متوقفش کن ، 2020! ایالت کلرادو ایالات متحده اولین پرونده طاعون انسانی را از سال 2015 به ثبت رسانده است

متوقفش کن ، 2020! ایالت کلرادو ایالات متحده اولین پرونده طاعون انسانی را از سال 2015 به ثبت رسانده است

ایالات متحده

URL کوتاه دریافت کنید

https://cdn1.img.sputniknews.com/i/logo-itemprop.png

Sputnik بین المللی

https://cdn2.img.sputniknews.com/i/logo.png

https://sputniknews.com/us/202007181079921853-stop-it-2020-us-state-of-colorado-registers-first-human-plague-case-since-2015/

در حالی که به نظر می رسد بیماری همه گیر کروناویروس در آمریکا رو به افزایش است (با افزایش رکورد بیش از 77000 مورد جدید در روز گذشته) ، سایر بیماری ها منتظر نوبت خود نیستند – از جمله عفونت های نادر که در قرن های گذشته بشریت را ویران کرده است.

به گزارش دنیبر پست ، مردی در کلرادو به طاعون مبتلا شده و اولین مورد این بیماری را از سال 2015 در ایالت نشان داده است. براساس این گزارش ، گفته می شود که این مرد از یک سنجاب وحشی با آن قرارداد بسته است.

دکتر جنیفر هاوس ، یک دامپزشک بهداشت عمومی ایالت کلرادو ، گفت: “در حالی که ما بیشتر فعالیت های طاعون را در طول تابستان مشاهده می کنیم ، بیماری می تواند در جوندگان در طول سال و گاهی اوقات ریخته شدن به سایر گونه های حیات وحش و همچنین گربه ها و سگ های خانگی پیدا شود.” وزارت بهداشت و محیط زیست ، توضیح داد.

فرد آلوده در حال بهبود است ، زیرا آنتی بیوتیک ها در برابر این بیماری مؤثر بودند.

ده ها نفر در طی دو دهه گذشته طاعون در کلرادو را گرفتار کرده اند ، در حالی که حیوانات بی شماری – اعم از وحشی و اهلی – نیز به این ویروس آلوده شده اند ، زیرا اعتقاد بر این است که این بیماری در بین جوندگان محلی انجام شده است.