فراخوان استعفا به دلیل متهم شدن سناتور هاولی به شرکت در “اقدام به کودتا”

فراخوان استعفا به دلیل متهم شدن سناتور هاولی به شرکت در “اقدام به کودتا”

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

روز چهارشنبه ، جاش هاولی ، سناتور جمهوری خواه ، قصد خود را برای پیوستن به ابتکاری برای مخالفت با نتایج رای گیری کالج انتخابات در جریان بررسی کنگره که برای 6 ژانویه برنامه ریزی شده بود ابراز داشت. اقدام به مخالفت در میان برخی از جمهوری خواهان به عنوان آخرین تلاش برای به چالش کشیدن نتیجه انتخابات ظاهر شد.

پس از اینکه روز چهارشنبه جاش هاولی سناتور جمهوری خواه از میسوری در توئیتر خود اعلام کرد که هنگام برگزاری کنگره آمریکا برای تأیید آرا به نتایج انتخابات اعتراض خواهد کرد ، وی واکنش شدیدی را در توییتر – از واکنش های شدید تا درخواست های استعفا

هاولی در توئیتی نوشت: “میلیون ها رأی دهنده نگران صحت انتخابات شایسته شنیدن هستند.” “من از ژانویه از طرف آنها اعتراض خواهم کرد.”

هاولی با بیان اینکه “دموکراتها” پس از انتخابات 2004 و 2016 به یکپارچگی انتخابات اعتراض داشتند ، تأکید کرد که “حق” چنین کاری را دارند و تأکید کرد که اعضای GOP کنگره از همین حق برخوردارند.

هاولی در توئیتی با اشاره به ایالاتی که گفته می شود قوانین انتخابات و فن آوری بزرگ خود را نقض می کنند ، در توییتر نوشت: “به همین دلایل ، من همان روال اعضای دموکرات کنگره را در سالهای گذشته دنبال می کنم و طی فرایند صدور گواهینامه در 6 ژانویه اعتراض می کنم.” شرکت های بزرگ “دخالت” در انتخابات.

هرکسی در توییتر از تصمیم خود راضی نیست. به ویژه موجی از درخواست هاولی برای استعفا به دنبال توییت های وی منتشر شد ، کمیته اقدامات سیاسی Meidas Touch قصد خود را “تلاش برای کودتا” دانست.

برخی از کاربران با پیشنهاد تعقیب سناتور به دلیل “توطئه فتنه” فراتر رفتند.

برخی دیگر اعتراض داشتند که سناتورهای دموکرات هرگز در برابر تأیید صلاحیت ترامپ در سال 2016 ایستادند. در آن زمان ، برخی از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان به پیروزی ترامپ اعتراض داشتند ، اما مورد حمایت سناتورها نبودند.

جالب اینجاست که این معاون رئیس جمهور وقت ایالات متحده و رئیس جمهور منتخب فعلی جو بایدن بود که مجبور شد دموکرات های مجلس نمایندگان را به منظور مخالفت با نتایج انتخابات به نظم و ترتیب بدهد که باعث پیروزی ترامپ شد.

گروه دیگری از شهروندان اینترنتی از قصد اعتراض هاولی حمایت کردند.

رای همگانی و هم کالج انتخاباتی ، جو بایدن را برنده مسابقه 2020 کاخ سفید دانست ، در حالی که رای دهندگان آمریکایی 306 رأی به وی دادند ، در حالی که ترامپ 232 رأی آورد. انتظار می رود نتیجه در یک نشست مشترک در کنگره آمریکا تأیید شود برنامه ریزی شده برای 6 ژانویه.

چندین عضو GOP قصد خود را برای انجام آخرین تلاش برای شک و تردید در مورد نتیجه انتخابات اعلام کرده اند ، و قصد دارند با ابتکار عمل به نمایندگی مو بروکس ، به صدور رأی اعتراض کنند. مایک پنس ، معاون رئیس جمهور آمریکا ، که جلسه مشترک را رهبری می کند ، از پیوستن به ابتکار عمل خودداری کرد.

رئیس جمهور جمهوری خواه به طور مداوم از قبول نتیجه امتناع ورزیده و هفته ها را به دنبال روز انتخابات گذرانده و نتیجه رقابت ریاست جمهوری را در دادگاه های فدرال به چالش کشیده است ، زیرا هیچ یک از تلاش های قانونی وی نتیجه ای نداشته است.