عدالت محیطی؛ مکزیک عاملان ایالات متحده را محکم می کند

عدالت محیطی؛ مکزیک عاملان ایالات متحده را محکم می کند

آیا کسانی که تحت تأثیر بلایای آلودگی قرار گرفته اند هرگز عدالت خواهند داشت؟ یک مورد ممکن است شرایط را برگرداند.

تینا لندیس، مدافع محیط زیست و عدالت اجتماعی و نویسنده “راه حل های آب و هوایی فراتر از سرمایه داری” ، برای بحث درباره آنچه به نظر می رسد برخی خبرهای خوب – پیروزی در جنگ برای اتصال آلودگی های هوا به مرگ و میرهای آنها – به ما پیوست. هفته گذشته ، در پرونده ای که از آن به عنوان یک پرونده برجسته یاد می شود ، یک پزشک قانونی در انگلیس حکم داد که آلودگی هوا دلیل مرگ یک دختر 9 ساله لندنی است. گاردین گزارش داد: “فیلیپ بارلو ، بازپرس داخلی جنوب لندن ، گفت مرگ الا كیسی-دبرا در فوریه 2013 به دلیل نارسایی حاد تنفسی ، آسم شدید و قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا ایجاد شده است.” وی گفت: در طول زندگی وی ، انتشار دی اکسید نیتروژن از آستانه ایمنی اتحادیه اروپا و ملی ، سطح ذرات معلق از دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی فراتر رفته و این نوع آلودگی “هم آسم شدید وی را تحریک و هم تشدید می کند”. این در سایر موارد آلودگی چه معنایی می تواند داشته باشد؟

سازمان دهنده اجتماع مارو مورا-ویالپاندو، مهاجر به ایالات متحده و بنیانگذار La Resistencia. و کارلوس کاستاندا، وکیل مهاجرت ، برای بحث درمورد تلاش آشکار مکزیک برای کنترل کار مقامات و نمایندگان آمریکایی در داخل مکزیک – و نحوه پوشش این کشور به ما پیوست. یک داستان Daily Beast اینگونه بیان کرد: “” The Winners Are the Cartels “: Mexico Slaps Cuffs on the DEA.” اما با خواندن داستان ، به نظر می رسد کشوری که فقط سعی در ایجاد محدودیت در اقدامات عوامل خارجی در مرزهای خود دارد. دیلی بیست از اینکه این اصلاحات مصونیت دیپلماتیک را از نمایندگان ایالات متحده در مکزیک سلب می کند ، مبهوت است ، اما آیا مصونیت دیپلماتیک برای کارمندان مأموریت خارجی ، نه برای سازمان اجرای مواد مخدر (DEA) و عوامل FBI است؟ این قانون همچنین می گوید نمایندگان خارجی برای حمل سلاح گرم در این کشور باید از مقامات مکزیکی درخواست کنند و آنها باید اطلاعاتی را که جمع می کنند با مقامات مکزیکی و مقامات فدرال به اشتراک بگذارند ، که هیچ یک از آنها برای من تکان دهنده نیست. اینجا چه خبره؟

آلن مک لئود، نویسنده ، روزنامه نگار ، تحلیلگر رسانه و عضو گروه رسانه ای دانشگاه گلاسگو ، به ما می پیوندد تا در حال حاضر حضور در انگلستان به عنوان یک کشور جدید با COVID-19 و همچنین دقیقاً چه چیزی را بررسی کند ، بحث کنیم در آخرین لایحه محرک همه گیری در ایالات متحده است. “انگلیس روز دوشنبه با سایر مناطق اروپا قطع شده بود ، پروازها و قطارها توسط 40 کشور ممنوع شد و حمل و نقل کالا در بندرهای فرانسه متوقف شد ، زیرا همسایگان آن به شدت سعی داشتند مانع خروج سریع ویروس کرونا از ویروس کرونا شوند. نیویورک تایمز گزارش داد.

ژکی لوقمان، میزبان مشترک فیلم By Any Means Necessary ، با تماشای “تبر کوچک” ، سری فیلم های گلچین انگلیسی که توسط استیو مک کوئین ساخته و کارگردانی شده است ، به ما می پیوندد. گلچین شامل پنج فیلم اصلی است که داستان های متمایزی از زندگی مهاجران هند غربی در لندن در طی دهه های 1960 ، 70 و 80 را روایت می کند.

ما خیلی دوست داریم نظرات شما را در این مورد دریافت کنیم [email protected]