قتل عام ایالتی کنت: جنگ ویتنام دو جبهه داشت و یکی در خانه بود

قتل عام ایالتی کنت: جنگ ویتنام دو جبهه داشت و یکی در خانه بود

در اپیزود امروز ، برایان بکر و جان کیریاکو به کن همون ، کارشناسی دانشگاه دانشگاه ایالتی کنت قبل و در جریان قتل عام کنت ایالتی ، یک سخنران در راهپیمایی 4 مه 1970 بر روی عوام پیوستند و شاهد عینی تیراندازی که بود. FBI مورد سؤال و بازداشت قرار گرفت و به دنبال تأسیس صندوق دفاع حقوقی كنت بود.

پنجاه سال پیش امروز ، چهارم ماه مه 1970 ، اعضای گارد ملی اوهایو 67 دور در 13 ثانیه به گروهی از دانشجویان مسلح غیر مسلح ، معترض به بمب گذاری غیرقانونی آمریكا از كامبوج اعتراض كردند. چهار دانش آموز ، آلیسون کراوز ، جفری میلر ، بیل شرودر ، و ساندرا لید شوئر کشته شدند و 9 نفر دیگر زخمی شدند. یکی برای همیشه فلج بود. این تیراندازی منجر به اعتراضات علیه جنگ ویتنام در کالج ها و دانشگاه های سراسر آمریکا شد. اما هیچ پاسدار ملی هرگز مجازات قتل ها مجازات نشده است.

گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی نتیجه می گیرد که همه گیر کورو ویروس در بیش از هفت دهه بزرگترین شوک را به سیستم انرژی بین المللی تحویل می دهد. تقاضای جهانی انرژی امسال شش درصد کاهش یافته است. این ده برابر بیشتر از کاهش تقاضا از رکود اقتصادی 2008-2009 است. تقاضا برای زغال سنگ هشت درصد کاهش یافته است. این بزرگترین سقوط از زمان جنگ جهانی دوم است. این کاهش عظیم تقاضای انرژی منجر به افت هشت درصدی انتشار گازهای گلخانه ای شده است که بیشترین کاهش تاکنون به ثبت رسیده است. اما سازمان ملل متحد می گوید ما برای برگرداندن تأثیرات تغییرات آب و هوایی ، باید هر سال برای یک دهه آینده کاهش های مشابه داشته باشیم. فرد مگدوف، استاد ابتکار علوم گیاهی و خاک در دانشگاه ورمونت و نویسنده نویسنده “آنچه هر محیط زیست باید در مورد سرمایه داری بداند” و “ایجاد یک جامعه بوم شناختی: به سمت یک تحول انقلابی” از Monthly Review Press ، به این نمایش می پیوندد.

مردم در اوکراین و سراسر جهان ششمین سالگرد قتل عام بیش از 40 نفر را در اودسا ، اوکراین در آخر هفته اعلام کردند. در تاریخ 2 مه 2014 ، جمعیتی که اعضای سازمان نئو نازی ها را تحت عنوان Sector Sector فعال می کردند ، فعالان ضد فاشیست را درون یک دفتر اتحادیه صنفی به دام انداختند و ساختمان را به آتش کشیدند. و راست افراطی همچنان به نفوذ امروزی در اوکراین ادامه می دهد. برایان و جان با هم صحبت می کنند فیل ویلایتو، یک روزنامه نگار و عضو ویرجینیا مدافعان آزادی ، عدالت و برابری و هماهنگ کننده کمپین همبستگی اودسا.

بخش “آموزش برای آزادی با بیل آایرز” روز دوشنبه جایی است که بیل به ما کمک می کند تا وضعیت آموزش را در سراسر کشور بررسی کنیم. چه چیزی در مدارس ، دانشکده ها و دانشگاه های ما اتفاق می افتد و چه تأثیری در جهان اطراف ما دارد؟ بیل آیرز، یک فعال ، آموزگار و نویسنده کتاب “تقاضای غیر ممکن: یک مانیفست رادیکال” را برایان و جان می پیوندند.

در این بخش ، The Week Ahead ، میزبان نگاهی به اخبار جالب ترین هفته آینده و آنچه برای کشور و جهان معنی دارد از جمله سالگرد قتل عام ایالت کنت ، افزایش بیکاری و تشدید آمریکا و چین است. تنش ها تحلیلگران اسپوتنیک نیوز و تهیه کنندگان این نمایش نیکول روسل و والتر اسمولارک به نمایش بپیوندید

قوانین بخش فناوری منظم روز دوشنبه یک راهنمای هفتگی در مورد چگونگی تهدید شرکت های انحصاری و دولت نظارت بر آزادی ، آزادی های گرامی ، حقوق مدنی و آزادی های مدنی است. توسعه دهنده وب و تکنسین کریس گارافا و مهندس نرم افزار و تحلیلگر فناوری و امنیت پاتریشیا گورکی به نمایش بپیوندید

ما دوست داریم نظرات خود را در [email protected] دریافت کنیم