عراق در ماه ژانویه سال 2020 حکم دستگیری برای ترامپ را صادر کرد

عراق در ماه ژانویه سال 2020 حکم دستگیری برای ترامپ را صادر کرد

دادگاهی در عراق حکم بازداشت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به جرم ترور رهبر شبه نظامیان عراق ابومهدی المهندیس در حمله هواپیمای بدون سرنشین ژانویه 2020 صادر کرد که همچنین باعث کشته شدن سرلشکر ایرانی قاسم سلیمانی شد.

کالب موپین، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی ، برای گفتگو در مورد داستانهای مهم هفته به ما پیوست. دادگاهی در عراق روز پنجشنبه دستور بازداشت ترامپ را به جرم ترور مهندسی در ژانویه گذشته صادر کرد. این در شرایطی رخ می دهد که روابط بین دو ملت متشنج است ، زیرا عراق همچنین به دلیل استفاده از مهمات اورانیوم ضعیف شده در مناطق غیرنظامی علیه آمریکا شکایت کرده است. همچنین ، موپین نظرات خود را در مورد نقض و اشغال اخیر ساختمان كاپیتول آمریكا توسط معترضان راست گرا ارائه می دهد.

دکتر جهان “جیگی” البیومی، استاد پزشکی و مدیر بنیانگذار دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی دانشگاه جورج واشنگتن ، موسسه رودمان ؛ و دکتر یولاندرا هنکوک، متخصص اطفال و داروی چاقی دارای مجوز هیئت مدیره ، برای بحث در مورد آخرین اخبار COVID-19 بازگردید. ایالات متحده بیشترین میزان مرگ ویروس کرونا را در یک روز در تاریخ پنجشنبه گزارش کرده است ، زیرا بیش از 4000 مرگ ثبت شده است. کارشناسان نگرانند که ترکیبی از جهش های جدید ویروس و خستگی ناشی از اقدامات پیشگیرانه ، پویایی را ایجاد می کند که همچنان از کنترل خارج می شود.

دکتر جک راسموس، استاد بخشهای اقتصاد و سیاست در کالج سنت مری کالیفرنیا ، برای بحث در مورد بحران اقتصادی از بیماری همه گیر ویروس کرونا به ما پیوست. ایالات متحده 140،000 شغل خود را در ماه دسامبر از دست داد ، زیرا همه گیری و تاخیر کنگره در تهیه یک بسته محرک اقتصادی به منظور کاهش اقتصاد. همچنین ، دموکرات ها نشان می دهند که آنها از قدرت تازه خود در سنا استفاده می کنند تا با بررسی های محرک 2000 دلار که ترامپ در ماه دسامبر درخواست کرده است ، پیش بروند.

گلهای مارگارت، متخصص اطفال ، فعال اصلاحات بهداشتی و مدیر مشترک مقاومت مقاومت ؛ و دکتر امیت رایلی، دانشمند علوم سیاسی و استادیار مطالعات آفریقا در دانشگاه DePauw ، با ما همراه باشید تا در مورد داستان های هفته ، از جمله درام در Capitol Hill بحث کنیم. پیامدهای ناشی از اشغال معترضین ترامپ به مجتمع کنگره همچنان ادامه دارد ، در حالی که برخی از اعضای کنگره خواستار استیضاح و تحقیقات جنایی هستند. همچنین ، جولیان آسانژ ، بنیانگذار ویکی لیکس در پیشنهاد اولیه خود برای جلوگیری از استرداد به ایالات متحده موفق بود اما روز چهارشنبه از قرار وثیقه محروم شد و ایران برای تولید واکسن COVID-19 توافق نامه همکاری مشترک با کوبا را انجام داده است.

کوین گوستولا، ویراستار Shadowproof.com ؛ و تد رال، کاریکاتوریست سیاسی و ستون نویس سندیکایی ، دور هم جمع می شوند تا درباره نتایج انتخابات جورجیا و سایر داستانهای مهم بحث کنند. در یک اتفاق تکان دهنده ، دموکرات ها رقابت های سنا را در ایالت جورجیا با سرخی قابل اعتماد در جنوب برگزار کردند. آیا تجاوز حزب دموکرات به زمینه های سنتی جمهوری خواهان حاکی از تغییر دائمی در الگوی رأی گیری است یا این یک پدیده یکبار مصرف است؟ همچنین ، مردم معترضین سخیف هستند که به طور خلاصه روز چهارشنبه مجموعه کنگره را اشغال کردند و برخی دیگر شغل خود را از دست داده اند. آیا آنها فقط به صحراهای خود می رسند ، یا این یک دخل و تصرف غیرمعقول در زندگی شخصی آنها است که مرز نقض آزادی بیان است؟

ما خیلی دوست داریم نظرات شما را در این مورد دریافت کنیم [email protected]