مباحث مربوط به ایالات متحده درباره نحوه بازگشایی در حالی که ترامپ پیامهای مختصری ارسال می کند

مباحث مربوط به ایالات متحده درباره نحوه بازگشایی در حالی که ترامپ پیامهای مختصری ارسال می کند

در این قسمت از ساعت بحرانی ، دکتر ویلمر لئون با ری بیکر ، تحلیلگر سیاسی و مجری برنامه پادکست عمومی همراه می شود. و شرمیشل سینگلتون ، نویسنده ، مشاور سیاسی و مفسران سیاسی سابق سی ان ان.

برخی ایالت های آمریکا مانند آلاسکا ، جورجیا ، تنسی ، تگزاس و کارولینای جنوبی گام های آزمایشی را برای بازگشایی قفل های مربوط به COVID-19 در طی آخر هفته برداشته اند. سالن های مو ، سالن های خال کوبی ، خرده فروشان و رستوران ها با بازگشایی فرمانداران در تلاش برای شروع به ترمیم اقتصاد متلاشی شده ، برخی از بخش ها را محدود کردند. این چقدر خطرناک است و آیا مردم پاسخ خواهند داد؟

به گفته پولیتیکو ، “ده ها میلیون پوند از محصولات آمریکایی در حال پوسیدن هستند در حالی که بانک های مواد غذایی در سراسر کشور برای مقابله با افزایش تقاضا ، تقاضا می کنند ، فاجعه ای دو جانبه که کشاورزان را از درآمد میلیاردها دلار محروم کرده است. میلیون ها آمریکایی تازه کار بیکار برای تغذیه خانواده های خود تلاش می کنند. ” از زمان تأسیس این کشور بحث مداوم وجود دارد: نقش دولت چیست؟ محافظه کاران دوست دارند از دولت کوچکتر و دولت کمتر دفاع کنند. آیا این نمونه ای از اتفاقاتی است که در یک کشور رخ می دهد وقتی دولت شکست می خورد؟

روزنامه شنبه در The Grayzone می نویسد: “نخبگان آمریکایی از دفترچه بازی Russiagate برای سرزنش چین و ارتقاء خصومت استفاده می کنند. در این مقاله آمده است: “تأسیس دو طرفه آمریكا در مورد افزایش خصومت با چین در پاسخ به بیماری همه گیر ویروس کرونویوسی اتفاق افتاده است. اطلاعات نادرست چرا در بحبوحه همه گیر جهانی ، چرا چین به یک آدم کشی جدید تبدیل شده است و چه روش هایی برای تحریک این روایت استفاده می شود؟

قطعه عالی در CounterPunch با عنوان “سرمایه داری قابل اصلاح نیست ، Coronavirus ضعف های بزرگ خود را نشان می دهد” وجود دارد که در آن نویسنده می نویسد: “این پوچی را در نظر بگیرید: سیاست دولت ایالات متحده در مواجهه با سقوط سرمایه داری فعلی بازگرداندن است. اقتصاد به قبل از coronavirus طبیعی است. چی؟ در آن سیستم “عادی” ، سرمایه داران خصوصی با تولید آزمایشات ، ماسک ها ، دستگاه های تهویه مطبوع ، تختخواب و غیره ، در هنگام ضربه کروناویروس ، سود را به حداکثر رسانده اند. … در سرمایه داری ، یک اقلیت کوچک – کارفرمایان – تمام تصمیمات کلیدی (چه ، چگونه ، چگونه ، از کجا تولید می کنند و چگونه می توان از عواید استفاده کرد) را حاکم می کند و حاکم بر تولید و توزیع اکثر کالاها و خدمات است. اکثریت – کارمندان و خانواده هایشان – باید با نتایج تصمیمات کارفرمایان زندگی کنند اما از تصمیم گیری در مورد آنها مستثنی نیستند. “من فکر کردم بازار – یا همانطور که آدام اسمیت آن را” دست نامرئی “نامیده است – افرادی که به خود عمل می کنند. علاقه مند ، در نهایت به منافع منافع عمومی بیشتر کمک می کند. چه اتفاقی می افتد؟

میهمانان:

ری بیکر – تحلیلگر سیاسی و میزبان برنامه عمومی پادکست.

شرمیشل سینگلتون – نویسنده ، مشاور سیاسی و مفسر سیاسی سابق CNN.

رشید نوری – بنیانگذار مرکز زندگی خوب چاه برای کشاورزی طبیعی شهری (TLW). TLW یک سازمان برتر برتر کشاورزی در شهر آتلانتا است ، و در حال رشد تنوع مواد غذایی بدون مواد شیمیایی ، مغذی ، ایجاد شغل و آموزش جوامع در مورد غذا ، تغذیه و خود کفایی است. کتاب جدید وی با عنوان “در حال رشد با صدای بلند: سفر یک انقلابی غذا” نام دارد.

مارک Sleboda – امور بین الملل و تحلیلگر امنیت.

دکتر ریچارد وولف – استاد اقتصاد ارشد اقتصاد دانشگاه ماساچوست ، آمرست و بنیانگذار سازمان دموکراسی در محل کار ، که آخرین کتاب آن با عنوان “بحران سرمایه داری است. عمیق: مقاله هایی در مورد سقوط اقتصادی جهانی”.

ما دوست داریم نظرات خود را در [email protected] دریافت کنیم


پاسخی بگذارید