غواصان لهستانی گنجینه های غارت شده از اتاق کهربا ممکن است در لاشه کشتی نازی سند باشد

غواصان لهستانی گنجینه های غارت شده از اتاق کهربا ممکن است در لاشه کشتی نازی سند باشد

ویروسی

URL کوتاه دریافت کنید

https://cdn1.img.sputniknews.com/i/logo-itemprop.png

اسپوتنیک بین المللی

https://cdn2.img.sputniknews.com/i/logo.png

https://sputniknews.com/viral/202012081081400081- لهستانی-غواصان-محاصره-ذخیره-شده-از-اتاق-اتاق-شاید-در-لاشه-نازی-کروزر-باشد /

متجاوزان نازی در حین جنگ جهانی دوم آثار هنری را از اتاق معروف یک کاخ شاهنشاهی در حوالی سن پترزبورگ روسیه غارت کردند و از آن زمان گم شده است.

غواصان لهستانی که در جستجوی گنجهای گمشده اتاق عنبر بودند ، سرانجام ممکن است آثار هنری افسانه ای را کشف کنند ، که به نظر آنها ممکن است در تنه های اطراف لاشه کشتی بخار نازی کارلسروهه پنهان شود ، که پس از ترک کونیگسبرگ (کالینینگراد فعلی) در سال 1945 توسط هواپیماهای جنگی شوروی غرق شد .

لاشه کشتی در ماه سپتامبر در سواحل لهستان کشف شد و روز دوشنبه ، یک بررسی سونار نشان داد که ممکن است صندوقچه ها و اشیای دیگر اطراف آن وجود داشته باشد.

تیم غواص بالتیکتک ، به نقل از دیلی میل ، با یکی از آنها گفت: “همانطور که ما شک داشتیم ، در حوالی غرق شدن ، و به ویژه ، در مقابل منقار کشتی ، بسیاری از وسایل داخلی کشتی ریخته شده است.” افزود که می تواند نقاشی هایی در داخل این صندوقچه ها وجود داشته باشد.

اتاق کهربایی افسانه ای بخشی از کاخ کاترین واقع در نزدیکی سن پترزبورگ بود. این بنا در قرن هجدهم برای تزار پیتر بزرگ ساخته شد اما در سال 1941 توسط نازی ها برچیده شد و به شهر کوئنیگزبرگ در آن زمان آلمان منتقل شد. این در آخرین سال جنگ مفقود شد و باعث گمانه زنی ها در مورد غرق شدن در کارلسروهه شد.

اگرچه ربات ROV آنها نتوانست محتویات دقیق سینه ها را “به طور مثبت تعیین کند” ، اما آنها امیدوارند که این یافته ها بتواند منجر به اخبار “اساسی” در مورد اتاق کهربا شود.

آنها افزودند که در ماه آوریل به جستجوی گنج ها ادامه خواهند داد.