شهروندان نتايج مربوط به كشته شدن ادعاي “مقام موساد” در تل آويو را رد مي كنند

شهروندان نتايج مربوط به كشته شدن ادعاي “مقام موساد” در تل آويو را رد مي كنند

خاورمیانه

URL کوتاه دریافت کنید

در آخر هفته ، ویدئویی از آنچه در رسانه های اجتماعی به عنوان “کشته شدن یک مقام ارشد موساد” توصیف شد ، در برخی از رسانه ها به عنوان فهمی هینوی ویروسی شد ، و مردم توطئه هایی را دامن زدند که ممکن است حادثه ادعا شده تلافی ایرانی برای قتل اخیر باشد یکی از دانشمندان برجسته هسته ای آن است.

طبق یک داستان تأیید نشده که آخر هفته در فضای مجازی پخش شد ، مردی که ادعا می شد “یک افسر ارشد موساد” است – در رسانه های ایران به عنوان فهمی هینوی و گزارش های متعدد رسانه های اجتماعی به ترکی ، فارسی ، عربی و سایر زبانها حاوی همان زبان اطلاعات و نام (که با این حال ، “فهمی هیناوی” نوشته شده بود) – ادعا شد که هنگامی که اتومبیل وی در پنجشنبه در چراغ قرمز در جنوب شرقی تل آویو با چراغ قرمز متوقف شد ، ترور شد ، مهاجمان ادعا کردند که بلافاصله از صحنه فرار کرده اند.

پس از تولد این داستان جنجالی ، ویدئویی که توسط twitterati ادعا شده است برای نشان دادن لحظه “قتل رسمی موساد” – برخی این حادثه را “قتل فرمانده موساد” توصیف می کنند – ویروسی شد ، و باعث گمانه زنی ها و توطئه ها در میان افراد اینترنتی شد ، با برخی تصور اینکه این حادثه ادعایی می تواند پاسخی ایرانی به کشته شدن محسن فخری زاده ، فیزیکدان ارشد آن در 27 نوامبر باشد.

در ابتدا به نظر می رسید به هر داستان ویروسی دیگری که توییترها به اشتراک می گذارند ، تا اینکه سرانجام ، برخی از کاربران اینترنتی به رسانه های اجتماعی رفتند تا گزارش ها را به عنوان جعلی و شایعه رد کنند.

شهروندان اینترنتی ، که درگیر بحث و گفتگوهای داغ بودند ، گفتند که رسانه های اسرائیلی یا گزارشی را گزارش نکردند یا ادعا کردند “هیناوی” یک شهروند عادی است.

اسپوتنیک داستان را کاوش کرد و تلاش کرد تا بیشتر بیاموزد و این یافته ها را برای خوانندگان ما به ارمغان آورد.

به نظر می رسید که گزارش هایی از طرف رسانه های اسرائیلی ارائه شده است ، که محل و زمان تیراندازی را توصیف می کند ، همزمان با آنچه در داستان “قتل رسمی موساد” ذکر شده است. به ویژه ، گزارش روز جمعه اسرائیل هایوم و گزارش روز پنجشنبه والا گفت که یک ساکن 45 ساله در لود در نزدیکی Moshav Ginaton ، یک منطقه در جنوب شرقی تل آویو ، به ضرب گلوله کشته شد. گفته می شود وسیله نقلیه وی در چراغ راهنمایی رها شده است.

به نظر می رسد عکس ها و ویدئویی که به ترتیب توسط اسرائیل هایوم و والا تهیه شده است ، ماشین و پس زمینه ای را نشان می دهد که با آنچه در فیلم ویروسی دوبله شده توسط زندانیان نشان داده شده ، کشته شدن “فرمانده موساد” است. عکسی که کاربران شبکه های اجتماعی در آخر هفته ارسال کرده اند ادعا می شود از محل حادثه است و درب اتومبیل با چندین سوراخ گلوله را نشان می دهد که یک وسیله نقلیه متفاوت را در مقایسه با عکس ارائه شده توسط اسرائیل هایوم نشان می دهد.

عکس صفحه از وب سایت Israel Hayom ، با تصویر توصیف شده به عنوان “صحنه تیراندازی در نزدیکی Ginaton”

پیش از این ، اسپوتنیک گزارش داده بود که فیلم ادعای کشته شدن “فرمانده موساد” ویروسی شد و باعث گمانه زنی در مورد ادعای “تلافی جویانه ایران” برای مرگ دانشمند هسته ای خود ، محسن فخری زاده ، که هفته گذشته در حومه تهران کشته شد ، شد. در حالی که جمهوری اسلامی این حادثه را “حمله تروریستی” نامید و اسرائیل و ایالات متحده را مقصر قتل فخری زاده دانست.

هیچ گزارش رسمی از تل آویو در پی گزارش ها ارسال نشده است.