می كند كه خود یوهانسون در اوایل ماه نوامبر ارسال كرده بود: “اگر شما یك حرف به رأی دهندگان بگویید اما كاری كاملاً متفاوت انجام دهید ، آن را ریا می نامید”.

بعضی ها با در نظر داشتن این نقل قول ، جوهانسون را “منافق سال” خواندند.

بازدید یوهانسون از خرید حتی با یک کارتون مورد تقدیر قرار گرفت.

روزنامه: حتی بیشتر مرگ COVID.
– عیسی ، نزدیک به 8000.
– بله ، تقریباً (با نگاه کردن به تابلو صرفه جویی 7995 کرونی) “.

سوئد ، که با کنترل بیماری همه گیر ، از قفل عمده جلوگیری کرده است ، بیشتر به توصیه ها تکیه کرده و حتی در برخی از مواقع مصونیت از گله را تحمل کرده است ، نزدیک به 400000 مورد COVID-19 و نزدیک به 8300 مورد مرگ و میر دیده است. پاسخ سوئدی بحثهای قابل توجهی را در داخل و خارج از کشور برانگیخت و توسط دانشمندان به دلیل “منجر به مرگ بسیاری از افراد مسن” به عنوان “داروینست” مورد انتقاد قرار گرفت. اخیراً ، حتی پادشاه کارل شانزدهم گوستاف نیز وزنه برداری کرد که یک اتفاق نادر در سوئد بود و حاکی از آن بود که دولت “شکست خورده” است. دولت با مشاهده اوج افزایش ، به محدودیت های گسترده تری روی آورد و در تلاش است تا با قانونی موسوم به “قانون همه گیر” که انتظار می رود در سال آینده تصویب شود ، اختیارات گسترده تری به دست آورد.