مقامات امارات متحده عربی: زنان بازداشت شده در دبی به دلیل “فیلم ناشایست” از کشور اخراج می شوند

مقامات امارات متحده عربی: زنان بازداشت شده در دبی به دلیل “فیلم ناشایست” از کشور اخراج می شوند

خاورمیانه

URL کوتاه دریافت کنید

نیروهای پلیس دبی در اوایل این هفته جزئیات زیادی را بیان کردند که چندین نفر به اتهام فسق عمومی به دلیل عکسبرداری با زنان برهنه بازداشت شدند. مقامات در امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) به دیگران هشدار دادند از انجام “رفتارهای غیرقابل قبول” مشابه ، زیرا عکسبرداری برهنه “منعکس کننده ارزشها و اخلاق جامعه اماراتی نیست”.

عصام عیسی الحمیدان ، دادستان کل دبی ، روز سه شنبه اعلام کرد که همه افراد درگیر در “اخیراً تبلیغ شده [photoshoot] که مغایر قانون امارات متحده عربی است “از این کشور با اکثریت مسلمان اخراج خواهد شد.

در بیانیه روز سه شنبه نتیجه گیری شد: “هیچ توضیحی بیشتر در این مورد داده نخواهد شد.”

پلیس دبی پیش از این اشاره کرده بود که این افراد با سازماندهی و شرکت در یک عکسبرداری برهنه در بالکن دبی مارینا ، مواد 17 و 361 قانون مجازات فدرال امارات متحده عربی را نقض کرده اند. این فیلمبرداری پس از انتشار تصاویر ناهنجار مجموعه در شبکه های اجتماعی مورد توجه جهانی قرار گرفت.

ماده 17 مربوط به جرایم اینترنتی و انتقال مواد پورنوگرافی است. متهمان به نقض قانون مجازات مجازات حبس و جزای نقدی بین 250،000 تا 500،000 AED (68،000 تا 136،000 $) را دارند.

طبق ماده 361 ، می توان تا شش ماه بازداشت و / یا 5،000 AED (1360 دلار) به دلیل فعالیت در هرج و مرج عمومی ادعا کرد.

شایان ذکر است که رسوای فسق عمومی در کمتر از دو هفته پیش از ماه مبارک رمضان رخ داده است که از 13 آوریل برای مسلمانان آغاز می شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه اوکراین اخیراً اوله نیکولنکو فاش کرد که “طبق اطلاعات اولیه ، در میان بازداشت شدگان 11 شهروند اوکراین وجود دارد.”

ایوان گوبانوف ، معاون کنسول روسیه در دبی گفت: “در میان دختران بازداشت شده هیچ شهروند روسی وجود ندارد ، فقط یک شهروند روسی به ظن اینکه او سازمان دهنده این رویداد بوده بازداشت شد.” در ابتدا گزارش شد که برخی از زنان بازداشت شده در دبی تابعیت روسیه را دارند.

ملیت سایر زنان درگیر مشخص نشده است.