قوانین مد: قانونگذار کره جنوبی لباس مجلسی کوتاه به مجلس شورای ملی می دهد ، با واکنش شدید روبرو می شود

قوانین مد: قانونگذار کره جنوبی لباس مجلسی کوتاه به مجلس شورای ملی می دهد ، با واکنش شدید روبرو می شود

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

در ماه آوریل ، کره جنوبی تعداد زنان رکورددار را برای نشستن در مجلس ملی انتخاب کرد که نمایندگان زن 19 درصد از 300 کرسی مجلس را در اختیار گرفتند. با این حال ، با قضاوت بر اساس آخرین بحث و جدال ، برخی از آنها همچنان در قالب کد لباس نانوشته ، از تعصبات خاصی رنج می برند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری یوناناپ به نقل از ایسنا ، ریو هو جونگ ، نماینده مجلس کره جنوبی از روز سه شنبه پس از اینکه در یک جلسه پارلمان سه شنبه عکسی با پوشیدن لباس کوتاه رنگی در روز سه شنبه عکاسی شد ، با واکنش جدی روبرو شده است.

عکس های ریو ، نماینده 28 ساله حزب مترقی عدالت ، شروع به پخش آنلاین کرد و توجه عمومی و انتقادات شدید راجع به انتخاب لباس وی از کاربران رسانه های اجتماعی کره جنوبی جلب کرد. حتی یکی از اعضای گروه حزب طرفدار دموکرات در فیس بوک حتی گفته شد که این زن چنان لباس پوشیده است که گویی “به سالن اجتماعات اصلی برای جمع آوری پرداخت الکل” مراجعه کرده است.

با این حال ، برخی نمایندگان مجلس برای دفاع از ریو ، جوانترین عضو مجمع ، از جمله کو مین جونگ ، نماینده حزب دموکرات ، که از وی بخاطر “خرد کردن سخت گیری بیش از حد و جو اقتدارگرایانه در مجلس ملی” با لباس خود ، تشکر کرد ، تشکر کردند.

حزب عدالت همچنین ابراز پشیمانی شدید در مورد “تعصبات تبعیض آمیز جنسی” بیان شده در اظهارات لباس.

ري خودش از طریق تلفن به خبرگزاري Yonhap گفت كه انتخاب مد او با آرزويي براي شكستن با فرهنگ غالب مردانه مشخص شده توسط كد لباس مجلسي و كراوات مجمع ، به او تحميل شده است.

این قانونگذار ادامه داد: “اختیار مجلس شورای ملی بر آن لباسها بنا نشده است.”

بحث و گفتگوی آنلاین پیرامون انتخاب مد ریو هنوز ادامه دارد ، در حالی که برخی از کاربران رسانه های اجتماعی نه تنها به “اظهارات منزجر کننده آنلاین غلط” که زن در چند روز گذشته با آن روبرو شده است ، بلکه به رسانه های کره جنوبی نیز اشاره کرده اند که برخی از این اظهارات را نقل می کنند. عناوین آنها ، از جمله کسانی که از قانونگذار به عنوان “روسپی” یا “یک خانم سکسی جنون” یاد می کنند. مخاطبان انگلیسی توییتر انگلیسی ، در حالی که در مورد برخی از “درگیری ها” در انتخاب مد Ryu ، به سخنان خود در مورد انتقاد از اسم شتافتند ، انتقاد کردند.

پس از انتخابات پارلمانی ماه آوریل در کره جنوبی ، که با وجود همهگیری کروناویروس انجام شد ، زنان اکنون 57 کرسی 300 کرسی مجلس را بدست آورده اند – افزایش 2 درصدی نسبت به سابقه قبلی 17 درصدی زنان در قوه مقننه. بیست و یکمین مجلس شورای ملی همچنین برای افتتاح معاون نخست وزیر زن خود: نماینده کیم سانگ هی از حزب دموکرات قابل توجه است.