مجری CNN می گوید دموکرات ها باید “سیستم را منفجر کنند” و از قاضیان برای تغییر قانون اساسی استفاده کنند

مجری CNN می گوید دموکرات ها باید “سیستم را منفجر کنند” و از قاضیان برای تغییر قانون اساسی استفاده کنند

آمریکا

URL کوتاه دریافت کنید

همکار میزبان CNN ، کریس کوومو سعی کرد به دون لمون اشاره کند که قضات نمی توانند قانون اساسی ایالات متحده را دوباره بنویسند ، و دموکرات ها برای این کار به اکثریت سه چهارم در هر 50 مجلس قانونگذاری ایالت احتیاج دارند ، اما لیمون از این کار بیزار بود.

CNN امشب دون لمون ، مجری برنامه ، از جو بایدن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریكا خواسته است “در صورت انتخاب ، كل سیستم را منفجر كند.”

در هنگام مبادله تحویل شبانه خود با کوومو پرایم تایم میزبان کریس کوومو دوشنبه شب ، مجری صریح گفت که دموکرات ها می توانند “دادگاه ها را جمع کنند” و از قاضیان برای لغو سیستم کالج انتخاباتی انتخابات ریاست جمهوری استفاده کنند. نظرات وی باعث محافظت از محافظه کاران توییتر شد.

لمون اصرار کرد: “شما مجبور خواهید شد از شر کالج انتخاباتی خلاص شوید.” “زیرا اقلیت در این کشور تصمیم می گیرد که قضات ما چه کسانی هستند و رئیس جمهور ما چه کسانی هستند. آیا این عادلانه است؟”

کوومو ، برادر اندرو کوومو ، فرماندار دموکرات نیویورک و پسر فرماندار سابق ماریو کوومو ، اظهار داشت: “برای این کار شما به یک اصلاحیه قانون اساسی نیاز دارید.”

لیمون هیچ یک از اینها را نداشت و اصرار داشت که قضات می توانند قانون اساسی ایالات متحده را به تنهایی تغییر دهند.

وی ادعا كرد: “و اگر جو بایدن پیروز شود ، دموكرات ها می توانند دادگاه ها را جمع كنند و آنها می توانند این اصلاحیه را انجام دهند و تصویب كنند.”

کوومو دوباره تصحیح کرد: “خوب ، شما به دو سوم رای در کنگره و سه چهارم مجلس قانونگذاری ایالت نیاز دارید.” لیمو دلسرد نشد و با کمال میل پاسخ داد: “آنها ممکن است قادر به انجام چنین کاری باشند.”

رئیس جمهور دونالد ترامپ طی روزهای اخیر با اصرار بر حق تعیین جایگزینی برای روت بدر گینسبورگ ، قاضی دادگاه عالی لیبرال ، خشم مردم دموکرات را برانگیخته است که روز جمعه در سن 87 سالگی درگذشت. مرگ گینسبورگ به ترامپ و سنا تحت کنترل جمهوریخواهان این فرصت را می دهد که دادگاه عالی را با اکثریت 6-3 محافظه کاران جمع کنند.

بر اساس سیستم “کالج انتخاباتی” انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده ، به هر ایالت تعدادی از انتخاب کنندگان براساس جمعیت خود اختصاص داده شده است. در همه دو کشور به جز دو ایالت ، نامزدی که بیشترین آرا را به دست آورد ، آرا all کلیه رأی دهندگان را به دست می آورد ، مانند سیستم “گذشته از پست” انتخابات پارلمانی انگلستان.

فقط چهار نفر از 45 رئیس جمهور ایالات متحده در مجموع با رای کمتری نسبت به رقیب خود در انتخابات پیروز شده اند ، از جمله جورج دبلیو بوش در سال 2000 – اما نه 2004 – و ترامپ در 2016.