“شورش” در حالی که رسانه ها به معترضین ترامپ در حال طوفان کشیشگاه پاسخ می دهند به صفحه اول منتقل شد

“شورش” در حالی که رسانه ها به معترضین ترامپ در حال طوفان کشیشگاه پاسخ می دهند به صفحه اول منتقل شد

دونالد ترامپ سرانجام پایان نخستین دوره ریاست جمهوری خود را اوایل روز پنجشنبه علناً تصدیق کرد ، وعده “انتقال منظم قدرت” را در 20 ژانویه داد ، پس از آنکه کنگره به طور رسمی آرا College کالج انتخاباتی را به نفع رئیس جمهور منتخب جو بایدن تصویب کرد ، علی رغم این که رویه مورد نقض قرار گیرد خشونت هنگام حمله معترضان ترامپ به پایتخت.

حمله فوق العاده معترضان ترامپ به مرکز نمادین دموکراسی ایالات متحده ، کاپیتول ، در واشنگتن دی سی ، در حالی که کنگره برنده شدن جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را تأیید کرد ، روز پنجشنبه در سراسر صفحه اول رسانه های ملی و جهانی پخش شد.

صحنه های خشونت که منجر به کشته شدن حداقل چهار نفر شد به سرعت افزایش یافت پس از آنکه طرفداران دونالد ترامپ ، با مخالفت با نتایج مسابقه ریاست جمهوری سال 2020 ، ساختمان کاپیتول را زیر پا گذاشتند ، زیرا مجلس نمایندگان و سنا کمتر از یک ساعت به بحث در مورد روند صدور گواهینامه کالج انتخاباتی.

صحنه هایی که نشان می داد برج کاپیتول برای اولین بار از سال 1812 نقض شده است ، در صفحه نخست روزنامه های کشور پخش شده است.

مجله نیویورک تایمز 7 ژانویه با تیتر اول “ترامپ اوباش را تحریک می کند” و در نقشی که سخنرانی مشتعل دونالد ترامپ در واشنگتن در روز چهارشنبه در تحریک زنجیره ای از حوادث پس از آن بازی کرد ، شروع کرد.

سان فرانسیسکو کرونیکل کلمه “شورش” را داشت که در صفحه اول آن قرار داشت. رسانه ها نوشتند که همزمان با صدور گواهینامه پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ، “گروهی خشن و تشویق شده توسط ترامپ” به پایتخت حمله کردند.

پنجشنبه واشنگتن پست این عنوان با عنوان “اوباش ترامپ به پایتخت حمله می کند” رفت ، زیرا دونالد ترامپ را به دلیل “تحریک” جمعیت به “اقدامات قیام ، خشونت” مورد انتقاد قرار داد.

یک نگاه اولیه به صفحه اول روزنامه وال استریت صفحه اول را با عنوان “Mob storms Capitol” نشان داد. این رسانه در مورد تأیید مجوز بایدن نوشت که “خشونت سیاسی” ملت را لرزاند.

Philadelphia Inquirer با داستان افتتاحیه “تحریک شده توسط ترامپ ، شمار متوقف می شود” اجرا شد. این مقاله “هرج و مرج” داخل ساختمان را توصیف می کند ، و تصاویری از آشوبگران را که “در Capitol” پرسه می زنند قبل از برقراری نظم ارسال می کند.

مطبوعات آزاد دیترویت نیز به همین ترتیب یک عنوان کوتاه یک کلمه ای را انتخاب کردند ، “رستاخیز”.

رسانه های سراسر جهان نیز درمورد هرج و مرج و خشونت در واشنگتن سنجیده اند.

ایتالیا La Repubblica نوشت که همانطور که کنگره برنده انتخابات بایدن را تأیید می کند ، “چهار نفر در درگیری ها کشته شدند”.

فرانسوی لوموند ترامپ را به عنوان “رئیس جمهور هرج و مرج” که “با اختلاف و خشونت رشد می کند” مورد انتقاد قرار داد.

مردن ولت همچنین یک جلد داستانی را روایت کرد که جدول زمانی تحولاتی را گزارش می کند که باعث تأیید صلاحیت آرا کالج انتخاباتی شده است.

واکنش رهبران جهان در هنگام محکوم کردن صحنه های خشونت آمیز در واشنگتن توسط رسانه های مربوطه آنها پوشش داده شد ، بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس ، با ابراز تاسف از “صحنه های ننگین” در توییتر.

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، با دیدن تصاویر طوفان مجلس قانونگذاری آمریکا ، “عصبانی و همچنین ناراحت” شد.

در توییتر ، امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، معترضین را که دست به اسلحه می زدند ، “برای به چالش کشیدن نتایج قانونی انتخابات” فریب داد.

فقط بعد از ساعت 8 شب بود. که نمایندگان مجلس پس از تعطیلات اجباری توانستند این روند را از سر بگیرند و به اتاقهای مربوطه خود برگردند تا بحث ها را از سر بگیرند ، که در ساعات اولیه صبح پنجشنبه ادامه داشت.

پس از رای گیری مجلس سنا و مجلس نمایندگان مبنی بر رد اعتراض به نتایج انتخابات آریزونا و همچنین چالش های پیروزی جو بایدن در پنسیلوانیا ، جو بایدن رئیس جمهور منتخب رسماً به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 در ایالات متحده شناخته شد.

قانونگذاران همچنین پیروزی کمال هریس معاون منتخب رئیس جمهور را تأیید کردند.

دونالد ترامپ صبح زود روز پنجشنبه بدون اعتراف علنی به شکست ، تصدیق کرد که مقام خود را ترک خواهد کرد و با انتقال منظم قدرت موافقت کرد.

قرار است مراسم تحلیف جو بایدن ظهر 20 ژانویه برگزار شود.